Budka Suflera wraca na scenę. Zastąpili skłóconego z zespołem Cugowskiego

  • 31.05.2021, 21:16 (aktualizacja 02.06.2021, 10:37)
  • News4Media 
Budka Suflera wraca na scenę. Zastąpili skłóconego z zespołem Cugowskiego
Czy ktoś z Was wie ile razy w Tomaszowie Mazowieckim koncertowała Budka Suflera? W którym roku i gdzie był pierwszy tomaszowski koncert zespołu? W którym roku grupa zagrała na Dożynkach Prezydenckich? Teraz weterani z Lublina ogłosili, że wyruszają w trasę koncertową. W Budce Suflera zabranie jednak zmarłego Romualda Lipki i wokalisty Krzysztof Cugowskiego. Czy trasa przebiegnie przez nasze miasto?

Budka Suflera oficjalnie działalność zakończyła w 2014 roku cyklem koncertów. Ten najważniejszy, pod hasłem „Memu miastu na do widzenia”, zespół dał w rodzinnym Lublinie. Od tego czasu Budka koncertowała sporadycznie i co jakiś czas pojawiały się pogłoski o powrocie na scenę.

Teraz jednak to prawda. „Budka Suflera – filar polskiej popkultury – powraca do koncertowania na żywo. Najbardziej rozpoznawalny zespół w naszym kraju wydał płytę z kompozycjami pozostawionymi przez Romualda Lipko, które teraz przedstawi swoim fanom na żywo. Po ponad rocznej przerwie grupa przypomni także swoje największe przeboje. Jolka Jolka, pewnie też ich pamiętasz?” - napisano na profilu facebookowym zespołu.

Na scenie nie będzie można jednak zobaczyć autora większości hitów zespołu, Romualda Lipki. Muzyk zmarł w lutym 2020 roku. Zabraknie także wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Ten po zakończeniu działalności Budki Suflera poróżnił się z kolegami i kilka razy kategorycznie oświadczył, że nie ma zamiaru z nimi występować. Cugowski obecnie koncertuje z Zespołem Mistrzów.

Kto zatem zastąpi Krzysztofa Cugowskiego w Budce Suflera? Będzie to Robert Żarczyński. To fan zespołu, który do tej pory śpiewał m.in. w Kolorowych Gitarach (był założycielem zespołu) wykonując adaptacje piosenek m.in. Czerwonych Gitar. Żarczyński ma już na koncie występ z bandem z Lublina, m.in. podczas okazjonalnego koncertu w Piekarach Śląskich w 2016 roku.

Harmonogram i plan trasy koncertowej nie został jeszcze ogłoszony. Wiadomo jednak, że 21 sierpnia zespół zagra w Lublinie i tego dnia muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim otrzyma imię Romualda Lipki.

Budka Suflera powstała w 1974 roku. Zespół założył Romuald Lipko i Krzysztof Cugowski. Rok później dołączył perkusista Tomasz Zaliszewski. To jedyny muzyk, który brał udział w nagraniu wszystkich płyt Budki Suflera.

 

 

News4Media 

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TSA
TSA 31.05.2021, 22:50
"Panta rhei". Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Budka Suflera to posąg. Ale już go nie ma. Trzeba założyć nowy zespół i budować legendę. Nie jedziemy na plecach innych. Kora zmarła, Marek Jackowski zmarł. Kombi się skończyło i nie ma że Kombii. Takie życie... Bżozoski ,,,

Pozostałe