Sezon letni oficjalnie otwarty. Czy będziemy go dobrze wspominać?

  • 03.07.2021, 09:56 (aktualizacja 03.07.2021, 11:13)
  • redakcja
Sezon letni oficjalnie otwarty. Czy będziemy go dobrze wspominać?
W miniony wtorek w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim odbyło się symboliczne otwarcie tegorocznego sezonu wodnego. Na przystani WOPR spotkali się przedstawiciele wszystkich służb czuwających nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą.

W  latach ubiegłych nad Zalewem Sulejowski  notowane liczne przypadki utonięć. W tym roku życie straciły już dwie osoby. Ratownicy WOPR chcieliby aby do tragedii nie dochodziło. Niestety często ich przyczyną jest ludzka niefrasobliwość.

- Dlatego musimy razem czuwać nad  bezpieczeństwem. To, od czego zaczynamy, to jest oczywiście profilaktyka. Informowanie tych, którzy tutaj przyjeżdżają, co mogą, czego nie mogą. Świadomość ludzi jest oczywiście różna. Są osoby, które wypoczywają bardzo bezpiecznie, ale są też takie, które nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich działań Dzisiaj woda jest spokojna, jest też piękna pogoda, ale nie zawsze tak jest. Zdarzają się sytuacje niebezpieczne, które sami często wywołujemy. Dlatego nie powinniśmy spożywając alkohol, wchodzić do wody, nie powinniśmy te wykonywać jakichś karkołomnych działań już w samej wodzie, bo nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zareaguje i jak to się może zakończyć.

- mówi Damian Błaszczyk – Prezes tomaszowskiego WOPR-u

 

 

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Zalewem czuwaj wszystkie służby mundurowe, ale nie tylko. Poza policją, Straż Pożarną, działa tu też Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszystkie służby ze sobą współpracują. Wybierając się  nad wodę warto udać w miejsce, które objęte jest nadzorem tych służb. Zapewni to minimum bezpieczeństwa potrzebnego, aby móc cało i w zdrowiu wrócić do domu. 

- To, co nas bardzo cieszy, to fakt, że sprzęt, którym dysponują służby ratownicze pracujące na Zalewie Sulejowskim, jest coraz lepszy, bardziej nowoczesny. To jest ważne, żebyśmy również w tym kierunku podejmowali wiele działań, które być może później zdecydują o tym, że uratujemy życie ludzkie

– mówi Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, podkreślając, że nad Zalew przyjeżdżają wypoczywać turyści z całej Polski.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na wszystkich plażach w powiecie tomaszowskim są wywieszone banery, które informują o numerze wewnętrznym, pod który można zadzwonić w razie konieczności uzyskania pomocy. Oczywiście dostępne są też numery 601 100 100 oraz 112 

- Jak wszyscy wiedzą, większość zbiornika przylega do terenów administracyjnych naszej gminy, dlatego też  leży nam na sercu bezpieczeństwo osób tutaj wypoczywających . Dlatego też zostały wyasygnowane z budżetu gminy środki na wsparcie tak Policji, jak również WOPR-u, w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku.

– powiedział Zastępca Wójta gminy Tomaszów Mazowiecki – Sławomir Bernacki.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 03.07.2021, 12:35
Kolejne, totalne jaja: pies pier.... ten sezon nad zalewem, ale ważne jest, aby brzuchaty katecheta-starosta (nie daj Boże) miał swoją sesję zdjęciową. Czy ten facet jest taki ograniczony, czy tylko takiego udaje...

Pozostałe