Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 15:35
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Wójt Rzeczycy nie ma prawa zakazywać. To nie mieszkańcy są winni, że brakuje wody

Upał daje się wszystkim we znaki. Pojawiają się problemy z wodą. W niektórych miejscowościach wójtowie wydają zarządzenia zakazujące między innymi podlewania ogrodów. Przykładem w naszym powiecie jest gmina Rzeczyca, gdzie wójt Kazimierczak w ostatnich dniach ogłosił taki zakaz na swoim terenie. Problem jednak w tym, że tego rodzaju zakazy nie mają żadnych podstaw prawnych. Wójtowie mogą więc prosić i apelować, ale nie zakazywać.... Tym bardziej, że to między innymi oni odpowiadają za niedobory wody

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanym brakiem opadów atmosferycznych w kolejnych dniach informujemy, że wprowadzony został zakaz poboru wody z wodociągu gminnego w godz.: 6:00-22:00 w celu:

- podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów warzywnych,

- podlewania upraw działkowych, rolnych i sadowniczych,

- podlewania upraw pod foliami i szklarni ogrodowych,

Zobowiązuje się wszystkich mieszkańców Gminy Rzeczyca, przedsiębiorstwa oraz instytucje zlokalizowane na jej terenie do racjonalnego korzystania z wody pitnej. Woda powinna być wykorzystywana tylko do celów bytowych.

Zakaz obowiązuje o odwołania.

Jednocześnie informujemy , że trwają prace modernizacyjne w Stacji Uzdatniania Wody w Sadykierzu, dokładamy wszelkich starań aby jak najszybciej oddać Stację do użytku.

- czytamy w opublikowanym na stronie internetowej gminy komunikacie. Wójt Rzeczycy wykracza w nim poza swoje prawnie usankcjonowane kompetencje. Zgodnie z zasadą, iż samorząd może podejmować tylko te działania, które są zdefiniowane i dozwolone nie ma żadnych podstaw prawnych do wydawania zakazu podlewania przydomowych ogródków. Wyjaśniają to dosyć szczegółowo prawnicy współpracujący z portalem www.prawo.pl  

- W obowiązującym stanie prawnym nie ma żadnych norm kompetencyjnych dla wójta, na podstawie których mógłby on zakazać podlewania ogródka. Można zauważyć, że w praktyce administracyjnej takie zakazy pojawiały się w formie przepisów porządkowych, jednak – przynajmniej co do zasady – kwestionowane są przez organy nadzoru oraz sądy administracyjne. Jest to słuszne podejście do oceny legalności przepisów porządkowych ograniczających mieszkańcom możliwość korzystania z wody ze względu na suszę. O zaktualizowaniu się podstawy do wydania porządkowego aktu prawa miejscowego przez wójta można bowiem mówić jedynie, gdy dany zakres spraw nie podlega regulacji przepisów powszechnie obowiązujących, a występuje sytuacja faktyczna naruszająca co najmniej jedno z dóbr prawnie chronionych (życie lub zdrowie obywateli oraz porządek, spokój i bezpieczeństwo publiczne) lub obiektywnie i bezpośrednio dobru takiemu zagrażająca i ustanowienie przepisów porządkowych jest niezbędne dla ochrony tego dobra. Ponadto dla podjęcia przepisów porządkowych jest konieczne, by naruszenie lub zagrożenie miało szczególny charakter lokalny, a ustanowione przepisy zawierały nakazy (zakazy) zachowania się, które stanowią bezpośrednią i niecierpiąca zwłoki reakcję na istniejący stan faktyczny. Bezpośredniość ta przejawiać się musi w sformułowaniu obowiązków będących proporcjonalnymi do nagłego i zaskakującego zagrożenia i adekwatnymi dla jego uchylenia, a zatem porządkowy akt prawa miejscowego musi się charakteryzować pewną tymczasowością.

