Fałszywi policjanci grasują w Tomaszowie

  • 02.07.2021, 17:51 (aktualizacja 04.07.2021, 14:43)
  • redakcja
Fałszywi policjanci grasują w Tomaszowie
W ostatnich godzinach na terenie naszego powiatu odnotowano kilka prób wyłudzeń pieniędzy metodą "na policjanta" i "na wypadek". Metoda działania przestępców jest podobna do sposobu oszustw metodą "na wnuczka", ale przestępcy opowiadają swoim potencjalnym ofiarom nową historię , dzwoniąc głównie do osób starszych.  

Tomaszowscy policjanci posiadają informację, że w ostatnich godzinach sprawcy wielokrotnie wykonywali połączenia telefoniczne, w których podawali się za członków rodziny, najczęściej córkę, syna, ewentualnie wnuka lub innego krewnego, co zależało od przebiegu rozmowy i sugestii ze strony potencjalnej ofiary. Zmieniony, roztrzęsiony głos tłumacząc szokiem powypadkowym. Wzbudzali poczucie winy w starszej osobie, z powodu tego, że nie są rozpoznawani.                                                                                                 

Następnie fałszywy krewny prosił o pilne przekazanie dużej sumy pieniędzy. Podawał nagłą potrzebę pokrycia szkód po spowodowanym wypadku drogowym i konieczność przekazania pieniędzy rodzinie pokrzywdzonej w wypadku, obecnej na miejscu zdarzenia. Miało go to uchronić przed odpowiedzialnością karną. Następnie przekazywał słuchawkę "policjantom"  którzy dalej tak prowadzili rozmowę by wzbudzić w rozmówcy poczucie konieczności pomocy finansowej członkowi rodziny.        

Informowali również swoje potencjalne ofiary, że biorą udział w tajnej policyjnej akcji.                           

Oszuści w takich przypadkach działają w sposób bezwzględny -  umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych bądź chęć niesienia pomocy.                                                                                                                                                                                                        

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe