Buty golfowe - jakie kupić, aby były wygodne?

  • 06.05.2021, 15:52 (aktualizacja 11.05.2021, 07:34)
  • redakcja
Buty golfowe - jakie kupić, aby były wygodne?
Buty golfowe ze względu na specyfikę golfa nie mogą zostać zastąpione butami do innej dyscypliny sportu. Muszą one zapewniać przyczepność zarówno wzdłuż osi buta (chodzenie po mokrej trawie) jak i w poprzek niej (oddawanie energicznego strzału). Powinny pewnie trzymać stopę podczas swingu, ale jednocześnie pozwalać na chodzenie w przez kilka godzin bez zmęczenia. Jak to pogodzić?

Buty golfowe – wygodne i wspierające stopę

Wygodne buty golfowe powinny być zaledwie o 0,5 cm dłuższe od stopy osoby dorosłej lub 0,5... 1 cm od stopy juniora. Za duże spowodują, że stopa będzie się w nich przesuwała. Ponieważ ważna jest precyzja, do mierzenia należy założyć takie skarpetki, które będą używane podczas gry.

Wygodne to możliwie lekkie buty golfowe

Rozegranie rundy golfa trwa parę godzin i w tym czasie zawodnik przechodzi kilka kilometrów. Im buty są lżejsze, tym mniejszy wysiłek będą musiały wykonać mięśnie nóg.

Warto rozważyć inwestycję w wygodne buty golfowe, które będą wspomagały chodzenie. Jest to możliwe dzięki elastycznej warstwie podeszwy środkowej, która jest ściskana podczas stawiania stopy na ziemi a rozpręża się w trakcie podnoszenia nogi dając uczucie lekkości i chodzenia po chmurach.

Jak powinny być sznurowane wygodne buty golfowe?

Tradycyjne systemy sznurowania nie sprawdzają się w butach golfowych. Dlatego zastosowano w nich system BOA. Składa się on z linki oplatającej but oraz kółeczka. Pokręcanie kółeczkiem powoduje równe dociąganie linki we wszystkich miejscach. Tak zasznurowany but nie będzie uciskał stopy ani się sam rozsznurowywał. Sklep golfowy Bogigolf oferuje ten rodzaj obuwia.

Czy warto wybrać buty golfowe bez kolców?

Coraz częściej buty golfowe pozbawione są metalowych kolców. Są dzięki temu lżejsze.

Buty z kolcami służą tylko do chodzenia tylko po greenie. Do poruszania się poza nim konieczne były buty na zmianę, co oznaczało dodatkowy pakunek do zabrania ze sobą.

Czy bez kolcowe buty golfowe zapewniają odpowiednią przyczepność? Buty z kolcami metalowymi mają przewagę tylko w przypadku zmarzniętego gruntu. Jako jedyne są w stanie w niego się wbić. Buty całkowicie pozbawione kolców nie ustępują w niczym butom z kolcami plastikowymi. Podeszwa bez kolcowa jest wykonana z twardej gumy i wyprofilowana tak, że zaczepia się niczym bieżnik opony terenowej w gruncie.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 06.05.2021, 17:34
Droga Redakcjo: wciskacie tutaj reklamowy kit ludziom z naszego grajdołu, który to kit zupełnie nikogo nie obchodzi. Dobra: dostaliście kasiorkę za te reklamę - i jest O.K.

Jednak, nie wciskajcie ludziom, że odpowiednie buty decydują o zwycięstwach właściciela tych butów w golfie. Jeżeli ktoś jest dobry w te klocki, to będzie odnosił sukcesy i w trampkach. Dobry kij, dobre wyczucie dystansu, dobre uderzenie - to są podstawy sukcesu w golfie, a nie jakieś obs.... buty.

Poza tym: gdzie najbliżej naszego grajdołu znajduje się profesjonalne pole golfowe ?! Pod Warszawą lub pod Łodzią. I przeczyta Waszą reklamę jakiś badziewiak z tomaszówka, następnie kupi te obs..... buty golfowe (oczywiście - najlepsze na świecie) i pojedzie wygrać mistrzostwo jakiejś gminy: pod warszawką albo pod Łodzią.

To sie nadaje do kabaretu"Ani Mru Mru".

Pozostałe