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie

Tymczasem ograniczenie poboru wody (ze względu na cel jej poboru) nie wynika z ww. przesłanek. Nie sposób kwestionować występowania w Polsce zjawiska suszy. Niemniej przeciwdziałanie mu nie jest zagadnieniem prawnie nieuregulowanym. Przeciwdziałanie skutkom suszy jest przedmiotem regulacji choćby działu IV rozdziału 2 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2020 r. poz. 310) – dalej p.w. Ponadto, ograniczenie poboru wody nie wiąże się – przynajmniej bezpośrednio – z ochrona dóbr wskazanych w ustawie (można tu wskazywać na ochronę środowiska, ale przesłanka ta jest podstawą do stanowienia porządkowych aktów prawa miejscowego przez organy powiatu, a nie gminy). Zjawisko suszy nie ma przy tym w Polsce charakteru gminnego, lecz ogólnokrajowy (a w swym natężeniu przynajmniej regionalny, czy subregionalny). Nie jest również nagłe, ani zaskakujące – przeciwnie jego występowanie jest przewidywalne, a w zmieniających się warunkach klimatycznym stanowi niemal pewnik. Przewidywalność zagrożenia pozwala zaś na podjęcie działań planowych (por. art. 184-185 p.w.), a tym samym nie można uznawać, że zachodzi konieczność niecierpiącego zwłoki zarządzania obowiązku określonego zachowania się.

- czytamy.

 Rzeczywiście wiele podobnych zarządzeń w Polsce zostało zaskarżonych, a sądy administracyjne je uchylały. Przy okazji warto zauważyć, że odpowiedzialność z taki stan rzeczy ponoszą przede wszystkim ci sami wójtowie, którzy zakazy próbują wprowadzać. Kolejny przykład to gmina Tomaszów Tutaj co prawda jeszcze zakazu nie wprowadzono, ale problemy z dostarczaniem wody już są. Dotyczy to m.in. okolic Zawady, Dąbrowy, Wiaderna itd.

Co gorsza będą się one jeszcze pogłębiać. Już dzisiaj trudno jest wieczorem skorzystać z prysznica, a wkrótce do użytku oddane zostaną mieszkania na nowym osiedlu. na terenach po dawnej Cegielni. Gmina wydając decyzję o warunkach zabudowy dla budynków wielorodzinnych nie wzięła w ogóle pod uwagę konieczności budowy nowego ujęcia wody. Mieszkańcy wyższych kondygnacji będą mieli więc problemy ze skorzystaniem ze wspomnianego wyżej prysznica. W ten sposób być może szykuje się wobec gminy pozew zbiorowy. 

Podobnie jest w wielu miejscach w naszym powiecie. Gminy masowo przekształcają grunty rolne i dzielą pola na działki budowlane. O zapewnieniu infrastruktury nikt nie myśli, cow  dalszej kolejności prowadzi do konfliktów społecznych.  

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Quźwa 22.06.2021 06:58
Nowy podatek nam się szykuje. https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,27229131,podatek-od-deszczu-w-gore-moze-go-zaplacic-wiecej-polakow.html#s=BoxOpImg13

podatnik 29.06.2021 09:08
Jeszcze ludziom odechce się deszczu. Podatek kolejny a sprzeciwu tubylców nie widać, kolejny będzie od wdychanego powietrza a w planie jest od wydalanych odchodów.

szloma chasid 21.06.2021 11:20
ten wójt już "Zasłynął" z dawania wątpliwych pozwoleń na usytuowanie farm fotowoltaicznych. Polecam Panu Redaktorowi jako następny artykuł :-)

Ania 21.06.2021 16:35
... a to są jakieś unormowania ograniczające sytuowanie farm fotowoltaicznych? Proszę o wskazówki bo w naszej gminie budować chcą bezpośrednio przy moim płocie i chciałabym zaprotestować, ale nie znalazłam żadnych przepisów na ten temat. Proszę o pomoc.

