Kolarze wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków przejadą ulicami Tomaszowa

  • 22.06.2021, 18:08 (aktualizacja 25.06.2021, 00:37)
  • redakcja
Kolarze wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków przejadą ulicami Tomaszowa
W piątek, 25 czerwca, ulicami Tomaszowa Mazowieckiego przejadą kolarze 32 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który rozgrywany jest etapami na trasie Pabianice – Stalowa Wola. W naszym mieście zostanie rozegrany 4. etap wyścigu – Tomaszów Mazowiecki – Kielce.

Początek startu honorowego z placu Kościuszki odbędzie się o godzinie 13.15. Tuż przed startem zobaczymy dekorację najlepszej drużyny wyścigu oraz prezentację liderów innych klasyfikacji. Po starcie kolarze przejadą ulicami Piłsudskiego do Świętego Antoniego, następnie Graniczną, Smugową, Rolną i Legionów do Piłsudskiego. O godzinie 13.30 nastąpi początek startu ostrego. Zawodnicy pokonają trasę ulicami Piłsudskiego w kierunku Warszawskiej, a następnie pojadą Konstytucji 3 Maja, Spalską w kierunku na Spałę. Wyścig główny poprzedzi 13. Mini Wyścig „Solidarności”.

Wyścig to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, posiadający stałe miejsce w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI i umieszczony w grupie najważniejszych imprez europejskich. W tym roku rozegrany zostanie w dniach od 23 do 26 czerwca. Honorowy Patronat nad wyścigiem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W tym roku "Solidarka" powróciła do swojego stałego terminu i rozegrana zostanie tuż po szosowych mistrzostwa Polski. Wyścig rozpocznie się w środę w Pabianicach, a zakończy w sobotę w Stalowej Woli. W trakcie czterech dni rywalizacji na zawodników czekać będzie pięć etapów rozgrywanych na szosach czterech województw, a w sumie do pokonania będzie ponad 740 kilometrów.

 ***

Pierwszego dnia wyścigu śledzić będziemy mogli dwa etapy.  Pierwszy z nich  to 75-kilometrowy odcinek z Pabianic, przez Rzgów i Andrespol, do Łodzi. Etap zakończy zapewne widowiskowy i dynamiczny finisz. Metę wyznaczono została u zbiegu ulic Przybyszewskiego i Snowalnianej. Kolumna wyścigu przeniesie się następnie do Kutna, skąd skieruje się  w stronę Płocka, gdzie odbędzie się drug tego dnia finisz. 

W czwartek kolarze pojawią się przy stadionie OSiR w Koluszkach. To tu zaplanowano start 3. etapu wyścigu. Na dystansie nieco ponad 190 kilometrów wyznaczone zostały trzy lotne premie - na granicy powiatu Zgierskiego, a następnie w Piątku i Warcie. 

Piątkowy etap będzie to najdłuższy i najtrudniejszy odcinek . Przebiegać będzie  pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim i Kielcami. Na 213 kilometrach tray do rozegrania będą trzy lotne i aż sześć górskich premii. Kolrzy czekają ostre podjazdy pod Hutę Podłysicę, Hutę Nową, Kakonin, Krajno Zagórze i Prajno Parcele.  

Ostatni dzień 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zaplanowano 165-kilometrowy etap z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli.  

Zainteresowanie wyścigiem ze strony zawodników było bardzo duże. Na starcie zameldują się: Voster ATS, HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, KS Pogoń Mostostal Puławy, LUSK Trójka Piaseczno oraz WMKS Olsztyn Silvant Team. Ponadto w szranki stanąć powinny także takie ekipy jak: Elkov Kasper, Metec - Solarwatt P/B Mantel, KED Stevens Berlin, Topforex ATT Investments czy WPGA Amsterdam.

****

Poprzednim razem wyścig Solidarności gościł w Tomaszowie w czerwcu 2017 roku

Poniżej możecie zobaczyć nasze relacje filmowe 

Dwa etapy w jeden dzień

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe