Domowa majówka z małym budżetem? Żaden problem!

  • 29.04.2021, 19:40
  • redakcja
Domowa majówka z małym budżetem? Żaden problem!
Tegoroczna majówka jest bardzo krótka, bowiem przypada na weekend. Jedynie poniedziałek, 3 maja jest dodatkowym wolnym dniem. W zasadzie nie ma czego żałować, gdyż utrzymująca się pandemia koronawirusa wciąż jest groźna, a spotykanie się w większym gronie ryzykowne. Utrzymujący się ziąb również nie sprzyja majówkowym wojażom. Większość z nas zapewne pozostanie w domu. Jak zatem spędzić dłuższy weekend bez większych wydatków?

W domu z ogrodem

Ci z nas, którzy dysponują ogrodem w domu lub na działce, mogą spędzić majówkę na powietrzu. Oczywiście pod warunkiem, że dopisze pogoda, która w tym roku jest wyjątkowo niełaskawa. Jeżeli będzie w miarę ciepło, można rozpalić grill i przygotować majówkowe pyszności.

W serwisie Gazetkomat.pl znajdziemy gazetki promocyjne marketów i dyskontów z majówkowymi ofertami. Gazetka Stokrotka zamieszcza propozycje produktów, które Polacy chętnie przyrządzają z grilla, w tym kiełbasy: z dodatkiem cielęciny – w cenie 26,90 zł za kilogram i „z beczki” – 19,90 zł za kilogram. Dla tych, którzy od kiełbasy wolą mięso, Stokrotka proponuje udziec z kurczaka z kością w cenie 5,99 zł za kilogram. Jeszcze tańsze są ćwiartki tylne z kurczaka – 3,99 zł za kilogram. Amatorzy szlachetniejszych gatunków mięsa mogą nabyć polędwiczkę wieprzową, której cena jest wyjątkowo korzystna – 17,99 zł za kilogram. Kto lubi wątróbkę drobiową, może ją kupić w cenie 4,99 zł za kilogram, a w gazetce znajdzie też propozycję oryginalnego dania – sałaty z grillowaną wątróbką i z sosem miodowo-musztardowym.

Jako dodatek do wiosennego grilla odpowiednia będzie mizeria. Ogórki szklarniowe w Stokrotce kosztują jedynie 4,99 zł za kilogram, zaś pomidory śliwkowe, pakowane po 500 gramów, można nabyć w cenie 4,99 zł (9,98 zł za kilogram).

Jeżeli nie mamy grilla lub mamy stary, nienadający się do użytku – nie ma problemu. Netto gazetka zamieszcza interesującą ofertę grilla ogrodowego za jedyne 39 zł. Grill jest trójnożny, o wysokości 51,5 cm i średnicy rusztu 31,5 cm. Przydadzą się też teleskopowe uchwyty do kiełbasy o długości 25-85 cm, w cenie 8 zł za sztukę.

W mieszkaniu w bloku

Wprawdzie prawo nie zabrania grillowania na balkonie w mieszkaniu, jednak po pierwsze, jest to dozwolone, jeżeli regulamin wspólnoty tego nie zabrania. Po drugie, nie każdemu odpowiada zapach grillowanego mięsa, dostający się do mieszkania, poza tym trzeba pamiętać, że zapach ten wchłaniany jest przez pranie, które sąsiedzi wywiesili akurat na swoim balkonie. Odpada również grillowanie przy wietrze, kiedy drobiny żaru mogą spadać na balkon piętro niżej i spowodować szkody lub oparzenia. Mogą też dostać się do mieszkania i spowodować pożar. Jedynym bezpiecznym i nieprzeszkadzającym rozwiązaniem jest specjalny grill z pokrywą, umożliwiającą utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Warto zatem znaleźć inny sposób na majówkę w mieszkaniu. Jednym z nich są gry planszowe. Kilka dni wolnych sprzyja spędzeniu czasu rodziców z dziećmi i wspólnej zabawie, a duży wybór niedrogich gier planszowych w marketach jest do tego niewątpliwą zachętą. Można również zabawić się w układanie wyrazów z liter jednego – bazowego albo zagrać w „państwa i miasta” – jest to zabawa, którą uwielbiały nie tylko dzieci, ale i dorośli, zanim komputery i smartfony na stałe zagościły w naszych domach.

Oczywiście nie musimy spędzać całego czasu w domu. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, wybierzmy się na rodzinny spacer, ale nie bez celu. Możemy znaleźć w sieci ciekawe, godne odwiedzenia miejsce blisko naszego domu i wybrać się, aby zobaczyć je na żywo. Wart rozważenia jest też wypad samochodem za miasto. Niestety, w tym roku raczej nie zanosi się na ciepły pierwszy majowy weekend, dlatego nocleg w domku kempingowym, a tym bardziej w namiocie, raczej nie wchodzi w rachubę.

„Blokowa” majówka wcale nie musi być więc nudna ani droga. Najważniejsze jest wspólne spędzenie czasu, urozmaicone smacznymi posiłkami i rozmowami, na które w tygodniu zazwyczaj nie wystarcza nam czasu.

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe