Elektroniczna ewidencja czasu pracy a papierowa - co lepsze?

  • 19.07.2021, 11:24 (aktualizacja 19.07.2021, 11:45)
  • redakcja
Elektroniczna ewidencja czasu pracy a papierowa - co lepsze?
Systemy do ewidencji czasu pracy zgodnie z przepisami muszą być stosowane w każdej jednostce gospodarczej zatrudniającej pracowników. W coraz to więcej firm wdraża się specjalne systemy do wpisywania czasu pracy. Programy te mogą być dostosowanego do każdego rodzaju biznesu. Oczywiście istnieją też tradycyjne systemy do ewidencji godzin. Rejestracja czasu pracy umożliwia kontrolowanie zadań, a także jest istotna podczas wyliczania danego wynagrodzenia dla pracownika.

Elektroniczny system ewidencji czasu pracy

Elektroniczne systemy przeznaczone do rejestracji czasu pracy działają przede wszystkim w chmurze internetowej. Posiadają nowoczesny panel administratora oraz użytkownika. Administrator ustala wszystkie niezbędne opcje oraz dostępność do nich poszczególnym osobom w firmie. Aby sprawnie przeprowadzać ewidencji czasu, zastosowano w aplikacji kalendarz, w którymmożna wpisywać godziny zajęć. Program umożliwia także wprowadzanie informacji takich jak urlopy, nadgodziny, dni wolne od pracy, spóźnienia itp. System działa w oparciu o strukturę klient-serwer. Dane są przekazywane w czasie rzeczywistym z bazy danych do urządzeń z dostępem do internetu. W związku z tym można również korzystać ze smartfonów w celu zalogowania się do systemu online.

Ewidencja czasu pracy na https://www.inewi.pl/ to program, który daje możliwość zarejestrowania czasu poświęconego na zadnia pracownika w danej firmie. Jest to program typu RCP z pełną dostępnością narzędzi pozwalających na kontrolę przez pracodawcę czasu w firmie i odnotowywania godzin przeznaczonych na pracę. Używany w różnych branżach jak na przykład ośrodki edukacyjne, firmy usługowe, służba zdrowia, firmy księgowe, projektowe itp. Stosując RCP, właściciele firm dostają rzetelną wiedzę dotyczącą jakości funkcjonowania przedsiębiorstwa. Warto poznać ten system do ewidencji czasu pracy.

Tradycyjny a nowoczesny sposób rejestrowania godzin pracy

Rejestracja czasu pracy online - podstawowe informacje dotyczące systemu online zawierają przede wszystkim dane rozpoczęcia i zakończenia pracy przez konkretną osobę w przedsiębiorstwie. Nowoczesne systemy, jakie zostały wspomniane powyżej, są z roku na rok popularniejsze. Stosując natomiast standardowe, tradycyjne metody notowania godzin, korzystamy w tym wypadku z zeszytu, kartki i długopisu. Ten rodzaj ewidencji godzin może przyczynić się do wielu błędów podczas wpisywania czasu pracy, a także zapominanie o tego rodzaju czynnościach.

Również kartka czy zeszyt z odnotowaną rejestracją wejść, wyjść pracownika z firmy może ulec zniszczeniu lub zgubieniu. Natomiast forma elektroniczna jest usługą, którą w razie problemów szybko nas o tym powiadomi, ewentualnie podpowie odpowiednim komunikatem jak poprawić dany błąd. Program internetowy do prowadzenia rejestracji czasu ma również funkcję przypominania o wpisywaniu godzin. Dlatego też będzie codziennie powiadamiał pracownika o takich czynnościach. Korzystając z usługi online, jesteśmy bezpieczni, ponieważ system posiada certyfikaty służące do prawidłowego i niezawodnego logowania się. Umożliwia bezpieczne przechowywanie naszych danych w usłudze chmurowej. 

Elektroniczna ewidencja czasu pracy jest bardziej nowoczesną formą rejestrowania godzin każdego pracownika w firmie. Jej zalety nad tradycyjnym rodzajem wpisywania godzin są duże. Internet jest bowiem źródłem nie tylko informacji, ale także pozwala sprawnie zarządzać pracą w danym przedsiębiorstwie. Możemy monitorować godziny pracowników. System ma niezbędne narzędzia, które będą nas powiadamiać o wpisywaniu godzin. Możemy z użyciem tego rodzaju oprogramowania wykonywać pracę zdalnie czy też w siedzibie firmy.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe