Pracownia terminalowa - rozwiązanie dla szkół językowych

  • 08.07.2021, 13:00
  • redakcja
Pracownia terminalowa - rozwiązanie dla szkół językowych
Pracownia informatyczna w szkole językowej powinna zostać zaprojektowana w zgodzie z restrykcyjnymi normami. Ważne jest to, aby zapewnić użytkownikom maksimum komfortu oraz swobody. Nie zawsze jest to proste zadanie - szczególnie, jeśli budżet jest ograniczony.

Zakup wyposażenia stanowi spore obciążenie finansowe. Właśnie dlatego warto jest szukać sposobów na zaoszczędzenie gotówki. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być terminal, który może zastąpić kilkanaście komputerów należących do sieci. Poniżej przedstawiono najważniejsze korzyści omawianego rozwiązania.

Oszczędność gotówki

Pracownia terminalowa jest o wiele tańsza we wdrożeniu niż standardowa. Właśnie dlatego to doskonała opcja dla szkół językowych, które nie dysponują zbyt dużą ilością gotówki. Należy również zaznaczyć, że utrzymanie pracowni generuje niższe koszty. Terminal zastępuje kilkanaście komputerów stacjonarnych, co przekłada się na niższe zużycie prądu. Trzeba uwzględnić, że ceny energii w kolejnych latach będą wzrastać. Z tego względu standardowe pracownie komputerowe wydają się całkowicie nieopłacalne.

 

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/pracownia-jezykowa

Wygoda eksploatacji

Kolejnym atutem pracowni terminalowej jest fakt, że zapewnia ona nieprzeciętną wygodę eksploatacji. Administracja jest znacząco uproszczona, ponieważ wszystkie niezbędne programy instalowane są tylko raz. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie siecią informatyczną nie musi przygotowywać każdego stanowiska osobno. Proces wdrożenia przebiega w błyskawicznym tempie, co pozwala uniknąć kłopotliwych opóźnień. Każdy użytkownik dysponuje własną przestrzenią współdzielonego dysku. Nie trzeba martwić się o prywatne dane, które powinny zostać zabezpieczone.

Niski poziom hałasu

W tradycyjnej pracowni językowej bardzo często panuje hałas, co uniemożliwia skupienie się na nauce lub pracy. Zupełnie inaczej jest w przypadku terminala. Dzięki niemu można uniknąć uciążliwego dźwięku generowanego przez wentylatory. Warto wspomnieć także o niższej ilości wytwarzanego ciepła. Przekłada się to na wysoki poziom ergonomii oraz dobre samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Trzeba również zaznaczyć, że jest to opcja przyjazna środowisku naturalnemu.

Bezpieczeństwo danych

Terminal nie posiada systemu operacyjnego, a autorskie oprogramowanie. Nie ma konieczności instalowania antywirusa - pomimo tego nie trzeba obawiać się ataków hakerskich lub wirusów. Administrator zarządza wszystkimi profilami użytkowników, ponieważ znajdują się one w jednym miejscu. Z łatwością można nadawać oraz odbierać uprawnienia.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe