Za angielskim za "pan brat"

  • 01.06.2021, 07:17 (aktualizacja 02.06.2021, 11:13)
  • redakcja
Za angielskim za "pan brat"
Damian Makieło – uczeń klasy 6a  Szkoły Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim został laureatem konkursu języka angielskiego „The Big Challenge”. Damian zdobył 343 na 350 punktów i tym samym uplasował się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim i piątym miejscu w Polsce.                                                                       

Konkurs „The Big Challenge” jest konkursem online kierowanym  do uczniów klas 4 -8. Obejmuje swoim zasięgiem całą Europę.

W tym roku wystartowało w nim 311 059 uczniów, między innymi z Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec. Z Polski zgłosiło się 11 587 uczestników.

Test online składał się z 45 pytań o różnych poziomach trudności. Do każdego pytania podane były cztery propozycje odpowiedzi, a zadaniem ucznia było wybrać jedną, poprawną odpowiedź. Pytania sprawdzały zarówno umiejętność rozumienia ze słuchu, jak i tekstu pisanego. Test zawierał pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach i tekstach, a także pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Dla każdego poziomu językowego przewidziano odrębny kwestionariusz pytań odpowiadający kryteriom określonym przez CEFR. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testu.

Do konkursu przygotowała ucznia Ewa Radzyńska.

Gratulujemy Damianowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe