Uczczą pamięć majora Hubala na zabytkowych motocyklach

  • 07.06.2021, 10:18 (aktualizacja 08.06.2021, 20:01)
  • redakcja
Uczczą pamięć majora Hubala na zabytkowych motocyklach
Już w najbliższy weekend 11-13 czerwca w Opocznie i okolicach odbędzie się pierwsza edycja Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych.

 Organizatorem imprezy jest Muzeum Regionalne w Opocznie oraz Moto Soviet Servis a współorganizatorami Gmina Opoczno, Gmina Poświętne, Gmina Drzewica, Nadleśnictwo Opoczno.

W tym roku motocykliści pojadą szlakiem Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, stąd hasło przewodnie Rajdu brzmi „HUBAL. W 81. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala””.

Do uczestnictwa w Rajdzie zgłosiło się przeszło 120 osób i 80 motocykli zabytkowych, czyli tych wyprodukowanych maksymalnie do 1990 roku. Do Opoczna przyjadą miłośnicy zabytkowych jednośladów z całej Polski. Warto zaznaczyć, że na Rajdzie pojawią się takie maszyny jak choćby legendarny polski, przedwojenny motocykl „Sokół”. Planowana trasa rajdu przebiegać będzie przez teren Gminn Opoczno, Poświętne oraz  Drzewica. Całość to około 80 km. Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Głównym dniem rajdowym będzie sobota 12 czerwca. Wtedy też przed opoczyńskie Muzeum zapraszamy wszystkich zainteresowanych fanów dawnej motoryzacji i kibiców. Od godziny 9:00 do 10:30 będzie możliwość zobaczenia wszystkich motocykli, zanim te wyruszą w trasę. Kolejna taka okazja to podsumowanie i zakończenie Rajdu, które odbędzie się również przed Muzeum Regionalnym w Opocznie, w niedzielę 13 czerwca o godzinie 11:00.

Głównym celem Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych „HUBAL” jest przede wszystkim upamiętnienie rocznicy śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego oraz propagowanie wiedzy na temat historii związanego z Ziemią Opoczyńską Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Jego uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić wiele historycznych miejsc związanych z Oddziałem. Wśród uczestników Rajdu chcemy również promować wyjątkowe walory turystyczne, krajoznawcze i przyrodnicze naszego regionu.

Warto przypomnieć, że przez ponad 30-lat w Tomaszowie i okolicach organizowany był doroczny rajd motocyklowy Hubal. Jego twórcami byli pasjonaci zrzeszeni w łódzkim No1 Club oraz tomaszowskim KPZ „Weteran”

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

varan
varan 07.06.2021, 19:45
"W 81. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala””." 81 rocznica śmierci była 30 kwietnia 21 r.

Pozostałe