Kalkulator kredytowy - pomocne narzędzie, które oceni twoje możliwości. Co musisz o nich wiedzieć?

  • 06.05.2021, 15:50
  • redakcja
Kalkulator kredytowy - pomocne narzędzie, które oceni twoje możliwości.…
Zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym? Marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie jesteś w stanie sfinansować go samodzielnie? Wiele osób boryka się z identycznym problemem. Zrób pierwszy krok i sprawdź, czy masz szansę na otrzymanie kredytu na mieszkanie. Pomogą ci w tym kalkulatory kredytowe. Obliczą, na jak dużą kwotę od banku możesz liczyć i jaką ratę miesięczną będziesz spłacać. Niech to będzie pierwszy krok do podjęcia decyzji o zakupie własnego kąta! Co musisz o nich wiedzieć?

Jakie dane musisz przygotować, by skorzystać z kalkulatorów kredytowych? Podpowiadamy! 

Starając się o kredyt hipoteczny, trzeba spełnić szereg warunków. Banki nie pożyczą dużej kwoty bez pewności, że dasz radę ją zwrócić. Dlatego ich wymogi są ściśle określone. Kalkulatory kredytowe biorą natomiast pod uwagę to, czego wymaga bank. Wystarczy, że uzupełnisz wymagane dane, by wstępnie poznać swoją zdolność kredytową. Jakich informacji będziesz musiał udzielić? 

- Miesięczny dochód netto, który osiągasz ty i członkowie twojego gospodarstwa domowego;

- Odpowiadający ci okres kredytowania;

- Miesięczne raty aktualnych kredytów i inne zobowiązania kredytowe (typu debet na koncie lub karta);

- Wydatki, które ponosisz stale, co miesiąc;

- Ilość osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym;

Pamiętaj jednak, że to wstępna kalkulacja. Najlepszą drogą jest konsultacja z ekspertem finansowym, który poprowadzi cię przez cały proces. Niuanse jak rodzaj i czas trwania umowy to kwestie, które mogą wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Dlatego dobrze jest być pod opieką specjalisty.

Kalkulatory kredytowe – rzeczy, których nie możesz do nich wprowadzić, a wpływają na twoją zdolność kredytową

Jest szereg rzeczy, które wpływają na ocenę wydaną przez bank. Przede wszystkim nie powinieneś figurować w Krajowym Rejestrze Długów. Jeśli jest inaczej, prawdopodobnie bank ci nie zaufa i nie przyzna kredytu. Bardzo ważny jest wkład własny. Jego wysokość minimalna w niektórych bankach wynosi 10%, w innych natomiast 20%. Im większy posiadasz, tym mniej będziesz musiał pożyczyć od banku.

Pod uwagę brany jest także wiek kredytobiorcy. Wiele banków stosuje górną granicę, czyli określa maksymalny wiek, do osiągnięcia którego musisz spłacić kredyt.

Mam zdolność w kalkulatorach kredytowych, co dalej?

Kalkulatory kredytowe nie biorą pod uwagę każdego aspektu. Dlatego po wstępnym rozeznaniu sytuacji warto spotkać się ze specjalistą. Nie tylko dokona analizy twojej sytuacji, ale także pomoże wybrać dogodne rozwiązanie, wskaże banki, w których warto złożyć wniosek i doradzi, jak zwiększyć zdolność kredytową.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe