Mały miś w świecie wielkiej literatury

  • 15.04.2021, 13:18 (aktualizacja 15.04.2021, 13:23)
  • redakcja
Mały miś w świecie wielkiej literatury
Przedszkolaki z Przedszkola nr 7 od czterech lat biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i  promowanie czytelnictwa wśród dzieci. W bieżącym roku szkolnym w grupie „Odkrywcy” zrealizowano pięć modułów projektu: „Książki dzieciństwa”, „Mały miś w świecie emocji”, „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”, „Zmisiowany ekokalendarz”, „Misiowe laboratorium czterech żywiołów”.  Udział w projekcie sprzyja kształtowaniu kreatywności dzieci.

 Czytelnicze spotkania  wprowadzają do omawiania wielu ważnych tematów w twórczy, niekonwencjonalny sposób. Misiowe zadania stwarzają sytuacje do twórczych zabaw – plastycznych, ruchowych, muzycznych.

W ramach realizacji pierwszego modułu miś „Odkrywca” wędrował do domów przedszkolaków, rodzice czytali dziecku i misiowi bajki, a następnie w przygotowanym dzienniczku dzieci wykonały ilustracje na temat wysłuchanego utworu.

W czasie zdalnej nauki przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Portret Małego Misia”. Wykonane przez dzieci prace są niepowtarzalne, kreatywne i kolorowe. Każdy miś jest inny i wspaniały. Barwo dla przedszkolaków!

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe