Czytanie Jeżycjady

  • 30.03.2021, 17:53 (aktualizacja 07.04.2021, 12:50)
  • redakcja
Czytanie Jeżycjady
„Jeżycjada” to cykl książek Małgorzaty Musierowicz adresowany do młodych czytelników, którego bohaterami są członkowie, wykreowanej przez autorkę, rodziny Borejków, składający się z 23 tytułów.

W tym roku w całym kraju odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Organizatorem akcji promującej twórczość pisarki jest wydawnictwo Akapit Press. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim przystąpiła do tego wydarzenia.

W marcu bibliotekarki spotkały się z uczniami tomaszowskich szkół, aby wspólnie czytać „Jeżycjadę”. 3 marca odwiedziłyśmy dzieci z Archidiecezjalnej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim. Do świata książek wprowadził dwie klasy pierwsze bohater serii „Jeżycjady” Ignacy Borejko, który już jako mały chłopiec uwielbiał chodzić do biblioteki i czytać książki.

Uczniowie wysłuchali fragmentu o jego wizycie w książnicy z lektury pt. „Kalamburka”. Kolejne czytanie tej popularnej serii odbyło się 15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie dwóch klas trzecich wysłuchali fragmentów z tomu „Szósta klepka”, „Opium w rosole” oraz „Żaba”.  Specjalnie na tę wyjątkową okazję opracowałyśmy ciekawostki z „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz i namalowałyśmy ilustracje w formie kart narracyjnych do teatrzyku kamishibai.

Nie zabrakło też rozmowy o wartości sięgania po książki. Ta seria towarzyszy miłośnikom słowa pisanego od ponad czterdziestu lat i zachwyca kolejne pokolenia. Do akcji włączyli się bibliotekarze i czytelnicy. Dziękujemy za udział w promowaniu czytelnictwa.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe