Przetestuj miejską hulajnogę

  • 25.06.2021, 09:20 (aktualizacja 25.06.2021, 10:12)
  • redakcja
Przetestuj miejską hulajnogę
Zapewne wielu z naszych czytelników zauważyło już elektryczne hulajnogi poustawiane w wielu miejscach w Tomaszowie Mazowieckim. Prezydent Witko zapowiada, że będzie to jeden z elementów eletromobilności tomaszowian. W sobotę będzie możliwość przetestowania ich na miejskiej przystani. Każdy będzie mógł poćwiczyć pod okiem instruktorów.

W środę odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem prezydenta miasta, przedstawicieli firmy „blinkee.city” oraz komendanta Straży Miejskiej dotyczące korzystania z usługi udostępniania elektrycznych hulajnóg. Będą one rozlokowane  w kilkunastu punktach miasta

- Bardzo się cieszymy, że tego typu środek komunikacyjny również będzie funkcjonował w Tomaszowie Mazowieckim. Zwracamy przy tym szczególną uwagę i podkreślamy dbałość o bezpieczeństwo podczas korzystania z elektrycznej hulajnogi. Mam nadzieję, że będą one cieszyły się dużym powodzeniem. - powiedział Marcin Witko, przypominając, że korzystanie z hulajnóg zostało uregulowane odpowiednimi przepisami prawnymi. 

Unormowania prawne są tu niezwykle istotne. Pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zarówno osób przemieszczających się hulajnogami, jak i dla innych uczestników ruchu.  Hulajnogą można porusza się po drogach dla rowerów i ciągach pieszo rowerowych a w wyjątkowych sytuacjach, po jezdni, gdzie jest dopuszczalna prędkość do 30 km/h. w określonych sytuacjach można się też poruszać p chodniku, ale wzdłuż jezdni. Użytkownik musi swoją prędkość dostosować do prędkości pieszych i każdorazowo ustępować im pierwszeństwa. Do jazdy hulajnogą niezbędne są uprawnienia do kierowania pojazdami np. karta rowerowa - mówił komendant tomaszowskiej Straży Miejskiej, Sławomir Wieruszewski. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Aby skorzystać z hulajnogi należy na telefon pobrać darmową aplikację. Niezbędne jest zarejestrowanie konta użytkownika. Następnie skanujemy kod QIR. Zwrot urządzenia w danej strefie jest bez dodatkowych opłat. Każda hulajnoga posiada swój system GPS  urządzenia telemetryczne (rejestrujące nie tylko prędkość ale też wszystkie zdarzenia z udziałem hulajnogi). W Tomaszowie funkcjonuje obecnie 40 hulajnóg

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe