Na Zawadzkiej, mimo upałów, prace idą pełną parą

  • 06.07.2021, 17:35 (aktualizacja 06.07.2021, 17:56)
  • redakcja
Na Zawadzkiej, mimo upałów, prace idą pełną parą
Trwa przebudowa ulicy Zawadzkiej od ronda im. Anny Walentynowicz do skrzyżowania z ul. E. Orzeszkowej. W tym bez wątpienia najbardziej niebezpiecznym w mieście miejscu powstanie już niedługo rondo. Fundusze na przebudowę orz projekt przygotował jeszcze w ubiegłej kadencji Mirosław Kukliński wraz z zespołem Klaudiusza Wilmańskiego. Inwestycja ruszyła dopiero w tym roku. Trzeba przyznać, że na placu budowy dzieje się niemało. Wartość całej inwestycji wynosi 8 874 889,90 PLN, a otrzymane dofinansowanie stanowi kwotę 7 327 899,60 PLN.  Długość przebudowywanego odcinka ulicy to 992,30m.

Zakres wykonywanych obecnie prac obejmuje: budowę skrzyżowania typu rondo na skrzyżowaniu ulic Zawadzka i Elizy Orzeszkowej, rozbudowę ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. E. Orzeszkowej do ul. Dzieci Polskich, rozbudowę istniejącego skrzyżowania ulic: Milenijna, Zawadzka, Dzieci Polskich typu rondo wraz z wlotami, przebudowę kolidującego uzbrojenia, budowę kanalizacji deszczowej, ciągu pieszo-rowerowego, oświetlenia. Szczególnie ważny jest ciąg pieszo rowerowy, jaki powstaje w tym miejscu. Ten odcinek ulicy Zawadzkiej właściwie pozbawiony był chodnika. Nie można też było wykonać przejść dla pieszych prowadzących do położonych przeciwnej stronie osiedla Niebrów sklepów. 


 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jimmy
Jimmy 19.07.2021, 17:16
A kiedy wreszcie skończą to, co zaczęli na skrzyżowaniu Mościckiego-Głowackiego-Mireckiego? *** jak po wybuchu miny i od miesięcy nie widzę żadnych zmian. Ktoś coś z tym robi czy już czekają na pierwszy śnieg, żeby można było odłożyć robotę na przyszły rok?
ozz
ozz 08.07.2021, 10:50
Remont jakich jeszcze w mieście nie było, raz są światła, raz nie. Rondo z warstwą piachu, nikt nie sprzątnie, dodatkowo rozkopane, rzucone jakieś płyty, dziury ogromne, nikt nie podrowna nic. Można przejechać - warunki takie, że gruntówka się marzy.

Chaotyczne prowadzenie i organizacja prac, a remont sam sobie wybitnie potrzebny i dobrze, że robią. Tylko nieco więcej organizacji by się przydało.
Ajdejano
Ajdejano 08.07.2021, 15:18
Chaotyczne prowadzenie i organizacja prac. Racja. Jednak, co wymagać od wykonawcy robót, jeżeli nadzór budowlany (powiatowy - droga powiatowa), to: katecheta-starosta i jego nieudacznicy-inspektorzy nadzoru . Czego można się spodziewać po "takiej" ekipie ?!?!?!
Ktoś znany
Ktoś znany 06.07.2021, 20:40
Widząc ten projekt jest wielki bubel dlaczego do tego doszło nie wiem kto go podpisał powinien siedzieć i się zastanowić co zrobił a ten co projektował powinien mieć dożywotni zakaz takich prac gdyż całkowicie nie zna na tym. Przyjdzie czas a zgłoszę to do Prokuratury bo w tym mieście są sami debile co takie coś podpisują.
Koleś z osiedla tzw. Dres
Koleś z osiedla tzw. Dres 07.07.2021, 00:10
Zgłaszaj. Wszyscy czekają. Czasem przejadę tamtędy. Czy można szybciej? Można. W nocy jak kiedyś na Warszawskiej, gdzie ludzie spać nie mogli. Że wąsko będzie? Będzie. Po to żeby wariaci jezdzili 40-50 km/h a nie zasuwali po autobahnie Zawadzka 100. Napiszę więcej... Zrobili w po 50 latach kanalizację na tej ulicy. Tak, były tam szamba. Wkraczamy w XXI w więc nie ma co krytykować, tylko przetrzymać trudności. Osobiście współczuję mieszkańcom ulicy. Dla mnie malowanie w domu to dramat, a co dopiero przebudowa ulicy. Potem będzie tylko ładniej i wolniej dla pędzących tirów do nie dalekiej bazy. Pozdrawiam Cię gorąco i życzę cierpliwości i wytrwałości. Nareszcie będzie chodnik :)

Pozostałe