Wyróżnienia za pamięć gen. br. Tadeusza Buka 

  • 29.06.2021, 12:07 (aktualizacja 02.07.2021, 13:41)
  • redakcja
Wyróżnienia za pamięć gen. br. Tadeusza Buka 
W 7. Batalionie Kawalerii Powietrznej 25. BKP w Tomaszowie podsumowano organizację i udział żołnierzy w Biegu Pamięci Gen. Broni Tadeusza Buka oraz w Sztafecie Buka Online. Była to inicjatywa kolegi Tadeusza Buka Antoniego Smolarka (por. w st. spocz., laureata Fair Play PKOl, prezesa Ogniska TKKF ZNP).

Bieg ku pamięci generała, w którym uczestniczyło 51 żołnierzy7.Bat. KP zorganizowali Antoni Smolarek i instruktor wf mł. chor. Mariusz Bartnicki. Bieg zgłoszony został też do Sztafety Buka Online zorganizowanej przez 34. Brygadę Kawalerii Pancernej w Żaganiu, bo ze względu na pandemię koronawirusa nie mogła się odbyć tradycyjna sztafeta na trasie Spała – Żagań. Żołnierze 7.Bat.KP byli najliczniejszą zorganizowaną grupą biegaczy.

W podziękowaniu za zaangażowanie ryngrafy z wyrazami uznania od dowódcy 34. BKPancernej otrzymali; dowódca 25.BKPow. płk dr inż. Mariusz Pawluk, dowódca 7.Bat. KP ppłk Maciej Bańkowski, por. w st. spocz. Antoni Smolarek i mł. chor. Mariusz Bartnicki.

Ponadto podczas podsumowania żołnierzom wręczono pamiątkowe medale Sztafety Buka 2021 Żagań i okolicznościowe dyplomy za bieg. Natomiast Antoni Smolarek przekazał dowódcy 7. Bat.KP swoją koszulkę ze wspólnego biegu z I Sztafetą Pamięci Gen. Br. Tadeusza Buka Spała – Żagań w 2011 roku na początkowym odcinku.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe