Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 12:56
Reklama
Reklama

Czy warto mieszkać w Tomaszowie? Podstawą jest mieszkanie

Czy warto mieszkać w Tomaszowie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zarówno tych, którzy maja ustabilizowaną sytuację życiową, jak i młodych, którzy w dorosłe życie dopiero wkraczają. NaszTomaszów.pl spróbuje poszukać razem z Wami odpowiedzi na to pytanie, rozmawiając ze specjalistami z różnych dziedzin. Zaczynamy od Grzegorza Zania, byłego wiceprezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, wiceprezesa TTBS, ale też uznanego specjalisty rynku nieruchomości. A posiadanie własnego mieszkania, dostępność zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, ceny metra kwadratowego mają kluczowe w poszukiwaniu odpowiedzi na nasze pytania znaczenie. Według Grzegorza Zania, tomaszowianie nie doceniają często walorów własnego miasta.

Mariusz Strzępek: Na początek pytanie, jakie zadaję wszystkim moim rozmówcom: czy warto mieszkać w Tomaszowie

Grzegorz Zań: To zależy od tego, jakie konkretna osoba ma potrzeby i cele w życiu.

Wyobraźmy sobie, że jestem młoda osobą, która szuka swojego miejsca do życia...

A czy Panu się dobrze mieszka w Tomaszowie?

Mnie dobrze mieszka się pod Tomaszowem

Ale swoje główne życie w tym zawodowe prowadzi Pan w Tomaszowie. Nie prowadzi Pan swojej działalności na wsi, chociażby ze względu na mniejszy przepływ ludzi. Wszystko zależy więc od indywidualnych potrzeb. Dla ludzi z wyższym wykształceniem, o jakiś specyficznych zawodach, nie ma pracy w Tomaszowie, która spełniła by ich oczekiwania i zapewniła godne życie. Najbliższe możliwe miejsca zatrudnienia to Łódź albo Warszawa.

Cóż z tego, do obu tych miast można stosunkowo łatwo i szybko dojechać.

No i dochodzimy do tego, o czym mówiłem już kilka lat temu, że Tomaszów robi się sypialnią z dobrymi warunkami mieszkaniowymi, bo jest wszędzie blisko. Do tego jest zielono i ma bardzo duży potencjał. Nie ukrywajmy też, że w Tomaszowie jest tańsze życie w porównaniu z Warszawą, czy Łodzią. Tańsze są też mieszkania. Może w porównaniu z rykiem łódzkim ta różnica nie jest tak znacząca, ale już w przypadku Warszawy można ją określić, jako znaczącą.

No właśnie, ceny mieszkań, czy nie są one u nas zbyt wygórowane? Skąd w ogóle bierze się ich poziom?

Odpowiedź jest prosta. Cenę, jak w każdym przypadku kształtują podaż i popyt. Cena mieszkań zależy od ceny gruntu. W ostatnich miesiącach ceny materiałów budowlanych wzrosły o 30 procent, na stal 40% a styropian o 100%. Ale pytał Pan: czy warto mieszkać w Tomaszowie? Ja bardzo lubię mieszkać w Tomaszowie, chociaż z Tomaszowa nie pochodzę. Mieszkam tu przeszło 20 lat i uważam, że rdzenni mieszkańcy nie widzą potencjału tego miasta. Nie doceniają tego, co mają przyzwyczaili się. Wystarczy pojechać gdzieś poza Tomaszów i wrócić, by zobaczyć jak tu jest ładnie i zielono. Wiadomo, że jest jeszcze dużo rzezy do zrobienia, ale tak jest wszędzie. Na pewno nie żałuję, że tu mieszkam.

Niby jest zielono, ale smog nas zabija.

No ale w porównaniu z tym, co było 10 lat temu, to jednak jest spora różnica. Ludzie są coraz lepiej wyedukowani a przeprowadzane kontrole powodują, że coraz rzadziej pali się piecach różnymi "wynalazkami". Trzeb pomyśleć nad likwidacją niskiej emisji w centrum miasta, a więc w kamienicach. Z jednej strony wiąże się to ze sporymi kosztami, ale też trzeba pamiętać o ludziach, którzy tam mieszkają i nie mają zbyt wysokich dochodów. Gro ludzi nie płaci czynszów, a opłaty za centralne ogrzewanie nie są niskie. Na ten temat jednak powinny wypowiedzieć się władze miasta i zarządcy nieruchomości.

