Dzień Ziemi w "Dwunastce"

  • 22.04.2021, 13:51 (aktualizacja 26.04.2021, 14:15)
  • redakcja
Dzień Ziemi w "Dwunastce"
22 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Ziemi o czym doskonale wiedzą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.

W myśl hasła tegorocznych obchodów „Przywrócić naszą Ziemię" uczniowie z inicjatywy nauczycielek przedmiotów przyrodniczych podjęli wiele działań mających na celu promowanie postaw proekologicznych. Wykonali prezentacje multimedialne, plakaty, zdjęcia dokumentujące działania „w terenie”, fotorelacje z „godziny dla Ziemi” i plakaty w języku angielskim.

W ogrodzie sensorycznym pojawiły się zioła i grządka warzywna. Tego dnia można było również otrzymać ekologiczne naklejki przygotowane przez uczniów. Akcja została zainicjowana przez nauczycielki kształcenia specjalnego.

W obchody święta włączyły się także dzieci z oddziału przedszkolnego „Tęczowa Akademia”. Przedszkolaki po wzbogaceniu swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne pt. „Wesoła i smutna planeta Ziemia”.

Nauczyły się także jak segregować śmieci oraz oszczędzać wodę i prąd. Przedszkolaki wykonywały również zadania o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem kart pracy na tablicy interaktywnej. Na zakończenie przemaszerowały wesoło wokół szkoły z transparentem „Dbam o Ziemię”.

Bardzo się cieszymy, że dobro naszej planety jest tak bliskie sercom Ekologów z Dwunastki.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe