Najlepsze polskie miejscówki na rozbicie namiotu

  • 28.04.2021, 06:41 (aktualizacja 01.05.2021, 17:34)
  • redakcja
Najlepsze polskie miejscówki na rozbicie namiotu
Któż z nas nie lubi zabrać się z ulubionymi znajomymi na weekend w pięknie miejsce, by przypomnieć sobie młodzieńcze czasy, gdy było się beztroskim i nie miało miliona obowiązków na głowie? Jak każdy wie, Polska jak jest piękna od północy do południa, i od wschodu po zachód, tak też każdy z nas ma swoje ulubione miejsca, w które lubi wyjeżdżać, by naładować baterie. W naszym artykule chcemy przedstawić kilka miejsc, dzięki którym będzie zarówno zadowoleni z otoczenia, jak i będziecie mieli ogromny spokój i nikt nie będzie wam przeszkadzał. Zapraszamy do lektury!

Zalew Sulejowski

Jest to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc położonych w centralnej Polsce. Zalew Sulejowski, którego punktem kulminacyjnym jest Pilica jest miejscem, w którym bezproblemowo można rozbić namiot i przeżyć przygodę życia. Jest wiele miejsc zarówno w Sulejowie, jak i okolicznych miejscowościach, w których przede wszystkim jest spokój i co najważniejsze, obcowanie z naturą. Spędzenie choćby krótkiego czasu nad Zalewem Sulejowskim daje ogromne możliwości jak przepłynięcie trasy kajakiem, zwiedzenie tamy w Smadzewicach, ale przede wszystkim zobaczenie wielu zabytków jak np. klasztor Cystersów w Sulejowie na Podklasztorzu, gdzie przed wieloma laty były kręcone sceny m.in. do "Potopu" z Danielem Olbrychskim. 

Wydawać by się mogło, że jeżeli chodzi o spędzenie przyjemnego czasu, to tylko i wyłącznie góry oraz morze, jednak Polska jest bardzo pięknym krajem i w zasadzie w każdym regionie można spotkać wiele przepięknych krajobrazów, a na pewno Zalew Sulejowski jest jedną z nich. Pamiętaj, że do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Z pewnością chcąc wybrać się ze znajomymi pod namiot, nie może zabraknąć śpiworów czy ciepłej odzieży, która dostępna jest na e-horyzont.

Mazury - cud natury

Nie na darmo mówi się o tym, że Mazury to "kraina tysiąca jezior". Jest to miejsce, w które sporo Polaków wybywa w okresie wakacyjnym, by wypocząć i naładować akumulatory przed kolejnym, niełatwym okresem. Warto powiedzieć, że to teren dający spore możliwości spędzania czasu na łonie natury i na chwilę obecną szacuje się, że można znaleźć tam ok. 2600 jezior, a najgłębsze z nich to Śniardwy, które są zarazem najgłębszym polskim jeziorem (113,8 km2).

To miejsce, w którym bezproblemowo można rozbić namiot i spędzić świetny czas z bliskimi i odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru. Warto powiedzieć, że pomimo wielu miejsc do biwakowania, jest to też miejsce, które ma ogromne tradycje. To właśnie na terenie Wilczego Szańca swój bunkier miał Adolf Hitler, natomiast dla miłośników dawniejszej historii wartościowe będą okolice Grunwaldu, na którym w 1410 odbyła się bitwa z Zakonem Krzyżackim. 

Do takiego wypadu trzeba się przygotować i zakupić odpowiedni plecak czy torbę, w którą będzie można zabrać wszystkie potrzebne rzeczy do biwakowania. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jakie są rodzaje plecaków trekkingowych? Zdecydowanie warto zabrać taki plecak, który będzie mógł pomieścić cały ekwipunek, a zarazem będzie wygodny.

A może wybierzesz malownicze góry?

W naszym kraju jest wiele osób, które kochają chodzić po górach. Niezależnie od tego, czy są to Tatry, Rysy czy też mniejsze szczyty jak Czantoria czy Babia Góra, to daje to wiele radości, a przede wszystkim bliższego kontaktu z naturą i ucieczką od problemów życia codziennego. Trzeba powiedzieć, że miejsce, które sobie dobierzecie powinno być wybrane indywidualnie, dlatego, że ile szczytów czy gór, tylu miłośników danego miejsca. Warto powiedzieć, że weekend w górach pod namiotami to świetny czas, by poczuć się jak na prawdziwym survivalu, a zarazem w większym stopniu obcować z przyrodą.

Przy organizacji takiego wypadu, trzeba pamiętać o odpowiednim zachowaniu się w górach i mieć świadomość, że można w nocy spotkać na takie zwierzęta jak niedźwiedzie, lisy czy sarny, natomiast przy właściwej postawie z pewnością uniknie się jakiegokolwiek kontaktu z nimi. Na pewno przy organizacji takiego wydarzenia jak nocowanie pod namiotami, nie może zabraknąć ciepłych ubrań i całego zaopatrzenia, które wykorzystasz w pełni, by spożywać posiłki oraz zadbać o siebie.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

biwakowicz
biwakowicz 29.04.2021, 10:11
Auto nie popisał się wiedzą z geografii. Śniardwy są największe ale to Hańcza jest nagłebsza.
Patom
Patom 28.04.2021, 10:08
Naprawdę Śniardwy jest najgłębszym jeziorem w Polsce ?
Do patom
Do patom 28.04.2021, 19:59
Hańcza , najgłębsze jezioro w Polsce.

Pozostałe