 

A jak wygląda sytuacja z dostępnością mieszkań.

Jeśli ktoś chce kupić mieszkanie, to nie ma z tym żadnego problemu, oprócz jednego środków na zakup.

A poziom cen, o którym mówiliśmy jest atrakcyjny?

Odkąd śledzę rynek nieruchomości, a będzie to już 20 lat, to różnica w cenach między Tomaszowem a łodzią wynosiła 10 procent. Ceny są więc zbliżone. W ostatnich latach cen mieszkań na naszym rynków wzrósł około 25%. Na ten wzrost miało wpływ bardzo dużo czynników.

Są dzielnice w Łodzi, gdzie jest nawet taniej

To wynika z ich niższej lub wyższej atrakcyjności. Oduczyłem się jednak mówić, że jedna dzielnica jest bardziej popularna a inna nie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i pomysłu na życie zawodowe i prywatne.

Mieszkania na jakim rynku by Pan polecał: wtórnym czy pierwotnym?

Znowu zależy to od tego, co kto chce. Już nie polecam moim klientom. Raczej informuję o wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań i lokalizacji. Pytam klientów jakie mają potrzeby, w jakim celu kupują nieruchomość. Czy jest to nieruchomość do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, czy traktują nieruchomość jak inwestycję i zakładają odpowiednią stopę zwrotu z poniesionych nakładów.  

No to jakie są wady mieszkań na rynku wtórnym w Tomaszowie.

Na przykład takie, że nie ma windy, że nie ma garażu podziemnego, że są zbyt wąskie klatki schodowe, że ściany są nie wyciszone i słychać dźwięki z sąsiednich lokali i z klatki schodowej, że budynek wybudowano z płyty, że brak jest nowoczesności. Ale także wysokie naliczenia opłat za lokale wynikające z wysokich kosztów eksploatacji i nakładów na remonty części wspólnych. Brak miejsc postojowych, który wywołuje sąsiedzkie nieporozumienia. Kiedyś budowano uwzględniając jedno lub dwa miejsca parkingowe na blok. Teraz mamy dwa auta w jednej rodzinie.

I tereny zielone wokół bloków znikają.

Należy to jakoś uregulować.

Czyli zalety mieszkań z rynku pierwotnego będą odwrotnością wad tych z rynku wtórnego.

Też nie zawsze ale chodzi głównie o standard. Ludzie chcą wyższego standardu. Właściciel chce jechać na zakupy, później wjechać do garażu podziemnego a następnie windą dotrzeć niemalże pod same drzwi mieszkania.

Z tego co Pan mówi, to mimo, że ceny tomaszowskie niewiele odbiegają od łódzkich, to jednak Tomaszów wydaje się być miejscem bardzie przyjaznym dla mieszkańca.

Wszędzie jest blisko. Do szkoły, do sklepu, do kina. Nawet, kiedy mieszka się za miastem, to dojazd do pracy zajmuje co najwyżej 15 minut, nie ma korków, kolejek. Przeprawa z prawej strony Wisły na lewą zajmuje więcej czasu niż dojeżdża się do stolicy z Tomaszowa do centrum. Gdyby była szybka kolej, kolejna bariera zostałaby zniesiona. Kluczem są dobre warunki do życia osób które pracują w Tomaszowie lub poza nim. Mieszkańcy powinni czuć się w naszym mieście bezpiecznie nie chodzi tylko o bezpieczeństwo na ulicach lecz o szeroko pojęte bezpieczeństwo to jest bezpieczeństwo zapewnienia opieki zdrowotnej, bezpieczeństwo socjalne, bezpieczeństwo pomocy w razie problemów.  Zielone centrum miasta to podstawa. Bulwary są na przykład takim miejscem.

Czy tomaszowski rynek mieszkaniowy możemy uznać za rynek o charakterze nasyconym. Sporo budowanych aktualnie mieszkań znajdujemy później w ofertach najmu.

Ludzie inwestują zaoszczędzone środki ponieważ banki nie zapewniają już bezpieczeństwa pokrycia wzrostu inflacji. Natomiast, jeśli ktoś kupuje na kredyt, to jednak kupuje dla siebie w chwili obecnej kredyty są tanie w porównanie z ubiegłymi latami.

Sporo się u nas buduje

Jeszcze do niedawna mieliśmy sytuację, że wiele mieszkań zajmowały rodziny wielopokoleniowe. Teraz to się zmienia. Te rodziny się niejako rozgęszczają. Stwarzają sobie lepsze warunki mieszkaniowe.

Jeszcze nie tak dawno temu na liście oczekujących na mieszkanie komunalne było kilkaset osób. Teraz jest to chyba niespełna 150.

No cóż, każdy kto idzie na studia i nie znajdzie później miejsca dla swojego zawodu w Tomaszowie, to tam zostaje. Ludzie wyjeżdżają ale i przyjeżdżają. Są tacy, którzy wracają po latach do rodzinnego miasta. Sprzedają mieszkania, domy i kupują tu nieruchomości.

Która dzielnica w Tomaszowie jest najbardziej atrakcyjna do zamieszkania? Wskazałby Pan taką jedną?

Nie. Ludzie mają różne preferencje, co do lokalizacji. Kilka lat temu modna była ulica Zielona. Teraz poszukiwane są tereny na Treści, Dąbrowie, Woli Wiadernej, czy w Smardzewicach ze względu że w Tomaszowie jest coraz mniej atrakcyjnych działek budowlanych na sprzedaż pod budownictwo jednorodzinne.

 

Dziękuję za rozmowę

Naszych czytelników oczywiście zapraszamy do odwiedzenia Biura Nieruchomości Grzegorza Zania przy ulicy Mościckiego 34/36


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bałabaciuk 12.05.2021 22:28
Ceny mieszkan i domów w Tomaszowie wybitnie spekulacyjne, do czego sie przyczyniają między innymi agencje nieruchomosci. Nie adekwatne, do mozliwosci finansowych tomaszowskich pracodawców.

Xxx 12.05.2021 12:36
Zadup... Nie miasto jak coś chcesz kupić to pozostaje ci allegro... Ludzie się wyprowadzają bo nie ma przyszłości w tym mieście... Tutaj tylko emeryci dogorywaja... Nic to miasto sobą nie reprezentuje...

Ajdejano 09.05.2021 12:09
Grzegorzu. Ja jestem urodzonym tomaszowianinem, chociaż mieszkałem od dzieciństwa w wielu miejscach. Na stałe w Tomaszowie mieszkam od 80 roku tamtego wieku. I bardzo podoba mi się to, co powyżej powiedziałeś o naszym grajdole. Rzeczywiście, póki co, miasto jest sypialnią dla ludzi, którzy zarabiają gdzie indziej. Też prawda jest, że znajdujemy się w przepięknym rejonie Polski: lasy woda. Tak, jak np. rejon Biłgoraja - co ? Jednak, należy zauważyć, że (niestety) Tomaszów powstał przy okazji powstawania w Polsce przemysłu włókienniczego i dlatego od początku buło to typowe miasto przemysłowe-robotnicze. Teraz tego przemysłu już nie ma, a przepiękna przyroda wokół miasta została, ale zostały również i doskonałe tereny i obiekty po fabrykach, chętnie nabywane przez nowych inwestorów. Takie tereny i obiekty inwestycyjne długo nie czekają na nowych właścicieli. Dodatkowo, nasz grajdoł znajduje się w doskonałym miejscu komunikacyjnym w Polsce ( nie będę czepiał się zaniedbań poprzedników - samorządowców miasta o kompletne zaniedbanie w sprawie dobrych obwodnic miasta). Tak więc, nasz grajdoł znajduje się w przejściowym okresie zmiany jego charakteru: to już nigdy nie będzie miasto przemysłu włókienniczego. To będzie miasto: przemysłu ceramicznego (jak długo - Ceramiko ?!), samochodowego (takie sygnały dochodzą...???), spożywczego (chrupki, itp.), firm budowlanych, hurtowni i ogólnopolskich centrów dystrybucji, itp. itd. Tak więc, nasz grajdoł przestanie być tylko sypialnią, szybciej niż nam się wydaje. Pozdrowienia dla Panów: Grzegorza i Mariusza

Ja 14.05.2021 23:04
Pierdoły piszesz. Centra logistyczne są w fazie dojrzałej i ostatnie inwestycje powstały koło Wolborza i Czerniewic. Nawet Drobiarskie wyniosły inwestycje do Luvlbochni. Jak się zmieni prezydent to staniemy na nogi.

Ajdejano 22.05.2021 13:23
Po pierwsze: prezydent i samorząd miasta tylko w niewielkiej części ma wpływ na przyciągnięcie inwestorów do miasta. Znaczenia samorządu i prezydenta, to: podawanie informacji w świat o terenach wolnych do inwestowania, przychylne załatwianie spraw papierkowych, pomoc miasta w organizowaniu mediów na terenach inwestycyjnych (woda, kanalizacja, prąd, gaz). Piszę - pomoc miasta, bo miasto nie będzie inwestowało w tereny inwestycyjne, należące do osób, firm indywidualnych. Po drugie: WISTOM padł już dawno i dużo upadłości tego kolosa już jest w rękach prywatnych i w tej sprzedaży tych upadłości kolejni prezydenci niewiele mieli do powiedzenia. Decydował syndyk, a nie prezydent. Podobnie rzecz się miała z Mazovią , z Weltomem, z wieloma innymi zakładami, a za chwilę padnie i Tomtex. W tej chwili, dużą częścią Wistomu dysponują prywatni inwestorzy, a nie prezydent miasta. Więc, podaj przykłady tego, że poprzedni prezydenci miasta mieli jakikolwiek konkretny wpływ na zakup i zagospodarowanie terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych na terenie naszego grajdołu. Takie pisanie haseł: "Jak się zmieni prezydent to staniemy na nogi." - to jest tylko puszczaniem tanich i śmierdzących bąków.

woody 22.05.2021 20:50
a niedaleko w 2010 odpalili HUTE

Agata 08.05.2021 16:12
Sypialnia dla Łodzi i Warszawy? No sorry, ale nie samym snem i garnkiem (lub grillem…) człowiek żyje, chociaż może trudno jest to nam sobie tu wyobrazić. Dostęp do dóbr kultury, ośrodki akademickie, potencjał intelektualny środowiska… sorry, ale w TM niczego takiego nie znajdziemy.

Igor 08.05.2021 15:46
Niezwykle ciekawy artykuł. Faktycznie ceny mieszkań w Tomaszowie zbliżone są do tych w Łodzi. Zapewne podaż nie równoważy popytu.

mk 08.05.2021 13:01
Gdzie jest taka piękna kamienica?

Bartek 08.05.2021 14:52
Widocznie jesteś nietutejszy bo u nas każdy wie że to kamienica na Tkackiej.

mk 08.05.2021 21:49
Jestem ,, tutejszy ,, od 70 lat . nie chcesz nie odpowiadaj , ale nie wymądrzaj się. Dziękuję za odpowiedż .

Ciekawostka 08.05.2021 11:58
Ta, albo ta obok kamnienica to był przed wojną cheder czyli żydowska szkoła do której uczęszczało sporo późniejszych szyszek z izraelskiej polityki i nauki. Trzeba dopytać panią doktor teatrolożkę. Promocyjnie dla Tomaszowa to ma duży potecjał. Jeszcze jeśli obie byłby tak wykończone i bez tych obrzydliwych reklam.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ten Człowiek zrobił najwięcej dla Tomaszowa w ostatnich latach, wymienione chodniki od Wiejskiej aż do Pięknej, prawie wszystkie ulice w tym rewirze. Pan Węgrzynowski w nagrodę za zasługi dla Tomaszowa powinien być wybrany na kolejną kadencję Starosty!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MatTreść komentarza: Dobry żartŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: P Wegrzynowski jest osobą która zrobiła bardzo dużo dla miasta i powiatu dzieki niemu dużo ulic zostało wyremontowanych jest także osobą wykrztalcona odpowiednią na to stanowiskoŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: mwTreść komentarza: Oszust oszustem, ale banki same wymuszają na pracownikach robienie planów w przeciwnym razie "out". To powoduje nadużycia przykładem może być fakt, że większość pracowników ma lub miała konta itp. w każdym możliwym banku, w ramach wymianki. Oczywiście nikt nie widzi i nikt nie słyszy...Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Kiedy MCK zacznie działać na rzecz młodzieży i wypełni sale młodzieżą zatrudni odpowiednich instruktorów którzy mają coś do zaoferowania. Obecna sytuacja mnie szokuje. To wszystko przekształciło się w agencję imresaryjną. A gdzie prawdziwy Dom Kultury gdzie młodzież rozwija swoje umiejętności pasie hobby . Panie prezydencie zrób pan coś z tym Czas na kontrolę analizy i zmiany.Źródło komentarza: „Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: A dziewczęta ze szkoły Tomek w Tomaszowie Maz. zajęły pierwsze miejsceŹródło komentarza: Koszykarki z 14-tki na podium
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama