160 kg kokainy w bananach. Narkotyki trafiły do polskich sklepów

  • 11.06.2021, 12:43 (aktualizacja 11.06.2021, 13:54)
  • News4Media
160 kg kokainy w bananach. Narkotyki trafiły do polskich sklepów Materiały Komendy Stołecznej Policji / Twitter
Policjanci ze stołecznej komendy poinformowali na Twitterze o zaskakującym znalezisku pracowników jednej z największej sieci sklepów funkcjonujących w Polsce. Oprócz bananów, do działów z owocami trafiły omyłkowo paczki z kokainą. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Banany niekoniecznie na zdrowie

W piątek przed południem, na profilu stołecznej policji w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że do Polski trafiły przesyłki z bananami, których zawartość wzbogaciła całkiem pokaźna paczka narkotyków. Służby zabezpieczyły ponad 160 kg kokainy.

„Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową @Policja_KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane.” – czytamy w komunikacie.

Komenda Stołeczna Policji dodaje również, że działania prowadzone są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. Nie podaje natomiast do oficjalnej informacji, czy do nielegalnego towaru mieli dostęp klienci w sklepach.

Narkotyki znaleźli pracownicy

Stołeczna policja nie ujawnia szczegółowych informacji, w jaki sposób doszło do ujawnienia nielegalnej zawartości paczek, które miały zawierać banany. Wiadomo jednak, że nietypową przesyłkę odkryli pracownicy jednego z francuskich hipermarketów działających w Polsce. Biuro prasowe sklepu nie chce komentować sytuacji. Pracownicy informują jedynie, że oświadczenie zostało przesłane do Polskiej Agencji Prasowej, a sieć nie ma w tej sprawie nic więcej do powiedzenia. Na stronie PAP czytamy komunikat marketu:

Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów. Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku”.

Przedstawiciele sklepu przekonują również, że sieć współpracuje z ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy.

Historia lubi się powtarzać

Do podobnej próby przemytu doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas inny, konkurencyjny dyskont z Ostrowa Wielkopolskiego, odkrył, że oprócz bananów paczki zawierają również narkotyki. Choć było to o wiele mniej, bo "tylko" 19 kg kokainy, to zdarzenie wstrząsnęło całą Polską. Wówczas sprawą zajęła się prokuratura.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo Służby Państwa Polskiego!
Brawo Służby Państwa Polskiego! 11.06.2021, 15:13
No nie wiem, ale jakoś przed PiSem nie słyszalo się o wykryciu takich paczek. Platforma i Bodnaryk nie pochwaliliby się bo są skromni?

Przecież to są tysiące dzieci uzależnionych, w praktyce skazanych na śmierć...

Jak to jest?
dżozef
dżozef 11.06.2021, 16:41
No właśnie jak to się stało, że granica jest tak nieszczelna że przejezdza przez nią spokojnie 160 kg kokainy? Ile tego może dojeżdżać do jakichś psedohurtowni owoców będących tylko przykrywką handlu narkotykami
?
? 12.06.2021, 02:31
Jaki mamy wplyw na granice hiszpansko-maokansko powiedz?
do_wyżej
do_wyżej 11.06.2021, 15:40
W jaki sposób pis przyczynił się do wykrycia tych paczek?
To pracownicy sklepu odkryli narkotyki.
Aaa
Aaa 11.06.2021, 15:59
Maja lepiej placone po podwyzszeniu pensji minimalnej? Maja wieksze zaufanie do Panstwa i zglaszaja takie sprawy a nie zamoataja sprawy pod dywan, nie chcac byc ciaganym, bo pamietaja jakimi bzdurami zajmowala sie ABW kiedys robiac pokazowe zatrzymania blogera od AntyKomor.pl

Zmienil sie klimat, zmienily sie relacje Panstwo obywatel. Widac chociazby po tym jak lagodnie traktowano antymaseczkowcow wyzuwajacych Policje w Glogowie.

Takie mam wrazenie.

Pozostałe