Plac zabaw z budżetu obywatelskiego nadal bardzo potrzebny

  • 15.06.2021, 08:49 (aktualizacja 15.06.2021, 09:08)
  • redakcja
Plac zabaw z budżetu obywatelskiego nadal bardzo potrzebny
Do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 wpłynął wniosek o wykonanie placu zabaw dla dzieci w Szkole Podstawowej numer 3 przy ulicy Marszalka Józefa Piłsudskiego. Nie został on jednak zrealizowany ze względu na fakt, że rzeczywisty koszt przedsięwzięcia przekraczał zaplanowane kwoty pieniężne. O potrzebie stworzenia miejsca dla najmłodszych uczniów przypomina nauczyciel szkoły oraz radny miejski, Marcin Rybak.

Radny zwraca uwagę, że szkoła należy do tych, które chętnie wybierane są przez rodziców. Obecnie ilość dzieci w klasach najmłodszych sięga 150. Marcin Rybak podkreśla, że liczba dzieci zamieszkujących rejon szkoły jest relatywie duża. Brakuje natomiast miejsc zabaw dla dzieci i to nie tylko tych, które mogą być wykorzystywane w czasie zajęć lekcyjnych lub przerw, ale także w czasie wolnym od nauki.

- W tej części miasta taki plac zabaw byłby jedynym miejscem do kreatywnej i bezpiecznej zabawy. Szkołą posiada na swoim terenie odpowiednie miejsce, by taką inwestycję zrealizować

- mówi  radny, zaznaczając, że wierzy, że obiekt pozwoli na właściwy rozwój ruchowy dzieci i uatrakcyjni zabawy na świeżym powietrzu .

Przyszkolny plac zabaw, w miejscu monitorowanym i zamkniętym to dobry pomysł, ponieważ nie jest narażony na dewastację i zapewni duży poziom bezpieczeństwa dla dzieci, 

Tomaszowski urząd miasta wyjaśnia, że realizacja zadania jest możliwe w kolejnym roku budżetowym (2022) o ile zostaną na ten cel zarezerwowane odpowiednie środki. Potrzebne będzie też uzyskanie niezbędnych zgód i decyzji administracyjnych oraz przeprowadzenie koniecznych procedur przetargowych. 

Optymalnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzenie procesu inwestycyjnego tak, aby w miesiącach wakacyjnych plac zabaw był użytkowany przez dzieci

- czytamy w odpowiedzi na wniosek radnego

Szkoła Podstawowa numer 3 to stosunkowa kameralna placówka posiadająca dobra opinię dotyczącą poziomu kształcenia uczniów. Jest wśród podstawówek najkorzystniej komentowanych przez rodziców i uczniów. Plac zabaw bardzo by się w niej przydał, podobnie jak nowa sala gimnastyczna. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo
Brawo 16.06.2021, 18:15
Tak naprawdę wielkie szczęście tej szkoły, że Pan Rybak jest radnym, bo bez niego los tej jakże ważnej historycznie dla naszego miasta szkoły byłby mocno niepewny.

Pozostałe