Obwodnica nie dla nas?

  • 21.04.2021, 11:09
  • redakcja
Obwodnica nie dla nas?
Ministerstwo Infrastruktury  poinformowało kilka dni temu, że zamierza niebawem ogłosić nabór na budowę obwodnic, które powstaną w sieci dróg wojewódzkich. Dzięki temu programowi powstanie w Polsce ponad 50 nowych obwodnic. Niestety nic nie wskazuje na to, by na liście inwestycji znalazła także obwodnica Tomaszowa Mazowieckiego, mimo, że mogłaby ona zostać zlokalizowana w ciągu aktualnie remontowanej W713. 2 lata temu lokalne samorządy organizowały konferencje prasowe zapowiadające podjęcie działań zmierzających do wyprowadzenia ciężkich samochodów z miasta. Liderem miał być powiat tomaszowski. Zaproponowano nawet tak zwany wariant południowy, który wywołał falę protestów. Mimo upływu 2 lat nic w tej sprawie nie zrobiono. Pojawiła się natomiast koncepcja (o wiele sensowniejsza) obwodnicy północnej. Pierwszym krokiem do jej realizacji ma być przebudowa fragmentu ulicy Luboszewskiej do DK48, oraz budowa ronda na ulicy Spalskiej.

- Zaproponowaliśmy samorządom województw wsparcie do 80 proc. wartości w budowie obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Nie myślimy tylko o drogach krajowych. (...) Niebawem będziemy ogłaszali nabór na inwestycje, które uzyskają wsparcie z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - powiedział Adamczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia. - Wiem, że samorządy mają już w większości przygotowane te inwestycje. Tutaj efekt będziemy mieli bardzo szybko. Ponad 50 obwodnic będziemy mogli wesprzeć w ten sposób. Ponad 50 obwodnic w sieci dróg wojewódzkich powstanie 

Z wypowiedzi ministra wynika, że po raz kolejny Tomaszów Mazowiecki "przespał" swoje szanse i nie będzie mógł skorzystać z pojawiających się możliwości. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***** ***
***** *** 21.04.2021, 21:25
bo tu trzeba budować a nie zbudować
Rębajło
Rębajło 21.04.2021, 21:01
No ale Antoni nam nie pomoże??? Przecież zawieżyliśmy jednemu i drugiemu ...
Ajdejano
Ajdejano 22.04.2021, 12:07
Mały człowieczku: nie piszemy "zawieżyliśmy" , a zawierzyliśmy! Ale Antoniego nie lubisz, co - wieśniaku ?! Pochodź jeszcze ze dwa lata do szkółki, to może cię nauczą języka polskiego. Myślę, że że po rusku dobrze piszesz - wieśniaku.
Mientkiszon
Mientkiszon 22.04.2021, 17:47
Jak ktoś za mamusiną cielęcinkę i jajka zdobywał "5" w indeksie, to kto tu jest wieśniakiem?
varan
varan 21.04.2021, 17:14
Władze miasta i powiatu do dymisji ! Krótka piłka.
Ajdejano
Ajdejano 22.04.2021, 12:12
No, to wykonaj tę "krótką piłkę" - sprytny cwaniaczku, czyli zorganizuj lokalne referendum miejskie i powiatowe - spryciulo.
Nie chce ci się? Wolisz zza węgła, cwaniaczku, wychylać się i wypisywać swoje "mundrości" ?
Całe szczęście, że twoje IP już dobrze znamy - cwaniaczku.
tom
tom 21.04.2021, 16:35
Ci ludzie którzy na takie władze w powiecie i mieście głosowali nawet nie mają i nigdy mieć nie będą pojęcia jakie zło wyrządzili. Zamiast głosować na ludzi zaradnych, fachowców to zagłosowali na partię PiS bo tak w kościele mówili - coś okropnego nie ma słów...
wacław
wacław 21.04.2021, 19:59
Zaradni ludzie do władz się nie pchają, tylko pasożyty i nieudacznicy. Zaradnego człowieka to tam natychmiast zniszczą.
Tomaszow
Tomaszow 21.04.2021, 15:26
Pewna ekipa już przestała walczyć o przedłużenie S8,były filmiki były zapewnienia,prasa i cisza :),druga sprawa droga wojewódzka 713 już jest trochę opóźnienia przy oddaniu a w tym samym projekcie można było by zbudować rondo przy ul.wolborskiej w ujeździe ale po co?polityka ważniejsza od mieszkańców.Niechaj w poniedziałki będą korki do tego dochodzą światła przy szkole w ujeździe w godzinach szczytu nawet taki ujazd będzie zakorkowany i kogo to obchodzi na pewno nie ,malinowego nochala:)
Obs
Obs 21.04.2021, 14:54
Nie dotyczy to obwodnicy co napiszę ale moźe dbajmy o to co juź mamy .Wczoraj idąc chodnikiem ulicą Rolną nagle za mną pojawiło się kilkutonowe auto centralnie zajmując cały chodnik.Kierowca tej cięźarówki z piachem nie mieści się chcąc zakręcić na budowe .Czy długo ten chodnik wytrzyma? Co na to właściciel budowy? Nie mówiąc juź o tym, źe stwaźa zagyoźenie dla pieszych.
Ajdejano
Ajdejano 21.04.2021, 13:41
Cytaty z powyższego materiału "redakcji" .

Cytat nr 1:
"Niebawem będziemy ogłaszali nabór na inwestycje, które uzyskają wsparcie z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - powiedział Adamczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia. - Wiem, że samorządy mają już w większości przygotowane te inwestycje. Tutaj efekt będziemy mieli bardzo szybko. Ponad 50 obwodnic będziemy mogli wesprzeć w ten sposób. Ponad 50 obwodnic w sieci dróg wojewódzkich powstanie "

Cytat nr 2:
"Z wypowiedzi ministra wynika, że po raz kolejny Tomaszów Mazowiecki "przespał" swoje szanse i nie będzie mógł skorzystać z pojawiających się możliwości."

Z cytatu nr 1 wynika (słowa Adamczyka) , że rząd brał pod uwagę te samorządy, które "...mają już w większości przygotowane te inwestycje."
Więc, ":redakcja" rzeczywiście ma rację: "...że po raz kolejny Tomaszów Mazowiecki "przespał" swoje szanse i nie będzie mógł skorzystać z pojawiających się możliwości."
Czyli, co ?! Od wielu lat, różni lokalni szaleńcy (szacunek dla p. Jacka Kowalewskiego) zżerali zęby, aby jakakolwiek obwodnica miasta powstała, a lokalne, samorządowe "wadze", totalnie olewały te inicjatywy.

Teraz pytam, co dla: was, nas, mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, oznacza wyrażenie: Tomaszów Mazowiecki "przespał" ..,. coś tam ?!?!
To znaczy: kto, kur...., przespał ważne dla nas wszystkich sprawy ?!?!?!
Może - ja? Może moja niezła sąsiadka??? Przespali te sprawy, umoczeni w tzw. "lokalno polytykie", lokalni tzw. "polytycy".
walery
walery 21.04.2021, 12:37
Tu nie chodzi o wybudowanie obwodnicy, muszą pokazać, że oni walczą. Tu ani Katecheta ani Muzyk nic nie zrobią, bo dla władz Państwa są Nikim. Jeden wchodzi w du.pę Maciarowi, drugi w du.pę Panu D. i tak nic, z tego nie ma. Dodatkowo Maciar, chciałby u nas rządzić
Ajdejano
Ajdejano 26.04.2021, 20:32
Głupota ludzka nie ma granic. Ale, co na to poradzić ?!

Pozostałe