Zatrzymał pijanego pirata drogowego

  • 26.04.2021, 12:50 (aktualizacja 28.04.2021, 22:14)
  • redakcja
Zatrzymał pijanego pirata drogowego
Funkcjonariusz tomaszowskiej jednostki, będąc w czasie wolnym od służby zauważył passata, który swoją jazdę zakończył uderzając w przydrożne drzewo. Policjant podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy i może próbować uciekać od razu ujął go do czasu przyjazdu patrolu.

25 kwietnia 2021 roku po godzinie 13:00 pomiędzy drogą krajową nr 91 a Żuchowicami funkcjonariusz tomaszowskiej jednostki, zauważył passata, który swoją jazdę zakończył uderzając w drzewo. Podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjant od razu zareagował i podszedł do kierowcy. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu. Aby mężczyzna nie oddalił się z miejsca, ujął go do czasu przyjazdu patrolu.

Na miejscu była również kobieta, która widziała wcześniejszą jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. Jechał on z nadmierną prędkością od drogi krajowej nr 91 w kierunku Żuchowic. W pewnym momencie utracił panowanie i uderzył w drzewo. Po przyjeździe na miejsce patrolu tomaszowski policjant przekazał mężczyznę mundurowym.

Kierowcą passata okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Rozprza, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, ponadto odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowanie bez uprawnień zagrożone jest karą grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Dziękujemy funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim za wspaniałą postawę.

Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się nie tylko podczas służby.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 28.04.2021, 11:19
Dlaczego policjantów z góry traktuje się jak przysłowiowych debili, którzy mieliby nie reagować w normalnych sytuacjach, w których zareagowałby każdy? Jeszcze medal i nagrodę trzeba za to zatrzymanie wręczyć;-)

Pozostałe