Pasjonaci motoryzacji. Na tych felgach daleko nie zajechali

  • 16.04.2021, 15:22 (aktualizacja 21.04.2021, 21:15)
  • redakcja
Pasjonaci motoryzacji. Na tych felgach daleko nie zajechali
Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji Łódź -Wschód. W czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli felgi samochodowe z terenu zakładu wulkanizacyjnego w Rokicinach Kolonii.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia 2021 roku o godzinie 21:20. Młodszy aspirant Michał Piekarski, policjant na co dzień pełniący obowiązki kierownika ogniwa patrolowo interwencyjnego w KPP Łódź Wchód, wspólnie ze znajomym zauważyli jak dwaj mężczyźni na terenie zakładu wulkanizacyjnego ładują do volkswagena transportera felgi aluminiowe.

Policjant bez chwili wahania ujął sprawców kradzieży i uniemożliwił im ucieczkę. Jak ustalono zatrzymani to dwaj mieszkańcy Zgierza w wieku 36 i 17 lat. Mężczyźni usiłowali dokonać kradzieży 27 felg o wartości 900 zł. Dzięki błyskawicznej, zdecydowanej reakcji funkcjonariusza będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło do właściciela.

Sprawcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów. Za usiłowanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe