Ciężarówki znikną z ulicy Szerokiej? Jest na to duża szansa

  • 15.05.2021, 10:47 (aktualizacja 15.05.2021, 11:24)
  • redakcja
Ciężarówki znikną z ulicy Szerokiej? Jest na to duża szansa
Być może jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie most (właściwie mostek) na rzece Czarnej w ciągu ulicy Spalskiej za dawnymi zakładami Wistom. Taką informację przekazał nam wicestarosta Leszek Ogórek. O przebudowę tego obiektu drogowego i dostosowanie go dla ruchu pojazdów ciężkich zabiegali od kilku lat radni (m.in. KWW Marcina Witko). Inwestycja, co prawda nie rozwiąże problemów mieszkańców ulicy Szczęśliwej, ale być może uda się ciężarówki przekierować do drogi krajowej numer 48 (ul. Wysoka), która również w najbliższym czasie ma zostać kompleksowo przebudowana. Dzięki temu rozpędzone TIR-y omijać będą ulice: Szeroką, Orzeszkowej, Grota Roweckiego przy których znajdują się największe osiedla mieszkaniowe. Ta ostatni ulica wydaje się być (po wyprowadzeniu tranzytu) ciekawym miejscem pod inwestycje mieszkaniowe wielorodzine.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sam
sam 19.05.2021, 20:51
na dzisiaj ul legionów jest autostrada dla tirów
Ajdejano
Ajdejano 17.05.2021, 13:11
Tym całym ciężkim transportem samochodowym (drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe) dowodzą: rząd RP- wojewoda, marszałek województwa i starosta powiatu. Reszta, czyli drogi gminne (miejskie) podlegają prezydentowi miasta. Oznacza to, że jeżeli prezydent miasta będzie chciał walczyć o najlepszą dla miasta ciężką komunikację samochodową, musi gadać z tymi, którzy zostali wymienieni powyżej.

Od wielu lat byli różni, pozytywni (jak np. Pan Jacek Kowalewski) fanatycy oraz różni urzędnicy wszelkich szczebli, zabiegający o rozwiązanie "gordyjskiego węzła" z ciężkim transportem w naszym grajdole i w jego rejonie. I co z tego wyszło??? A wielkie jajco!!!
Dlaczego tak wyszło ?! Bo w warszawce i w Łodzi trzeba mieć konkretne "plecy", a nie jakieś-tam udawanie: my możemy wszystko.

I to jest koniec tej opowieści. Zobaczymy, co to się będzie działo, jak wyremontują tę dróżkę nr 713 i te dwa mosty na Pilicy (Ludwików i Brzustówka).... Za chwilę będą padały mosty na Wolbórce.....
bejc
bejc 16.05.2021, 01:48
czyli korków ciąg dalszy.Ulica Warszawska główna arteria miasta i droga 48 przedzielona torami kolejowymi będzie miała większe wzięcie jak do tej pory...brawo
Tomaszowiak
Tomaszowiak 15.05.2021, 23:49
Tiry to trzeba z miasta wyeliminować a nie z jednej ulicy na drugą.!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.05.2021, 19:59
Ahh... Czyli tyle podjetych działań, rozmów, konsultacji, petycji, żeby nie rozwiązać kompleksowo problemu? Aż śmieszne, że po tylu latach przerzuca się problem w inny rejon miasta.

Pozostałe