Pomożemy maturzystce potrąconej na przejściu dla pieszych

  • 29.05.2021, 22:54
  • redakcja
Pomożemy maturzystce potrąconej na przejściu dla pieszych
 Pięć tygodni temu  Nela uległa wypadkowi. Dziewczyna ma 19 lat. To otwarta i wrażliwa osoba, która z radością realizowała swoje pasje. Wiele lat trenowała taniec towarzyski a ostatnio spełniała swoje kolejne marzenia, podróżując po świecie jako modelka. Jej odwagę i determinację w dążeniu do celów w sposób dramatyczny przerwał wypadek. Na kilka dni przed maturą, podczas spaceru, potrącił ją na przejściu dla pieszych samochód. Nieprzytomna trafiła do szpitala, w którym trwała walka o jej życie. W związku z wielonarządowym urazem, w tym głowy i kręgosłupa, jej stan był bardzo ciężki. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Po dwóch tygodniach podjęto próbę wybudzenia, niestety nie powiodła się. 

Aktualnie Nela wciąż przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jej stan jest stabilny, stopniowo wybudza się ze śpiączki i choć nie może się jeszcze porozumiewać, każdego dnia robi wielkie postępy i pokazuje siłę swojego charakteru. Niestety nie wszystko zależy od niej. Na tym etapie konieczna jest natychmiastowa rehabilitacja w wyspecjalizowanym ośrodku. Czas odgrywa tu nadrzędną rolę i jedyną alternatywę stanowi placówka prywatna, która oferuje wszechstronną pomoc w powrocie do sprawności po tego typu zdarzeniach. Przed Nelą wielomiesięczne leczenie a koszt pobytu w takim ośrodku wynosi ok. 25 000 złotych miesięcznie. Pełni nadziei rodzice proszą o pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji, dzięki której ich córka będzie mieć szanse na powrót do zdrowia.  

- Kiedy trenowałem taniec towarzyski, poznałem niesamowitą, wrażliwą, uśmiechniętą osobę. Jej niesamowitość objawiała się tym, że zawsze dążyła do celu. Osiągała sukcesy w tańcu, nie poddawała się. Nela w ostatnich czasach pracowała jako modelka. Podpisywała kontrakty, można było podziwiać ją na wybiegach w Europie i Azji. Determinacja tej dziewczyny, była niesamowita. Dla niej nie było sufitów, a nie jedna starsza od Neli osoba, mogła się od niej wiele nauczyć, niestety... Na kilka dni przed maturą, podczas spaceru, na przejściu dla pieszych Nelę potrącił samochód. Nieprzytomna trafiła do szpitala, w którym trwała walka o jej życie. W związku z wielonarządowym urazem, w tym głowy i kręgosłupa, jej stan był bardzo ciężki

- mówi przyjaciel Neli, Mikołaj Sygitowicz i prosi o wsparcie akcji zbierania funduszy na rehabilitację

 

Jeżeli nie możecie wesprzeć finansowo, zostawcie po sobie ,,lika’’ i UDOSTĘPNIJCIE ten post, bo być może Wasi znajomi mają takie możliwości.

Poniżej link do zrzutki

 https://zrzutka.pl/7x3j7s?utm_medium=social...

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe