Jeśli okłamałeś, zostaniesz ukarany

  • 10.06.2021, 17:35 (aktualizacja 10.06.2021, 17:46)
  • redakcja
Jeśli okłamałeś, zostaniesz ukarany
Właściciele nieruchomości, którzy posiadają kompostownik mają zniżkę w opłatach za odbiór odpadów. Informację taką umieszczają w składanych przez siebie deklaracjach. Teraz magistrat sprawdzi, czy tomaszowianie w swoich oświadczeniach nie nakłamali. Rozpoczynają się kontrole kompostowników przydomowych

Rozpoczynają się kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali kompostowanie odpadów biodegradowalnych. Będą je przeprowadzali pracownicy Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Weryfikacji poddane będzie faktyczne posiadanie kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. Nie wystarcza więc jedynie zakup. Kompostownik mus być wykorzystywany 

Urzędnicy zapowiadają, że w trakcie kontroli wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna. Właściciel nieruchomości po przeprowadzonej kontroli otrzyma protokół.. Jeśli korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, a nie posiada kompostownika przydomowego, nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne lub uniemożliwia upoważnionemu pracownikowi Urzędu Miasta dokonanie oględzin nieruchomości, otrzyma decyzje o utracie prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od pierwszego dnia miesiąca, w którym stwierdzono wystąpienie co najmniej jednej z w/w przesłanek.

Ponowne prawo do zwolnienia będzie przysługiwało po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna (zgodnie z art. 6k ust. 4b, ust. 4c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach).

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AS
AS 11.06.2021, 22:36
Za kompostownik jest ulga 3 złote na gospodarstwo, niezależnie od liczby mieszkańców. I teraz dla trzech złotych urzędnicy będą jechać na kontrolę, sporządzać dokumentację fotograficzną, pisać protokoły, wydawać decyzje itd. A tych co deklarują jedną osobę do opłaty za śmieci, a mieszkają w piątkę nie ruszają. Gdzie sens?
kom
kom 11.06.2021, 13:57
Panie Mariuszu to jest idiotyzm . Jeśli zgłoszę kompostownik to płacę o 3 zł mniej, ale ale nie dostane worków na bio. I tu jest idiotyzm , bo kompostownik wszystkiego nie przyjmie , gałęzi , liści z orzecha, iglastych itd. Więc jaki to interes? Zgłaszam naszym radym że to idiotyzm, bo jak kompostownik mi przerabiał to potem przekopałem w ziemi i był zyask dla wszystkich i wszystkiego, a teraz mam wyrejestrowałem kompostownik zeby worki ustawiac do odbioru.Więcej mnie kosztuje odwiezienie worków na sftrefową niż rabat za kompostownik.
reta
reta 10.06.2021, 20:24
ciekawe, a jak ktoś ma górkę usypaną, bez urządzenia - pojemnika czy to też się liczy?

Pozostałe