Wybrano Zabawki Roku 2021. Jeszcze zdążysz z prezentem!

  • 28.05.2021, 09:59 (aktualizacja 28.05.2021, 10:33)
  • News4Media - NaszTomaszow.pl
Wybrano Zabawki Roku 2021. Jeszcze zdążysz z prezentem!
Nie gra komputerowa i nie interaktywny pluszak. Tytuł Zabawki Roku 2021 zdobyło coś zupełnie innego.

To już XIV edycja tego popularnego konkursu, w którym głos przy wyborze najlepszego produktu jest oddawany zarówno ekspertom, rodzicom jak i dzieciom. Bo właśnie Zabawkę Roku wybierają właśnie oni w kilku kategoriach. Znamy tegorocznych zwycięzców.

Wczoraj prezentowaliśmy propozycje prezentów dla różnych grup wiekowych. W kategorii zabawki dla niemowląt zwyciężyła karuzela i mata edukacyjna z serii Boho Chic Tiny Love. „Kolekcja odpowiada na potrzeby dzieci zarówno w dzień jak i w nocy, do zabawy lub odpoczynku, w każdym miejscu w domu – w pokoiku dziecięcym, salonie czy jadalni.” – czytamy w argumentacji oceny.

Niezwykle popularne stały się w ostatnim czasie hulajnogi. W omawianym rankingu znajdziemy kategorię rowery, rowerki biegowe i hulajnogi. Tu wygrała Mini Micro Deluxe Eco, czyli pierwsza hulajnoga na rynku wykonana z materiałów z recyklingu, idealnie wpisująca się w ekologiczne trendy. 

Lubicie gry? Jurorzy wskazali najlepszą. Została nią Zombie Teenz: Ewolucja, gdzie w zabawny sposób trzeba odnaleźć składniki, dzięki którym uratuje się świat. Przecież w każdym tkwi odrobina superbohatera. 

Smart Train to z kolei zwycięzca w kategorii zabawki naukowe. „To zaawansowana technologicznie zabawka, która zachwyci nawet małe dzieci swoją łatwością obsługi.” – opisuje organizator konkursu. Faktycznie pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji lub stosować ukryte czujniki i tworzyć polecenia bezpośrednio na torach za pomocą kolorowych listew. Dzieci uczą się programowania w zabawnej grze i próbują wykorzystywać nowoczesne technologie w praktyce.

Wśród zabawek dla małych dzieci – najlepszą zabawką okazał się zestaw Playmobil Aqua 123

W kategorii zabawki sportowe zwyciężył Kendama KROM POP, czyli "zręcznościówka", która ćwiczy cierpliwość, skupienie, a także koordynację ręka-oko. 

Domowy plac zabaw Figelo Black wygrał w kategorii placów zabaw i jest to ścianka wspinaczkowa połączona z huśtawką.

W kategorii zabawka dla najmłodszych wybrano interaktywne gry memo z serii Czytaj z Albikiem. „Ćwiczą pamięć dźwiękową i spostrzegawczość.” – oceniono.

Za najlepszy zestaw kreatywny uznano w tym roku domek dla ptaków firmy Sellmet & More. Co ważne, ta zabawka daje możliwość świetnej współpracy rodzica z dziećmi. Dzięki temu drewnianemu zestawowi do majsterkowania dziecko rozwinie swoją kreatywność, koordynację, a także umiejętność rozwiązywania problemów

Okazuje się też, że aby wybrać dobrą zabawkę nie trzeba stawiać na interaktywne gadżety. W kategorii puzzle i układanki zwyciężyły drewniane puzzle "Do biedronki przyszedł żuk" firmy Stuka Puka. Dzieci mogą badać fantastyczny świat owadów, zobaczyć jakie przeobrażenia owady przechodzą w trakcie swojego życia. Zabawa to gra w odkrywanie „obcych” żyjących pod naszym nosem.

Lullu Dols to zwycięzca w kategorii lalki, pluszaki, figurki. Zaznaczmy tylko, że to zabawka szyta i malowana ręcznie. Jak przekonują twórcy tych zabawek, w lalkarstwie nie ma ograniczenia wieku. Chęć posiadania lalki mają również dorośli i dla nich tworzone są lalki spersonalizowane - podobne do obdarowanego, od chłopaka dla dziewczyny, od mamy dla babci, dla ukochanej teściowej, szefowej, pracowników, lalki kolekcjonerskie, lalki które są elementem wystroju wnętrza. 

Klocki magnetyczne Pixio zostały docenione (kategoria klocki) za „wysoką jakością wykonania oraz dające nieograniczone możliwości budowania.

Zwycięstwo w kategorii gry należy do IQ Fitness, która umożliwia podczas zabawy ćwiczenie liczenia czy myślenia przestrzennego.

Za najlepszą zabawkę przedszkolną uznano kolekcję Essentiel marki Janod, czyli edukacyjne drewniane zabawki dla dzieci powyżej 1. roku życia, aż do wieku wczesnoszkolnego.

Wszystkie Dzieci Świata to zwycięzca w kategorii gry edukacyjne. „Ta gra to doskonały wstęp do życia pełnego ciekawości i szacunku wobec innych kultur.” – argumentuje jury.

Ostatnią nagrodzoną zabawką jest Dobble XXL czyli połączenie gry karcianej opartej na spostrzegawczości z angażującą zabawą ruchową.

Zaznaczmy, że wszystkie te zabawki wskazało jury, w którym zasiadają m.in. fizjoterapeuta, dziennikarze czy sportowcy.

 

News4Media, fot.: News4Media

News4Media - NaszTomaszow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe