Jak zrobić kupę w lesie? Nadleśnictwo stworzyło instrukcje

  • 08.06.2021, 18:10 (aktualizacja 08.06.2021, 18:28)
  • News4Media
Jak zrobić kupę w lesie? Nadleśnictwo stworzyło instrukcje iStock
Są takie potrzeby, których nie można odłożyć na później. Doskonale wie o tym jedno z nadleśnictw, które we współpracy z przedszkolakami przygotowało poradnik, jak zrobić w lesie kupę, troszcząc się jednocześnie o dobro natury i człowieka. Temat może nie należy do najbardziej przyjemnych do omawiania, ale w okresie letnich wędrówek okazuje się prawdziwą zmorą turystów.

Sytuacja, w której nagle dotyka nas potrzeba wypróżnienia się, jest znana każdemu. Organizm rządzi się swoimi prawami i nigdy nie wiadomo, w jakich okolicznościach nam o tym przypomni. Powszechnie wiadomo, że wchodząc do lasu, próżno szukać w nim toalety. Wielu z nas zastanawia się, czy wypada załatwić potrzebę na łonie natury.

Nadleśnictwo odpowiada

Okazuje się, że leśnicy doskonale wiedzą, jak silne bywają potrzeby fizjologiczne, dlatego we współpracy z przedszkolakami Nadleśnictwo stworzyło krótki poradnik. Historia obrazkowa stworzona z fotografii daje jasno do zrozumienia, że można zrobić kupę w lesie. Ważne jest jednak, aby wykonać to w odpowiedni sposób:

1. Najpierw odgarnąć ręką kawałek darni, czyli pokrywającej ziemię trawy, tworząc przy tym niewielki dołek.
2. Do powstałego wgłębienia należy zrobić kupę i wrzucić do niego papier.
3. Jeśli nie mamy pod ręką papieru, warto użyć kawałka suchego mchu.
4. Po zakończeniu wypróżniania należy przykryć odgarniętą wcześniej trawą wszystko, co znalazło się w dołku.

Dlaczego warto robić to dobrze?

Z troski o innych ludzi i szacunku dla przyrody. Leśnicy na swoim profilu facebookowym przekonują, że resztą zajmie się sama natura. „To takie proste: w przeciągu kilku godzin leśne żuki zajmą się naszą kupą i nie będzie po niej śladu. Mech będzie rósł dalej w tym samym miejscu a ci, którzy przyjdą po nas do lasu, nie zobaczą stada "papierzaków" i z uśmiechem pospacerują dalej!.” – wyjaśniają.

Kupa śmiechu

Leśnicy przyznają, że nie mieli w zamiarze tworzenia poradnika. Był on wynikiem spontanicznej akcji po tym, jak jedno z dzieci podczas prowadzonych przez nich zajęć, zgłosiło potrzebę zrobienia kupy. „Zrobiliśmy więc praktyczne zajęcia i postanowiliśmy podzielić się wiedzą ze wszystkimi!” – czytamy. Wpis leśników szybko zyskał popularność i choć brzmi to całkiem zabawnie, warto potraktować te porady poważnie. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

graf.: Lasy Państwowe 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 11.06.2021, 10:53
A co z seksem w lesie?! Domagam się od tych debilowatych lasów o poradnik, jak uprawiać seks w lesie !!!! W tym temacie trzeba wyszczególnić parę sytuacji seksu w lesie: inaczej ten seks będzie wyglądał z własną żoną, a ZUPEŁNIE INACZEJ z cudzą żoną, lub z dziewiczą panienką!!!
Ponadto, w takim poradniku lasów państwowych muszą być opisane techniki seksu w lesie. Wiadomo, że np. przy mrowisku - tylko na stojak... i w pośpiechu.... itd., itp.
Gdybym miał zlecenie z lasów państwowych na taki poradnik seksu w lasach państwowych - takie go zadania bym się podjął.

Jak robić jaja - to na całego, dyrektorze generalny lasów państwowych.
aa
aa 09.06.2021, 17:49
Dobry tekst i nie ma nic złego w uczeniu dzieci takich zachowań.

Plebs przez późny kapitalizm ukształtowany, nie szanuje przestrzeni wspólnej ani przy potrzebach fizjologicznych, ani przy porzucaniu śmieci po remoncie.Dlaego śmichy chichy.

Potem co krok obsrany papier lata, jakby nie można było w taki sposób łatwo go zutylizować.

varan
varan 08.06.2021, 20:24
A co z sikaniem ? Brak poradnika dotyczącego tej czynności fizjologicznej grozi przepełnieniem pęcherza !
Niedługo państwo będzie uczyć ludzi jak pić ze szklanki. Przypomnę że nieco ponad rok temu Marszałek i Wicemarszałek Senatu edukowali społeczeństwo jak myć ręce.
Ajdejano
Ajdejano 08.06.2021, 19:42
Moja propozycja: niech leśnicy zademonstrują przedszkolakom - jak należy zrobić tę kupę w lesie.

PS. Lasy Państwowe, PKP, Poczta Polska, to istne państwa w państwie.
Głupota tych państw w państwie nie zna granic.
Więc, niech nadleśniczy wszystkich nadleśnictw w Polsce wystawią
przedszkolakom du.. i niech pokażą, jak sr.. Konstatacja: debile!!!
Kacper Pązik
Kacper Pązik 09.06.2021, 12:05
Co jak co artykuł chyba jest też lekko żartobliwy ale na miejscu ponieważ od borku przez Bronisławów po Barkowice pełno papierzaków przez okolicznych wędkarzy

Pozostałe