3 powody, dla których warto kupić klimatyzator przenośny wiosną

  • 27.05.2021, 12:44 (aktualizacja 29.05.2021, 09:26)
  • Artykuł partnera
3 powody, dla których warto kupić klimatyzator przenośny wiosną
Meteorolodzy prognozują, iż lato 2021 będzie upalne. Dlatego też warto wykorzystać dość chłodne i ponure wiosenne dni i zawczasu przygotować na nadchodzące wysokie temperatury. Ze względu na relację ceny do możliwości oraz łatwy montaż, klimatyzator przenośny wydaje się być idealnym rozwiązaniem do mieszkania w bloku czy budynku wielorodzinnym. Dlaczego warto zainteresować się jego zakupem już wiosną.

Dlaczego warto kupić klimatyzator przenośny?

  1. Szybki, bezproblemowy montaż
  2. Cena
  3. Możliwość przemieszczenia (schowania na czas nieużywania)

 

Montaż klimatyzatora przenośnego

Jedną z najważniejszych zalet klimatyzatora przenośnego jest łatwy montaż, którego dokonamy samodzielnie w kilka minut. Wystarczy znaleźć kawałek równego podłoża w pobliżu okna oraz z dostępem do gniazdka elektrycznego, aby po chwili cieszyć się chłodnym powietrzem w pomieszczeniu.

Do każdego urządzenia dołączona jest rura wyrzutowa, która wyprowadza ciepłe powietrze z mieszkania na zewnątrz. Wystarczy wkręcić ją do otworu z tyłu urządzenia, następnie wyprowadzić przez lekko uchylone okno oraz podłączyć sprzęt do prądu. Otwarte okno uszczelnimy specjalną uszczelką lub listwą okienną.

Do zamontowania klimatyzatora przenośnego nie potrzebujemy fachowców. Nie są wymagane również żadne zgody ze strony administracji czy zarządcy budynku. Montaż nie ingeruje bowiem w żaden sposób w elewację budynku, jak i ściany wewnątrz naszego mieszkania.

 

Cena klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory przenośne są tańsze od ich tradycyjnych, naściennych odpowiedników. Ceny urządzeń zaczynają się od ok. 1200 zł. Najdroższe modele kosztują ok. 3 tysiące złotych. Dla porównania klimatyzator stacjonarny typu split to koszt od ok. 2 do nawet 6-7 tysięcy złotych. Czy droższe urządzenia są lepsze od tańszych? Nie zawsze, dlatego przed zakupem warto sprawdzić jaki najlepszy klimatyzator przenośny?

 

Możliwość przemieszczania

 

Mobilność klimatyzatorów przenośnych jest nieco oczywistą, choć równie ważną zaletą. Wyposażone często w kółka jezdne lub uchwyty, mogą być przemieszczane w obrębie pokoju lub przenoszone do różnych pomieszczeń (np. chowane na czas nieużywania jesienią czy zimą).

 

Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzację już wiosną?

Niższa cena

Branża klimatyzatorów ma charakter bardzo sezonowy. Największą popularnością urządzenia te cieszą się latem. Stąd też i najwyższe ceny oraz najdłuższy czas realizacji zamówień. Poza sezonem można zaś znaleźć wiele z tych samych modeli w niższych cenach. Przykładem mogą być chociażby klimatyzatory Electrolux dostępne o kilkaset złotych taniej aniżeli w szczycie sezonu.

 

Większy wybór urządzeń

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup klimatyzatora przenośnego przed sezonem jest większa dostępność urządzeń. Przeglądając oferty rynkowe, możemy liczyć na pełną gamę przeróżnych modeli.

 

Wygodna kontrola nad temperaturą w mieszkaniu

Kto powiedział, że klimatyzatora przenośnego można używać tylko latem? Urządzenia te wielokrotnie przydają się już wiosną, kiedy pogoda potrafi zaskoczyć nas wysokimi temperaturami. Ponadto, coraz większa liczba producentów posiada w swojej ofercie klimatyzatory typu 4w1 (z funkcją ogrzewania), które doskonale sprawdzają się podczas łagodnych zim czy okresów przejściowych. Przykładem tego typu urządzeń jest chociażby Fersk Vind czy Electrolux WP71-265WT (https://ranking-klimatyzatorow.pl/electrolux-airflower-wp71-265wt/). Wystarczy kilka w aplikacji mobilnej lub za pośrednictwem pilota, aby cieszyć się wygodną dla siebie temperaturą w mieszkaniu.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe