38. jechało zbyt szybko

  • 20.07.2021, 21:40
  • redakcja
38. jechało zbyt szybko
18 lipca 2021 roku w województwie łódzkim policjanci  przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość”, które miały na celu zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie służby skontrolowali 786 pojazdów (z czego 51 w powiecie tomaszowskim).

614 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość i w konsekwencji zostało ukaranych mandatem karnym ( w tym 38 w powiecie tomaszowskim). 18 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym ( na terenie powiatu tomaszowskiego nie ujawniono takiego wykroczenia). Ponadto policjanci w trakcie kontroli pojazdów ujawnili 158 innych wykroczeń ( w tym 8 na terenie powiatu tomaszowskiego).

Mundurowi kontrolowali prędkość w miejscach, gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do jej przekraczania. Policjanci podczas działań wykorzystywali m.in. wideorejestratory, mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.    

 
redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe