Uczcili rocznicę 4 czerwca

  • 05.06.2021, 19:28
  • redakcja
Uczcili rocznicę 4 czerwca
W 32 rocznicę wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r., których wyniki zapoczątkowały upadek komunizmu w Polsce, członkowie Platformy Obywatelskiej złożyli biało czerwone kwiaty przy obelisku z tablicą upamiętniającej to wydarzenie. - Wspominaliśmy również pamięć ś.p. Grzegorza Haraśnego, dzięki któremu w 2005 roku powstało miejsce któremu nadano nazwę 4 czerwca 1989 r. Było to pierwsze tego typu uhonorowanie tych wydarzeń w Polsce - mówi Michał Jodłowski, radny miejski Koalicji Obywatelskiej

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 06.06.2021, 08:27
Początek materiału powyżej:
"W 32 rocznicę wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 r.,.."
Czy redakcja musi postępować tak samo, jak Niemcy z "polskimi obozami zagłady" ?!

Te "wolne wybory" wg "redakcji", to to samo, co "polskie obozy zagłady" wg Niemców.
Tak trudno o tym pomyśleć ?! A może tu nie chodzi o brak myślenia,
a o celowe pisanie innej wersji historii - co ?!
Bobek
Bobek 05.06.2021, 21:49
Gdzie jest TW Robert?
Bella
Bella 06.06.2021, 22:53
Może znów knuje z Arkadiuszkiem?
Zabrakło
Zabrakło 05.06.2021, 20:50
słowa "częściowo" wolnych wyborów. Też uważam, że to wydarzenie przełomowe w historii najnowszej Polski, ale piszmy też prawdę, że był to wynik układu z komuną.
Dziadek z Wermahtu
Dziadek z Wermahtu 05.06.2021, 22:26
I w wyniku tego tajemnego "układu" Solidarność dostała 161 na 161 mandatów do Sejmu, 160 w I turze i 1 mandat w drugiej turze oraz 99 na 100 mandatów do Senatu, gdzie jeden mandat przypadł senatorowi Stokłosie, który kandydował jako bezpartyjny.. ach ci komuniści.. straszne niezdary..
Drogi
Drogi 06.06.2021, 12:01
dziadku dobrze policzyłeś, choć jak zwykle (przypadkowo?), bez pełnych danych, jeśli chodzi o Sejm. Może pamięć już nie ta;)
Sprostujmy. Faktycznie "Solidarność" dostała 161 miejsc na 460 w Sejmie, bo tylko tyle mogła. Na mocy układu pozostałe 2/3 miejsc w Sejmie zarezerwowane było dla komunistów z PZPR i ich przybudówek. Jeśli to były wolne wybory to dziwnie pojmujecie wolność. Niezdarnie to ktoś tu próbuje manipulować faktami. Nie kroczcie tą drogą...
ofkors
ofkors 08.06.2021, 13:11
no i za parę lat komuniści znów mieli większość sejmową, a Kwaśniewski, do dzisiaj jest ukochanym prezydentem. Mieli wtedy szansę zrobić coś z KK. W Tomaszowie też byli prezydenci z nadania SLD.. Teraz , Lewica głosuje jak PIS. No i co z tym zrobić ?

Pozostałe