Technikum Automatyki i Robotyki organizuje bezpłatne lekcje matematyki.

  • 01.04.2021, 14:40 (aktualizacja 08.04.2021, 14:16)
  • redakcja
Technikum Automatyki i Robotyki organizuje bezpłatne lekcje matematyki.
Przed ósmoklasistami pierwszy poważny sprawdzian wiedzy czyli egzamin ósmoklasisty. By wesprzeć uczniów w przygotowaniach do egzaminu, Technikum Automatyki i Robotyki zorganizowało cykl bezpłatnych zajęć z matematyki - Matemator.

Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki dla ósmoklasistów przed egzaminem i nauką w szkole średniej - wyjaśnia Bartosz Rzętkiewicz, wiceprezes zarządu Strefy Edukacji Sp. z o. o. i dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, inicjator akcji.

Podczas zajęć uczniowie przerobią najważniejsze i powtarzające się zadania z poprzednich egzaminów, a także przypomną sobie i utrwalą zagadnienia, które zazwyczaj sprawiają im trudności. Prowadząca zajęcia, Dominika Koźlak, nie wyklucza rozszerzenia tematyki o treści, które pojawią się na lekcjach w szkole średniej.

Może zdarzyć się tak, że zajmiemy się wzorami skróconego mnożenia, układami równań, a nawet funkcjami, które przydadzą się na kolejnych etapach edukacji i wykraczają poza program, a może okazać się, że uczestnicy nie będą umieli działań na ułamkach zwykłych i będziemy musieli zająć się nadrobieniem prostych rzeczy - zaznacza prowadząca.

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartuje już 10 kwietnia o godzinie 12:00. Łącznie odbędzie się sześć spotkań w terminach: 10.04 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

 

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające na potrzeby biznesu. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz firmy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe