18 medali trafiło do Tomaszowa

  • 11.05.2021, 10:36 (aktualizacja 16.05.2021, 14:18)
  • redakcja
18 medali trafiło do Tomaszowa
W miniony weekend w Stęszewie k/ Poznania odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo oraz Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w kategorii Juniorów Młodszych i Juniorów . Tomaszowscy adepci tej sztuki walki przywieźli z zawodów aż 18 medali.

Warto też zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy reprezentujący Tomaszowska Akademię Taekwondo zakwalifikowali się do ogólnopolskich turniejów, które odbędą się w najbliższych tygodniach.

W kategorii młodzików medale zdobyli:

srebrne w swoich kategoriach:

Anita Szuptarska i Joanna Bąbka

brązowe: Natalia Adamowicz i Leon Jabłoński.

Tuż przed strefą medalową uplasowali się pozostali tomaszowscy młodzicy tj.

Anna Gawłowska, Samanta Kapała, Sofia Sęk i Maja Wójcik, a także Nikodem Kejna, Mateusz Micielski, Mateusz Czech, Eryk Gwioździk, Franciszek Ziętara, Wiktor Fałek.

W rywalizacji juniorów młodszych najlepiej spisała się Barbara Grałek zdobywając brązowy medal w konkurencji układów i złoto w konkurencji walk do 46 kg. Oprócz Basi w walkach srebro zdobyła także Joannna Smolarczyk w kat - 50 kg.

Swoje walki o medale minimalnie przegrały Zuzanna Mieszczankowska, Małgorzata Pytel i Aleksandra Hoinkes.

Wśród juniorów młodszych najlepiej spisał się Alex Wójcik, który zdobył srebro w układach i srebro w walkach -52kg. Świetny występ zaliczył także Filip Palimąka wygrywając kategorię walk do 70 kg. Poza nimi medale: srebrny zdobył Alan Żak w walkach pow.70 kg, a brązowe Mateusz Palimąka -64kg, Tobiasz Kapała pow. 70 kg., Mateusz Milczarek - 58kg.

Wśród juniorów bezkonkurencyjna w układach i walkach - 55kg była Julia Majda. Złoto w walkach do 50 kg zdobyła Natalia Gielzak natomiast srebro w walkach do 75kg  wywalczył Jurand Kryszewski.

 

Wszyscy zawodnicy pokazali ogromne serce do walki i udowodnili, że ciężka praca ma swoje przełożenie i świetnie owocuje na zawodach. Wspomniani zawodnicy trenują pod okiem Mistrzyni Świata w tej dyscyplinie, posiadaczki V Dana - Marty Mysur

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe