103 zgłoszenia na tomaszowskiej mapie zagrożeń

  • 08.07.2021, 09:45 (aktualizacja 08.07.2021, 09:50)
  • News4Media
103 zgłoszenia na tomaszowskiej mapie zagrożeń screen Krajowa Mapa Zagrożeń
Wakacje to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na niebezpieczne incydenty. Częściej spotykamy osoby nadużywające alkoholu w miejscach publicznych, dochodzi do dewastacji elewacji i miejskich urządzeń. W cieplejszych dniach również żebractwo staje się bardziej powszechne, a w wielu miejscach tworzą się dzikie wysypiska śmieci. Anonimowe zgłaszanie problemów - przydatne narzędzie od policji

Te i podobne czynniki zakłócają poczucie bezpieczeństwa i estetyki miejsc, w których żyjemy. Za pomocą specjalnego narzędzia możemy anonimowo zgłosić problem i wpłynąć na poprawę sytuacji. 

Krajowa Mapa Zagrożeń

Niektóre problemy społeczne wymagają interwencji służb. Numery alarmowe przeznaczone są do zgłaszania sytuacji nagłych, dlatego nie zawsze wiemy, jak poprosić o pomoc. Wychodząc naprzeciw społecznym potrzebom, policja we współpracy z Urzędem Geodezji i Kartografii stworzyła narzędzie, które pozwala anonimowo zgłaszać wszelkie zagrożenia i naruszanie społecznych zasad. Krajowa Mapa Zagrożeń to interaktywna plansza, dzięki której możemy wspólnie kreować bezpieczeństwo w otaczającej nas przestrzeni. Aktualnie w całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 86 tysięcy takich zgłoszeń.

Jakie tematy można poruszyć?

Twórcy aplikacji utworzyli kategorie, które odpowiadają tematyce najczęściej poruszanych problemów. W większości są to wątki, z którymi spotykamy się codziennie w naszym otoczeniu. Wśród nich wyróżniono m.in.:

- akty wandalizmu,
- dzikie wysypiska śmieci,
- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,
- miejsca niebezpieczne na wodach,
- nielegalne rajdy samochodowe,
- nieprawidłowe parkowanie,
- niewłaściwa infrastruktura drogowa,
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- używanie środków odurzających,
- zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych,
- znęcanie się nad zwierzętami,
- zła organizacja ruchu drogowego,
- żebractwo.

Jak zgłosić zagrożenie?

Wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. W lewym, dolnym rogu znajduje się czerwony przycisk z symbolem „+”. Po kliknięciu w niego, otworzy się formularz zgłoszeniowy. Aplikacja poprosi nas o wybranie kategorii problemu, czasu i miejsca jego występowania, opisanie dodatkowych uwag oraz ew. dołączenie zdjęć. Udzielenie informacji zajmuje zaledwie kilka chwil, a system nie wymaga podania danych osobowych, co gwarantuje pełną anonimowość. Po dodaniu zgłoszenia, pokazuje się komunikat o jego przyjęciu. Policjanci podejmują działanie w ciągu 7 dni. Czas ten może wydłużyć się, jeśli będzie wymagała tego sytuacja.  

 

Tomaszów Mazowiecki na mapie zagrożeń

Oczywiście naszego miasta na mapie zagrożeń nie może zabraknąć. Przybliżając nasze miasto widzimy zgłoszone 103 zagrożenia. Wśród z nich znajdujemy niewłaściwe parkowanie samochodów, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, niewłaściwa infrastruktura drogowa. Najwięcej zgłoszeń dotyczy niewłaściwego parkowania.  Zdarza się, że przypadkowy przechodzień robi zdjęcie źle zaparkowanego samochodu i przesyła je za pomocą mapy do lokalnej policji. Wtedy jego właściciel zostaje wezwany i przesłuchany. Decyzję o ukaraniu za wykroczenie wydaje sąd w trybie nieprocesowym. 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 08.07.2021, 21:58
Pytam: kto tworzył ten komunikat powyżej ?! Moja odpowiedź: chyba ktoś, kto ma nie po kolei w główce.
Najpierw wymienia się tematy, które można zgłosić, a potem pisze się tak:
"Po dodaniu zgłoszenia, pokazuje się komunikat o jego przyjęciu. Policjanci podejmują działanie w ciągu 7 dni. Czas ten może wydłużyć się, jeśli będzie wymagała tego sytuacja. "

Ty, internauto zgłaszasz pilny komunikat do policji, a te nygusy, po siedmiu dniach, a może i dłużej, zechcą (jak będą chcieli - nygusy) zająć się twoim zgłoszeniem!!!

Dla mnie, TO JEST HIT SEZONU OGÓRKOWEGO!!! P A R O D I A !!!

Pozostałe