Potężne gradobicie nad Tomaszowem - aktualizujemy na bieżąco

  • 24.06.2021, 20:05 (aktualizacja 25.06.2021, 06:15)
  • redakcja
Potężne gradobicie nad Tomaszowem - aktualizujemy na bieżąco
Zerwane linie energetyczne, uszkodzone dachy domów i samochody. Połamane konary drzew i pozalewane posesje. W niektórych posesjach grad powybijał okna dachowe. W internecie pojawiają się kolejne fotografie obrazujące poziom zniszczeń. Olbrzymie szkody wyrządziło gradobicie, jakie przeszło właśnie przez Tomaszów. Z nieba spadały kule lody większe niż piłki do tenisa. Strażacy mają pełne ręce roboty. Napiszcie jak wygląda sytuacja w Waszej okolicy

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Strażacy zabezpieczali dachy na ulicy Lewej i Szczęśliwej. Interweniowali też na Łazisku. Przed chwilą  przyjechali też na Dąbrowę. Pomoc potrzebna jest również na ulicy Zielonej.  Udzielają jej druhowie z OSP Tomaszów.  Kolejna jednostka udaje się zabezpieczać szkody na posesji w Wiadernie. To nie będzie spokojny wieczór ani noc. 

Do akcji ruszyły wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie z Przesiadłowa będą zabezpieczać dach na ulicy Zdrojowej. Woda zalewa dom przez uszkodzony dach. Dach uszkodzony jest też na Bohaterów Getta Warszawskiego 2/6. Kolejne szkody mamy zgłoszone na ulicy Perłowej. 

Strażacy informują też o kilkunastu dachach uszkodzonych w Wiadernie. Oby strażakom wystarczyło plandek zabezpieczających  

OSP Lubochnia zabezpieczać będą budynek przy ulicy Piłsudskiego 15. 

Kolejna interwencja na ulicy Niskiej 22. Strażacy pojechali do Wielkiej Woli, gdzie woda zalewa posesję 

 

 

Brawa dla strażaków i dyżurnego koordynującego akcję.

Dobra robota!

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci pisują dokładne notatki służbowe, które powinny pomóc przy ubieganiu się wypłaty odszkodowań od ubezpieczyli. 

Jeśli chodzi o budynki TTBS, jak informuje nas pani Wacława Bąk nie ma żadnych sygnałów dotyczących uszkodzeń. Telefon alarmowy spółki póki co (na szczęście milczy). Zalało posesję przy ulicy Piłsudskiego 13.

Prezydent Marcin Witko, który po sesji absolutoryjnej musiał wyjechać do Warszawy jest w  ciągłym kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego. 

W Tomaszowie brakuje podnośników, które mogą wykorzystać strażacy. Dwa jadą do nas na pomoc z Łodzi oraz Rawy Mazowieckiej i Koluszek

 

 

Są też osoby poszkodowane gradem, które trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowej. Poszkodowany został między innymi komendant Straży Miejskiej. 

Strażacy pomagają przykrywać plandekami dach posesji przy ulicy Zawadzkiej.  Kolejny zastęp skierowano na ulicę Ogrodową. 

OSP ze Smardzewice pomagają przy zabezpieczaniu budynków w Wiadernie. To chyba najbardziej poszkodowana miejscowość w okolicach Tomaszowa. 

Druhowie interweniują też na ulicy Malinowej. Pomagają też na ulicy Czarneckiego. Dach uszkodzony został także w domu przy ulicy Majowej. Kolejne zgłoszenia na ulicach Diamentowej. 

Pomoc potrzebna jest też w Komorowie na ulicy Zarzecznej. 

 

 

Szkody są także w budynkach przy ulicy Wrzosowej . Pomaga OSP Nagórzyce. 

Na ulicy Bukowej też potrzebna jest pomoc strażaków. Druhowie z Białobrzeg pojechali na interwencję. Potrzebny jest podnośnik. 

W międzyczasie uporano się z domem przy ulicy Dąbrowskiej  

Na pomoc do Tomaszowa zjechali strażacy ze wszystkich okolicznych jednostek 

Na ulicy Niemcewicza zerwana została linia średniego napięcia. na miejsce skierowano druhów z Lubochni. Strażacy usuwają też połamane konary zalegające na drogach. między innymi w okolicach Sadykierza. 

Wciąż trwa akcja w Wiadernie. To najbardziej poszkodowana miejscowość w okolicy Tomaszowa. Pomagają druhowie z Ujazdu.  Uszkodzonych kilkanaście domów. Około godziny 23 większość z nich zostało już zabezpieczonych. Akcja zakończyła się jednak dopiero ok 1:30 kolejnego dnia. 

W miejscowości Dąbrowa na pół godziny zabrakło prądu. Podobnie było w innych miejscach m.in. na ulicy Różanej. 

Policjanci szczególną uwagę zwracają na uszkodzone samochody z powybijanym szybami. 

ZDiUM wspierał akcję pomocową wydając worki z piaskiem do zabezpieczania posesji. 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jackk
jackk 26.06.2021, 09:11
Sprzedam Forda Focus-a wersja limitowana i kolekcjonerska (Gradobicie Tomaszów Maz. 24.06.21) auto posiada orginalne szyby.😉
ttt
ttt 25.06.2021, 12:20
św. Antoni miał dość tej tych krzywd na dzieciach i tych co to akceptują
Grad
Grad 25.06.2021, 08:28
Patron św Antoni też nie pomógł. Widocznie widzi co tu się wyprawia.
kupiec
kupiec 25.06.2021, 07:19
No to będą tanie autka na sprzedaż.
Norbert
Norbert 25.06.2021, 06:54
Zdaje się że będzie tysiące poniszczonych samochodów w Tomaszowie, widać to przed blokami stłuczone szyby dziury i wgniotki w karoseriach, ech.
Emer
Emer 25.06.2021, 00:40
Niestety przednia szyba rozbita i dach powgniatany .
c
c 24.06.2021, 23:21
Jak zwykle, najbardziej ucierpią ci którzy mają najmniej, ubezpieczenia kosztują.
Ferdek
Ferdek 24.06.2021, 23:03
na Dolnej plastikowe rynny i eternit do wymiany sito ,
A czy wiesz, Ferdziu
A czy wiesz, Ferdziu 27.06.2021, 11:27
że pokrywanie dachu eternitem jest zabronione już od 1998 r.?
Eternit zawiera azbest, którego włókna są śmiertelnie niebezpieczne, ponieważ kiedy oddychamy, wnikają one głęboko do układu oddechowego. W dodatku pozostają w nim i powodują trwałe szkody, takie jak zwłóknienie płuc – czyli azbestozę, choroby nowotworowe (m.in. rak oskrzeli i międzybłoniak opłucnej). Mogą także przyczyniać się do rozwoju nowotworów innych narządów, np. krtani, żołądka, jelit, trzustki, jajnika a także powstania chłoniaków.
Dachy pokryte tym świństwem już dawno powinny mieć wynienione pokrycie na bardziej ekologiczne.
Nawet tej szkody nigdzie nie zgłaszaj, bo możesz ponieść konsekwencje.
Łunnn
Łunnn 24.06.2021, 22:54
Jutro milicja będzie dowody rejestracyjne brać przy zwykłej kontroli drogowej jak chleb w piekarni.
....
.... 24.06.2021, 22:30
Niestety spotkalo i mnie w biedronce na farbiarskiej.
Wybite szyby tyl i przod.
Wgniotek nie usune bo widze ze juz na fb cwaniaki zbierja haracze i chca zarobic krocie na krzywdzie. Szyby musze wymienic bo bez tego jezdzic sie nie da.
Janek
Janek 24.06.2021, 21:57
Rynny dachowe sito.
Halina
Halina 24.06.2021, 21:15
Można było solidnie oberwać kulami lodu wielkości jabłka, właśnie zastało mnie to w drodze z Biedronki jestem zbiczowana na maksa.
Json
Json 25.06.2021, 08:49
Ja mam siniaki i spuchnięte ręce..
Stachu
Stachu 25.06.2021, 09:28
Oberwałem kilka razy w głowę i są widoczne guzy na łysinie.
kk
kk 24.06.2021, 20:25
Wszystkie auta na parkingu w centrum z porozbijanymi szybami i mnóstwem wgnieceń na karoserii. Przez chwilę można było pomyśleć, że to bombardowanie, kule lodu miały po 7-8 centymetrów średnicy.
Ajdeajno
Ajdeajno 24.06.2021, 20:24
Na osiedlu Niebrów kulki gradowe osiągały średnicę piłek do tenisa ziemnego !!! Są straty np. w samochodach: potłuczone szyby i wgniecione blachy.

Pozostałe