mieszkanka Zawad 20.06.2021 22:18
... a ja zgadzam się z tym zakazem. Nie interesuje mnie podstawa prawna, można zawsze zaskarżyć takie zarządzenie - rozstrzygnięcie będzie jesienią, kiedy problemy z wodą się skończą :) Jak na razie woda jest i nawet normalne jest ciśnienie - to zapewne wynik ostatnich inwestycji w naszej gminie. Ale dla mnie jest ważniejsze, abym mogła wieczorem wykąpać moje dzieci, aniżeli jacyś Państwo przyjadą sobie na weenend na działkę i muszą podlać sobie trawnik, bo im przez tydzień podeschnął - i leją całe dnie - bo dla nich woda na wsi jest tania i ich stać. Nie przejmują się mieszkańcami, którym wody brakuje w gospodarstwach.

... 29.06.2021 08:11
To „państwo” na budowę na swojej działce dostało w końcu pozwolenie i ma prawo robić sobie co chce. Może niech Wojt pomyśli zanim takie wyda czy starczy mu wody

Tomaszowianin 19.06.2021 22:11
Kolejny raz życie pokazuje, że jest to wynik obsadzania stanowisk w samorządach poprawnymi politycznie ludźmi, a nie fachowcami. Prowadzi to do tego co widać w powyższym artykule. To nie urzędnicy unijni ani mędrcy w naszym parlamencie są winni brakom wody w gminach. Niewiedza i niekompetencja pracowników samorządowych prowadzi do takich sytuacji nie tylko w tej gminie. Należy odpowiednio wcześnie reagować na wzrost zapotrzebowania na wodę przez mieszkańców, rozbudować system dystrybucji wody, a nie użalać się nad swoim biednym losem. Środki na ten cel można pozyskać z zewnątrz. Należy tylko coś umieć i chcieć coś robić.

Ajdejano 21.06.2021 17:28
"MIszczu"! Myślę, że nie do końca znasz temat pozwoleń wodno-prawnych na pobór wód podziemnych i powierzchniowych - również. Podstawowym dokumentem, dołączanym do wniosku o pozwolenie wodno-prawne na pobór określonej ilości wody (podziemnej, powierzchniowej) , jest operat wodno-prawny. W tym operacie, podstawowym punktem jest tzw. bilans wodny, czyli policzenie (dla okresu 20 lat do przodu) przewidywanej ilości pobieranej wody do celów: socjalno-bytowych, gospodarczych, sanitarnych. Gdyby w takim bilansie wodnym, autor operatu zaczął bredzić np. o przyszłych klęskach suszy - zostałby wyśmiany w Wodach Polskich i wysłany "do diabła"!!! Dlaczego Wody Polskie zrobiłyby to ??? Proste, jak świńska kita: żadne przepisy na świecie nie odnoszą się m.innymi do np. suszy, bo susza, to jest jedna z klęsk żywiołowych, a nie zwyczajne zjawisko atmosferyczne. Mimo to - pozdrawiam.

Ta woda z wodociągów 19.06.2021 18:39
nie nadaje się nawet do podlewania ogródka. Wygooglujcie sobie "Antybiotyki w wodzie pitnej". Link nie wchodzi.

Ajdejano 21.06.2021 18:06
Link nie wchodzi, bo idiotyczne liki nigdy nie są puszczane.

Ajdejano 19.06.2021 18:30
Tytuł powyższego materiału brzmi: "Wójt Rzeczycy nie ma prawa zakazywać. To nie mieszkańcy są winni, że brakuje wody" W tym tytule są zawarte dwie prawdziwe informacje. Zacznę od tej DRUGIEJ informacji. Rzeczywiście: ani mieszkańcy gminy, jak i wszyscy mieszkańcy Polski nie są winni, że brakuje wody. "Winna" jest przyroda, która płata naszej Ojczyźnie i wielu innym rejonom Europy figla w postaci wieloletniej suszy hydrologicznej i najgorszej - hydrogeologicznej. Zawsze, najpierw pojawia się susza hydrologiczna, czyli obniżanie się lustra wody powierzchniowej w rzekach i jeziorach. Środkiem, zapobiegającym tej suszy hydrologicznej jest m.innymi budowanie zbiorników retencyjnych (my mamy Zalew Sulejowski), które gromadzą wodę na czas suszy. Innym sposobem na zapobieganie suszy hydrologicznej jest budowanie przez ludzi i firmy zbiorników na wody deszczowe do podlewania ogródków lub mycia maszyn, urządzeń, placów jezdnych, itp. Po długotrwałych suszach, z pewnym opóźnieniem za suszą hydrologiczną, pojawia się susza hydrogeologiczna, czyli obniżanie się lustra wód podziemnych. 95 % ludności i firm w Polsce jest zasilane w wody podziemne (studnie wiercone). Te pozostałe 5%, to odbiorcy wód powierzchniowych, czyli: elektrownie, kopalnie płuczące i sortujące wydobywane kruszywa naturalne (np. Kopalnia Biała Góra), pojedyncze miasta, jak np. nasze miasto (woda z Pilicy). Susza hydrogeologiczna jest najgorsza, ponieważ jest odczuwana znacznie dłużej. Ta susza powoduje obniżanie się lustra wody gruntowej, co skutkuje zmniejszaniem się wydajności studni wierconych. "WÓJT RZECZYCY NIE MA PRAWA ZAKAZYWAĆ". Oprócz "winnej" przyrody, drugim, faktycznym winnym nie jest Wójt Rzeczycy, natomiast faktycznym winnym jest nasz (i nie tylko nasz, bo i europejski) ustawodawca. Te totalne g.ł.u.p.k.i, od wielu lat wiedzą (oni sami, to g.ł.u.p.o.l.e, ale mają doradców) o tej ogromnej suszy w Europie, a jednak, u nich - ciągle deszcz pada. W Polsce od 2017 roku zostało wprowadzone nowe Prawo wodne. Ten idiotyczny dokument wprowadza rożne obostrzenia, nakazuje różne d.u.p.e.r.e.l.e, ustala wysokie kary za różne d.u.p.e.r.e.l.e , ale g.ł.u.p.k.i nie dali wójtom, burmistrzom, prezydentom miast odpowiedniej delegacji prawnej do wydawania określonych zakazów, nakazów w przypadkach suszy. Uzasadnienie prawne dla takiej delegacji prawnej dl;a samorządów można było znaleźć, ale mózgi parlamentarzystów (na całym świecie ) pracują na ćwierć gwizdka. Ogólna konstatacja: głupków nikt nie tworzy - sami się rodzą.

Anna 20.06.2021 21:41
a czy w 2017 kiedy weszło prawo wodne nie rządzili już ci których tak wychwalasz w swoich postach?

lp 21.06.2021 11:01
Nie... To wina Tuska :)

Strong 21.06.2021 18:36
No... "ryży" wróci, tak jakoś zapowiadają, to wodę przywiezie ze sobą i wtedy już nastanie u nas dobrobyt z każdą jej ilością. Nie będzie już suszy, wystraszy się powracającego. Nie wiem tylko czy znajdą się jakieś "pieniędze", bo tych u "ryżego" brak. Ale Nowak pewnie się dorzuci... :-)))

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
3 kluczowe aktualizacje, które natychmiast poprawią twoje świadectwo energetyczneA to pieniacz! Pół roku „paki" dla podejrzliwego SalomonowiczaWiosenne nastroje w MCK TkaczMali Lubochnianie w PCASNiepokonani pod koszamiLokale do wynajęcia. TTBS ogłasza przetargiMoc nowości w kinach HeliosJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Marcin Dulas od dzisiaj nowym komendantem Straży PożarnejDzień Otwarty na Nadrzecznej 2024Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340 Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama