Konkurs fotograficzny PCAS w Tomaszowie Mazowieckim pt. „Inny punkt widzenia – Wiosna”

  • 27.03.2021, 08:29 (aktualizacja 29.03.2021, 10:47)
  • redakcja
Konkurs fotograficzny PCAS w Tomaszowie Mazowieckim pt. „Inny punkt widzenia…
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej (PCAS) w Tomaszowie Mazowieckim ogłosiło konkurs fotograficzny zatytułowany „Inny punkt widzenia – Wiosna”. Na zdjęcia fotografów - amatorów w wieku od lat 13 (brak górnej granicy wiekowej) organizator czeka do 25 kwietnia 2021 r. Wy darzenie jest objęte patronatem honorowym starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego.

Podając za portalem WygranaOnline, jest to już druga edycja tego wydarzenia. Zadaniem uczestników konkursu pt. „Inny punkt widzenia – Wiosna” jest zrobienie fotografii, która pokaże piękno Tomaszowa Mazowieckiego lub jego okolicy w czasie wiosny. Na zdjęciach może być zaprezentowany krajobraz z oznakami wiosny i przyroda, która budzi się po zimie do życia. Prace fotograficzne powinny oddawać wiosenny klimat i nastrój. Uwaga! Obiektem fotografii nie mogą być osoby!

Celem inicjatywy jest pobudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką fotografii, uwrażliwienie na otaczające nas piękno i motywowanie do utrwalania go na zdjęciach, kształtowanie poczucia estetyki, dawanie okazji do prezentacji własnego ujęcia otaczającej rzeczywistości oraz umożliwianie pokazania twórczości fotografów – amatorów szerszemu gronu odbiorców.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto skończył 13 lat i zamieszkuje powiat tomaszowski. Swoje prace fotograficzne mogą przesyłać także osoby dorosłe - warunek jest jednak taki, by nie zajmowali się oni fotografią zawodowo. Zdjęcia będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: 1) dzieci i młodzież w wieku 13 – 18 lat i 2) osoby powyżej 18 r.ż.

Uczestnicy konkursu muszą dostarczyć 2 fotografie o wymiarach 15 x 21 cm (zdjęcie makrofotograficzne kwiatów wiosennych, zdjęcie krajobrazu wiosennego w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego) oraz wypełnioną kartę zgłoszenia i wymagane zgody (wszelkie formularze dołączone są do regulaminu konkursu na stronie PCAS w Tomaszowie Mazowieckim). Wszystkie zdjęcia muszą zostać wykonane samodzielnie, a uczestnik konkursu musi posiadać do nich prawa autorskie. Nie ma możliwości udziału w konkursie prac zbiorowych. Trzeba też wiedzieć, że fotografie dostarczone na konkurs nie mogą brać udziału w innych konkursach fotograficznych. Organizator zastrzega sobie prawo do ich późniejszego wykorzystania w celach promocji.

Prace fotograficzne wraz z dokumentami należy dostarczyć organizatorowi konkursu osobiście najpóźniej w dniu 25 kwietnia 2021 r. Komplet zgłoszeniowy należy przekazać w zaklejonej kopercie, dopisując na niej: Powiatowy Konkurs fotograficzny pt. „Inny punkt widzenia - WIOSNA”. Uczestnicy konkursu muszą złożyć go w sekretariacie PCAS, który znajduje się pod adresem: ul. Farbiarska 20/24, 97-200 Tomaszów Mazowiecki.

W konkursie fotograficznym w każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe za zajęcie miejsca I, II i III. O wynikach konkursu organizator poinformuje na swojej stronie internetowej oraz na swoim profilu na Facebooku. Jako zwieńczenie wydarzenia 22 maja 2021 r. w PCAS odbędzie się wystawa pokonkursowa oraz wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym uczestnikom konkursu.

Osoby biorące udział w konkursie organizowanym przez PCAS w Tomaszowie Mazowieckim mają obowiązek zapoznać się z regulaminem udziału w wydarzeniu. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.pcastm.pl.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świetny konkurs!
Świetny konkurs! 27.03.2021, 12:05
„otaczające nas piękno i motywowanie do utrwalania go na zdjęciach”

Oby z trwałymi elementami miasta, a nie tylko przydomowe ogórdki z kwitnącą wiśnią nic nikomu poza właścielem nie mówiące.

Jeśli zależy komuś na integracji wspólnoty.

Aparat w każdym telefonie, do dzieła!

Pozostałe