Święta majowe w Dwunastce

  • 01.05.2021, 08:33
  • redakcja
Święta majowe w Dwunastce
Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim wspólnie z nauczycielami przygotowali wiele przedsięwzięć, dzięki którym uczcili wydarzenia odległe, ale bardzo ważne w świadomości narodowej Polaków.

I tak dzieci z klas starszych, podczas uroczystego apelu przygotowanego w postaci krótkiego filmu, przybliżyły ważne fakty z historii Polski związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Natomiast podczas zajęć on-line uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie na temat Konstytucji 3 Maja a także przygotowali ciekawe prace graficzne upamiętniające święta majowe. Mieli także okazję wyrazić swoje refleksje, odpowiadając na pytanie: "Jak Ty się czujesz w wolnej Polsce?"

Ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia uczcili również uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki z Tęczowej Akademii. Podczas zajęć o tematyce patriotycznej utrwalili swoją wiedzę na temat symboli państwowych oraz odśpiewali hymn narodowy.

Z kolei przedszkolaki poczucie swojej tożsamości narodowej i patriotyzmu zaakcentowały poprzez wykonywanie prac plastycznych ilustrujących symbole narodowe. Poznały też „Legendę o orle białym” oraz dowiedziały się co to jest konstytucja. Nauczyły się także pięknie recytować wiersz pt. „Barwy ojczyste”.

Z całą pewnością  uczniowie tomaszowskiej Dwunastki poprzez podjęcie licznych inicjatyw znakomicie zaakcentowali ważną rolę oraz znaczenie słów: Ojczyzna i Patriotyzm.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe