Uczniowie na pokazie

  • 26.09.2017, 22:27
Uczniowie na pokazie
Pojawienie się jazzu w początkowych latach XX wieku przyniosło wiele zmian w kulturze. Lata dwudzieste to nie tylko dynamiczne przemiany w muzyce i obyczajowości, ale również w modzie, zwłaszcza damskiej.

 

Coco Channel - francuska projektantka mody, od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, wyzwoliła kobiety z krępujących gorsetów. Zmiany w wyglądzie kobiet to równie zasługa Antoniego Cierplikowskiego, polskiego fryzjera, który w swoim paryskim salonie zapoczątkował modę na krótkie włosy.

 

Modne były również skromne fryzury z ułożonych w miękkie fale i upiętych w niski kok włosów. Inspirując się muzyką jazzową oraz trendami w modzie lat dwudziestych ubiegłego stulecia, uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na 6 w Tomaszowie Mazowieckim, pod kierunkiem pań Małgorzaty Jończyk oraz Kingi Remisz – Szewczyk przygotowały pokaz mody pod tytułem „ Moda i jazz”.

 

Fryzury i makijaże wykonały uczennice technikum usług fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych - fryzjerskich. Część strojów pochodzi z kolekcji prac dyplomowych uczennic technikum technologii odzieży oraz od sponsora – przedstawiciela fabryki rajstop GATTA - firmy Ola, Ryszard Gożdzik w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Foto: Nikodem Brzeski, Igor Wilk oraz Maciek Szostakowki - klasa 3 Fo.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe