Zgrupowanie zapaśniczek i zapaśników

  • 06.05.2021, 17:57 (aktualizacja 26.05.2021, 11:59)
  • redakcja
Zgrupowanie zapaśniczek i zapaśników
Na zgrupowaniu w COS-OPO Spała przebywa kadra narodowa w zapasach w stylu klasycznym. Po udanych dla naszej reprezentacji mistrzostwach Europy, które odbyły się na obiekcie COS Torwar, polscy zapaśnicy i zapaśniczki przygotowują się do walki o kolejne przepustki do Tokio podczas rozpoczynającego się 6 maja w stolicy Bułgarii Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich

aaa

 

Liczymy, że Spała będzie dla nas szczęśliwa, tak jak była przed mistrzostwami Europy, na których zawodniczki zdobyły aż pięć medali. Kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie mają zapewnione w kategorii do 53 kg Roksana Zasina, w kategorii do 57 kg Jowita Wrzesień – mówi trener narodowej kadry kobiet Piotr Krajewski. W Sofii Polki wystąpią w składzie: 50 kg - Anna Łukasiak; 62 kg - Aleksandra Wólczyńska, 68 kg - Natalia Strzałka, 76 kg - Patrycja Sperka.

Tradycyjnie do najważniejszych zawodów przygotowujemy się w COS-OPO Spała. W czerwcu planujemy zorganizować tutaj duży przedolimpijski sprawdzian z udziałem ekip międzynarodowych. To będą moje już piąte Igrzyska Olimpijskie, drugie w roli trenera. Na razie bilet do Tokio wywalczył Tadeusz Michalik w kategorii 97 kg. Do Sofii walczyć o kolejne kwalifikacje olimpijskie pojadą: Michał Tracz (60 kg), Sahakyam Gevorg (67 kg), Edgar Babayan (77 kg), Arkadiusz Kułynycz (87 kg) i Rafał Krajewski (130 kg) – mówi trener kadry narodowej w zapasach w stylu klasycznym Włodzimierz Zawadzki, złoty medalista z Atlanty (1996).

Podczas Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego do IO w Tokio wystąpi także kadra mężczyzn w stylu wolnym w składzie: Murad Gadżijew (65 kg), Zbigniew Baranowski (86 kg), Radosław Baran (97 kg) i Robert Baran (125 kg).

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe