Kolejny bardzo dobry występ kręglarek Pilicy

• 15.06.2021, 13:50 (aktualizacja 18.06.2021, 12:18)
  • redakcja
W dniach 07-13.06.21. na kręgielni w Lesznie odbywał się międzynarodowy turniej kręglarski pod nazwą XXVIII Memoriał St. Krzymińskiego i B. Nowackiego. Była to 6 kolejka Młodzieżowego Grand Prix. Turniej międzynarodowy ponieważ uczestnikami byli również zawodnicy z SKK Primator Nachod (CZE) oraz SKK Trstena Starek (SVK). Był to turniej rekordowo obsadzony bo brało w nim udział 220 zawodników. Bardzo dobrze wypadły w nim juniorki młodsze Pilicy, które na 8 miejsc finałowych wywalczyły 3, wszystkie nasze finalistki pobiły swoje rekordy życiowe. Kornelia Kujda zakwalifikowała się na 1 miejscu z wynikiem 598 kręgli, w finale zagrała 568 i wygrała zawody przed Lucie Slavikovą z SKK Primator Nachod i Nikolą Kobiór z KS Polonia Łaziska Górne.

Nasza Aleksandra Skoneczna zajęła 4 miejsce z wynikiem 561/576, a Julia Karp 8 z wynikiem 565/530. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Bardzo dobry start zaliczyła Karina Borkowska zajmując 4 miejsce w kategorii dziewcząt.

Miejsca naszych pozostałych zawodników:

młodziczki: Oliwia Górecka 12, Alicja Romanowska 16, Oktawia Górecka 28, Magdalena Racka 31,

młodzicy: Przemysław Borkowski 10, Wojciech Kobacki 34,

juniorki młodsze: Wiktoria Król 13, Małgorzata Kompa15, Daria Zdulska 20, Emilia Jaworska23,

junior młodszy: Michał Skalski 10

KS Pilica zajął 4 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Był to ostatni w tym sezonie turniej z cyklu Młodzieżowego Grand Prix. Kornelia Kujda w całym cyklu zajęła 3 miejsce, a Aleksandra Skoneczna jest 6.