Czy Polacy wyjdą na ulice?

  • 15.07.2021, 10:35 (aktualizacja 18.07.2021, 12:29)
  • News4Media
Czy Polacy wyjdą na ulice? iStock
Olbrzymie protesty we Francji. Policja użyła gazu. Tymczasem szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego mówi o wprowadzeniu w Polsce rozwiązań znad Sekwany.

O tym, że kolejna fala koronawirusa nadchodzi, polscy politycy mówią już otwarcie. Podają już wstępne daty: „Trudno w tej chwili powiedzieć, czy to będzie połowa sierpnia, czy wrzesień, czy październik. To będzie oczywiście zależało od liczby osób, które się zaszczepią, a więc jak zawsze wszystko w naszych rękach." – ocenił właśnie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Ludzie na ulicach

Zachodnie kraje, bojąc się przyrostu zachorowań, już wprowadzają restrykcje. Prezydent Francji zapowiedział m.in. rozszerzenie przepustek zdrowotnych na większość miejsc publicznych. To oznacza, że tylko zaszczepieni będą mogli wejść do np. galerii handlowych, autobusów czy muzeów. Projekt nowego prawa wskazuje, że najemca lokalu lub operator transportu, który nie będzie kontrolował certyfikatów, może zostać ukarany grzywną do 45 tys. euro i rokiem więzienia.

Dlatego właśnie tysiące Francuzów wyszło na ulice. Do protestów doszło w kilku miastach. W Paryżu, w wiecach wzięło udział około 2 000 osób, a w całym kraju – jak informuje policja – było to 18 000 demonstrujących. "Wolność, wolność", "Nie dla przymusowych szczepień", "Nie jesteśmy królikami doświadczalnymi" – takie skandowano hasła. Inne grzmiały: "Przeciw dyktaturze", "Przeciw przepustce sanitarnej". Jeden z protestujących w Paryżu mówił dziennikarzom: "Macron gra lękami, to jest oburzające. Znam ludzi, którzy będą szczepić się tylko, by móc zabrać dzieci do kina, a nie po to, żeby chronić innych przed poważnymi formami Covidu".

Scenariusz dla Polski

Jak to się ma do Polski? Chodzi o to, że takie przepisy mogą zostać wprowadzone u nas. "Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione." – powiedział na konferencji prasowej w Łodzi Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka. Był pytany właśnie o możliwość wprowadzenia w kraju rozwiązań podobnych do tych we Francji. Dodał, że ostateczne decyzje należą do premiera.

Francuska Rada Ministrów nowe przepisy ma przyjąć 19 lipca. W ciągu kolejnego tygodnia ma się nimi zająć parlament.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 16.07.2021, 09:05
Polacy nie wyjdą na ulicę, bo zaraz pojawi się na czele jakiś podstawiony zbawca typu lempart albo kijowski, co skuteczenie odstraszy 90% normalnych ludzi.
Anonim
Anonim 15.07.2021, 23:50
Wyjdziemy na ulice bo ludzie przyjmują szczepionki mimo braku wiedzy na ich temat. Żadnej z poprzednich szczepionek nie trzeba było marketingowo ubierac w dodatkowe przywileje żeby zachęcać do nich ludzi... To nie jest szczepionka. Ile czasu trwa s tworzenie szczepionki? Na pewno nie rok- pisze z punktu widzenia naukowca.... Jest mnóstwo wyników badań z dobrych źródeł i naukowych czasopism które o tym mówią. Wystarczy sięgnąć po wiedzę a nie isc ślepo w media. P. S. Dzis dowiedzialam się o śmierci osoby ktora miesiac temu przyjęła szczepionke.... Nie łączycie faktów, myślicie ze powikłanie pojawi się od razu, otóż nawet do 5 lat od przyjecia szczepionki
Max
Max 15.07.2021, 14:21
prawie połowa jest nie zaszczepiona, to jest juz jakaś siła. Zauważcie też kto to mówi- premier- ekonomista, minister zdrowia ekonomista, szef głownej inspekcji sanitarnej (specjalnie nie nazwany głownym insprktorem sanitarnym bo wg przepisów powinien to byc lekarz) też ekonomista,
varan
varan 15.07.2021, 22:20
banksterka rządzi pod przewodnictwem Pinokia herbu "Miska Ryżu".
obserwator
obserwator 15.07.2021, 14:14
Ci wyszczepieni zaczynają już unikać rozmowy z osobą nie zaszczepioną. Widzę to na klatce schodowej boją się sąsiadów jak zarazy, umykając niczym mysza przed kotem do swej dziupli czyli mieszkania.
Podaje Odpowiedź
Podaje Odpowiedź 15.07.2021, 12:56
NIE!

Już rozwijam. Polacy przywykli do tego żeby ktoś trzymał ich pod butem.
Zaraz ktoś może napisać: ZARAZ ZARAZ a SOLIDARNOŚĆ??!!
Owszem była solidarność tylko pytanie o co walczyli? Owszem o wolność wypowiedzi i wyznania...ale czy chcieli przy okazji usunąć przywileje socjalne/komunistyczne? Otóż nie. W skrócie chcieli socjalizmu tylko z ludzką twarzą (coś jak dzisiaj). Dlatego lubujemy się jako kraj w tym żeby ktoś za nas myślał, prowadził itp itd dlatego nikt nie wyjdzie na ulice (oprócz garstki ludzi którzy zaraz zostaną przezwani: komuchami, agentami itp itd...
Czekam na minusy.
Obserwator
Obserwator 15.07.2021, 12:09
Te preparaty, które wstrzykują, NIE sa puki co szczepionkami, NIE chronią przed zachorowaniem i NIE powodują tego, że osoba zaszczepiona nie zaraża. Jest to ujęte w ulotce każdej z nich i na stronie ministerstwa zdrowia. Przestańcie robić ludziom wodę z mózgu i przede wszystkim przestańcie KŁAMAĆ!
ELM
ELM 15.07.2021, 20:39
A także ratują przed śmiercią w przypadku zachorowania na COVID (samo ryzyko zachorowania po przyjęciu szczepionki jest wielokrotnie mniejsze), gdyż blisko 100% zgonów to osoby niezaszczepione. Proszę więc antyszczepionkowców, aby przestali zakłamywać fakty potwierdzone naukowo i robić ludziom wodę z mózgu.
M
M 22.07.2021, 16:41
jak już to antypreparatowców bo ten preparat szczepionką będzie można nazwać w 2024 roku gdy skończy się eksperyment i firmy opublikują wynik badań, które mają się zakończyć w grudniu 2023
lp