Najpiękniejsze Świętojańskie Wianki

  • 25.06.2021, 01:07 (aktualizacja 07.07.2021, 21:54)
  • redakcja
Najpiękniejsze Świętojańskie Wianki
Za nami Biesiada Świętojańska w Powiatowym centrum Animacji Społecznej.

Głównym punktem imprezy był Konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański, na który zgłoszono 13 wianków. Jury w składzie: przewodnicząca Jadwiga Kolasińska i członkowie: Wacława Bąk, Joanna Seliga, Mirosława Płacheta i Dorota Ignasiak przyznało wyróżnienia dla Barbary Kagankiewicz, Agnieszki Rusieckiej, Kazimiery Klawińskiej, Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Niewiadów, KGW Łazisko i Barbary Dajtrowskiej. Ponieważ poziom prac był wysoki, jury zdecydowało o przyznaniu dwóch trzecich, dwóch drugich i dwóch pierwszych miejsc:

III miejsca: KGW Ciebłowice Duże, KGW Swojskie Babki z Tresty,

II miejsca: Stowarzyszenie Nadzieja, KGW Prażki,

I miejsca: Teresa Kasperek i KGW Kochanów – Henryków,

Grand Prix konkursu otrzymała Senioralna Grupa Kabaretowa „Dzierlatki”. Współorganizatorem konkursu był łódzki oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Na biesiadzie obecni byli, dyrektor KOWR-u, oddział Łódź, Janusz Ciesielski, Przewodnicząca Rady Powiatu, Wacława Bąk, członek Zarządu Powiatu, Michał Czechowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejsckiej Marzanna Popławska i radny, Zbigniew Kamiński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu tomaszowskiego starostwa, Beata Stańczyk i radny powiatowy, Jan Balcerek.

Na scenie zaprezentowali się podopieczni grupy wokalnej PCAS-u, którą prowadzi p. Iwona Kmiecik: Julia Sęk, Marysia Kosior, Julian Dobrzyński, Adam Dobrzyński i Jakub Jędrzejewski, a także duet Julia Telus i Kamil Maciński. Ludowy klimat wprowadził zespół Fajne Babki z Będkowa. Po obradach jury, goście i uczestnicy imprezy w barwnym korowodzie przeszli nad Wolbórkę, gdzie zwodowano konkursowe wianki.

Ponadto profesjonalni animatorzy zadbali o dzieci. Były konkursy, gry i zabawy, ale też kręcenie balonów, malowanie buziek, tatuaże i gigantyczne bańki mydlane. Główną atrakcję stanowili szczudlarze i maskotka Kung – fu Panda. Oczywiście impreza nie mogła się obyć bez naszych partnerów. Na stanowisku z przedmiotami militarnymi zawiadowali Michał Stec w mundurze LWP oraz Andżelika Barańska.

Swoim 20-letnim Jelczem zajechali też do nas strażacy z OSP Tomaszów Mazowiecki. Tu najmłodsi mogli przez chwilę poczuć się jak dzielni druhowie, wsiąść do wozu i zobaczyć wyposażenie tego wciąż biorącego udział w akcjach, pojazdu.

O dmuchańce wzbogacił atrakcje dla dzieci p. Krzysztof Krężelewski. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego z TCZ-u. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami biesiadowali. Zapraszamy już za rok na kolejną edycję.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On.a
On.a 25.06.2021, 12:08
No i pięknie!

Pozostałe