Służą po służbie

  • 28.05.2021, 15:32
  • redakcja
Służą po służbie
Tomaszowscy policjanci są na służbie nawet w czasie wolnym. Niosą pomoc ofiarom wypadku drogowego, zatrzymują osoby poszukiwane albo nietrzeźwych kierowców 

13 maja 2021 roku na Drodze Krajowej nr 91 w miejscowości Michałów gm. Kamieńsk, w godzinach popołudniowych, Kierownik Rewiru Dzielnicowych tomaszowskiej jednostki będąc w czasie wolnym od służby i podróżując z rodziną najechał na groźne zdarzenie drogowe z udziałem osobowej Kii oraz dostawczego Fiata.

Pojazd osobowy bezpośrednio po zdarzeniu dachował. W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby tj. kierowca Fiata oraz kierowca i pasażerowie pojazdu Kia.

Policjant bez wahania zatrzymał swój pojazd, w miarę możliwości zabezpieczył miejsce zdarzenia wzywając jednocześnie służby ratunkowe i podjął działania zmierzające do wydostania uwięzionych we wnętrzu przewróconego pojazdów uczestników zdarzenia.

Jak sam mówi z takimi sytuacjami spotkał się nie raz w codziennej służbie. Zadziałał instynkt nastawiony na niesienie pomocy.

***

Postawą zasługującą na uznanie wykazała się również młoda policjantka, pełniąca obowiązki dzielnicowej w KPP Tomaszów Maz., która 18 maja br. będąc poza służbą, na jednej z ulic Tomaszowa Mazowieckiego zauważyła grupę osób wśród, których rozpoznała mężczyznę poszukiwanego do odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności w jednym z aresztów śledczych.

Policjantka zadziałała instynktownie i mając świadomość, że mężczyzna na skutek jej interwencji może podjąć ucieczkę rozpoczęła jego obserwację jednocześnie prosząc o wsparcie dyżurnego jednostki. Skierowany do interwencji patrol potwierdził, iż jest to mężczyzna który nie stawił się w wyznaczonym terminie do aresztu by odbyć karę.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 29.05.2021, 10:31
Żenujące, dlaczego robicie z policjantów debili, sugerując, że po służbie nie powinni reagować, a jak już reagują, to są bohaterami na pierwsze strony gazet?
Strong
Strong 29.05.2021, 14:27
Nie chodzi o to, że nie powinni reagować, ale że nie muszą tego robić. Nikt na nich takiego obowiązku nie może nałożyć. Po pracy jest zwykłym ludzikiem i możne zareagować, ale NIC nie musi.
Może, dlatego chwała im za to, że niektórzy mają wewnętrzną potrzebę, dryg, umiejętności i chęć takiej reakcji na popełniane wykroczenia, przestępstwa.

Stary por. Zuber z MO widać od razu jest nauczony wykonywać obowiązki, jak to było dawno-dawniej (20-25 lat temu). Obecnie młodzieżówka opyka swoje godzinki i ma totalnie święty spokój. Identycznie jest również w armii. 15.30 i wszyscy w blokach startowych do domciu :-))) więc nie ma się co dziwić, obecnie jest to jakaś "sensacja" dla cywili.
Oczywiście premie należne dla mega zaangażowanych policjantów, a nie tylko uśmiech i sam uścisk ręki prezesa (komendanta).
por. Zuber z MO
por. Zuber z MO 28.05.2021, 18:16
Policjantem się jest, a nie bywa 24h/365 dni. Dlatego mają zgodę na posiadanie broni służbowej 24 godziny na dobę, bo składali Ślubowanie. Tam nie ma zapisów o godzinach bycia policjantem i niebycia ...

Pozostałe