Ograniczenia dla niezaszczepionych. Polacy mówią, co o tym myślą

  • 26.07.2021, 13:42 (aktualizacja 27.07.2021, 21:49)
  • News4Media
Ograniczenia dla niezaszczepionych. Polacy mówią, co o tym myślą iStock
Coraz głośniej spekuluje się na temat wprowadzenia w Polsce ograniczeń dla osób, które nie zdecydowały się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Zakazy miałyby dotyczyć m.in. życia kulturalnego, korzystania z usług przewoźników oraz lokali gastronomicznych. Polacy powiedzieli, jak oceniają pomysł tego typu podziałów.

United Surveys, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał grupę tysiąca Polaków o to, jak oceniają pomysł wprowadzenia ograniczeń w społecznym funkcjonowaniu niezaszczepionych osób. Ankieta podzielona była na sześć kategorii.

Respondenci, którzy wzięli udział w badaniu, na pytanie „Czy w Polsce osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 powinny mieć zakaz wstępu do restauracji i kawiarni?”, w 40 proc. odpowiedzieli, że istnieje potrzeba wprowadzenia takiego rozwiązania. 54,6 proc. pytanych nie widzi potrzeby dzielenia klientów gastronomii pod względem przyjęcia szczepionki. 5,4 proc. ankietowanych nie umiało wskazać jednoznacznej odpowiedzi.

Podobne pytanie dotyczyło zakazu wstępu do centrów handlowych. 58,6 proc. z respondentów uważa taki zakaz za zbędny. 34,1 proc. nie wyraziło chęci mijania się w korytarzach galerii z osobami niezaszczepionymi. 7,3 proc. uczestników badania nie określiło swojego zdania w tej kwestii.

Kolejne pytanie, które pojawiło się w badaniu United Surveys, wykazało znacznie większe różnice w poglądach jego uczestników. Tym razem zostali poproszeni o wskazanie, czy niezaszczepieni Polacy powinni mieć zakaz wstępu do placówek medycznych. Jedynie 20,8 proc. pytanych odpowiedziało twierdząco. 76,3 proc. uważałoby takie restrykcje za nieakceptowalne. 2,9 proc. ankietowanych wstrzymało się od odpowiedzi.

61,7 proc. badanych nie poparłoby zakazu podróżowania środkami komunikacji publicznej bez stosownych zaświadczeń o przyjęciu szczepionki. 30,2 proc. respondentów wyraziłoby aprobatę wobec takiego podziału. 8,1 proc. osób biorących udział w ankiecie, nie umiało wskazać konkretnej odpowiedzi.

Podobnie sytuacja wygląda pod kątem parków rozrywki i ośrodków kultury. Tam osoby niezaszczepione nie byłyby mile widziane przez 36,6 proc. respondentów. 56,7 proc. z nich nie oczekiwałoby wprowadzenia zakazu korzystania dla osób bez paszportu covidowego. 6,7 proc. pytanych nie ma zdania.

Badani odpowiedzieli też, czy istnieje ogólna potrzeba wprowadzenia jakichkolwiek ograniczeń dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciwwirusowego. 53,7 proc. uczestników sondażu odpowiedziało, że powinno się stosować restrykcje wobec nieszczepionych Polaków. 41 proc. pytanych nie widzi takiej potrzeby. 4,4 proc. respondentów nie wskazało żadnej z powyższych odpowiedzi.

Sondaż został przeprowadzony drogą telefoniczną 24 lipca.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jo
jo 26.07.2021, 22:54
Jeżeli liczba zachorowań na covid wzrośnie do 1000 osób osoby nie zaszczepione powinny nosić maseczki ffp3. Mandaty po 1000 zł za brak maseczki. Takie osoby powinny płacić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub płacić za leczenie i tak uważają, że covid nie istnieje to i tak nie będą sięleczyć.
Robert
Robert 27.07.2021, 19:47
Rząd z takiego posłusznego pieska będzie dumny...
Lech
Lech 27.07.2021, 16:22
Przez takich potulnych idiotow inni idioci moga sobie na tyle pozwalac. Mozna cie szybko porzadku nauczyć, maske wszyc na stale i szczepić dwa razy w roku przeciwko wściekliźnie. Bo glupota i wscieklizna są jak widać zaraźliwe.
wp
wp 27.07.2021, 08:37
Lecz się jo(jcarzu)!
Obserwator
Obserwator 26.07.2021, 18:35
Konstytucja nam daje równouprawnienie w kazdej materii. A jakiś czlowieczek jak Niedzileski nie jest zadnym wyznacznikiem co najwyzej jest szkodnikiem Narodu. Kazde dotychczasowe pseudo przepisy nic nie znacza, maski, kwarantanny i inne wymysly tych ludzi sa bezprawne. Trzeba takie decyzje krzywdzace nas skarzyc do sadu. I przede wszystkim stanowczo żądać otwarcia służby zdrowia.
Siła logiki
Siła logiki 27.07.2021, 14:01
Skoro tak, to operujący cię chirurg też powinien mieć prawo do nie zakładania rękawiczek, nie dezynfekcji rąk, i nie zakładania maseczki , bo to wszystko odbiera mu konstytucyjne prawa. Przygotowujący posiłki kucharz w przedszkolu twojego dziecka też nie powinien być zmuszany do mycia rąk czy zakładania książeczki sanepidu, bo przecież ma prawo chorować sobie na każdą chorobę i nikt mu nie może kazać się leczyć. Żółtaczka zakaźna, czy salmonelloza to wyłącznie jego sprawa.
Szkoda gadać
Szkoda gadać 27.07.2021, 16:05
Oj glupcze przez takich jak ty mamy zapedy barbarzynskie na wolnosci czlowieka. Szczepcie sie ale to bedzie plan coroczny a po kilku latach takich eksperymentow nie bedzie z was co zbierać. Chodzcie w masakch i sluchajcie rozkazow. Tylko od wolnych ludzi wara i od dzieci. Jeszce jedno, jak 50 czy 60 latek sie zaszczepi i cos pójdzie nie tak a pewnie tak bedzie to juz teoche przeżył. Ale dzieciakowi czy 20 latkowi glupia decyzja moze zniszcyc zycie. I kto odpowie Niedzielski, czy big farma a moze ty jeden czy drugi promotorze szczepień?
Siła logiki
Siła logiki 29.07.2021, 02:27
Szkoda gadać, no przecież popieram cię w całej rozciągłości, o co ci chodzi ? Popieram przecież twój sposób rozumowania. Medycyna jest zła i niepotrzebna, podobnie jak mycie rąk po powrocie z kibla. Popieram również ochronę dzieci po przez odcięcie ich od nowoczesnych metod leczenia. Do pieca na trzy zdrowaśki, a nie jakieś głupie szczepionki wymyślają.
S
S 27.07.2021, 15:40
Absurdalny komentarz
Siła logiki
Siła logiki 29.07.2021, 02:28
S, dla czego absurdalny ? Tak samo racjonalny jak pozostałe.
Brawo
Brawo 29.07.2021, 08:39
tylko, że Pańskich adwersarzy to nie interesuje. Logika też nie. Szkoda czasu...
Siła logiki
Siła logiki 29.07.2021, 13:47
Brawo, zdaję sobie z tego sprawę, ale wkurza mnie ten najazd antyszczepionkowców, foliarzy, denialistów, płaskoziemców.
Robert
Robert 26.07.2021, 18:30
Te strachy o zakazach i segregacji sa bezprawne ale jak widać ludzie daja sie zastraszać. Zaden cieć czy inny pseudo ochraniarz nie ma prawa pytać o nasz stan zdrowia. RODO funkcjonuje i inne akty prawne. A takich nadgorliwych sklepikarzy czy właścicieli restauracji ludzie powinni porządku nauczyć bardzo szybko. To oni sa dla nas, jest na to wiele sposobow.
Jan
Jan 26.07.2021, 17:51
Trzeba jak najszybciej wyjść na ulicę i zaprotestować przeciw przymusowym szczepieniom!
Zaznaczając niezgodności prawne, zarówno niezgodne z Polskim ustawodawstwem jak i unijnym!

Ja proponuję protesty pod domami posłów, każdy na swoim terenie.
Wystarczą grupy kilkudziesięciu lub kilkuset osób, ale ciągle i do skutku.

A jeśli ktoś chce się poddać eksperymenowi medycznemu, to proszę bardzo.
kolo
kolo 27.07.2021, 08:21
ja proponuję notoryczne protesty pod Twoim domem
Jan
Jan 27.07.2021, 17:23
Bardzo proszę jeżeli nie ma innej możliwości...
Mogę podać adres proszę Pana(i), bo to chyba właściwa forma grzecznościowa.
Pablo82
Pablo82 26.07.2021, 15:55
Eksperymentom medycznym mówimy stanowcze: NIE! To jest depopulacja na szeroką skalę usankcjonowana prawnie (a raczej pod przymusem).
X
X 27.07.2021, 21:38
W sensie, że rządy chcą na szeroką skalę pozbyć się siły roboczej i płatników podatków, którzy - jak wynika z tonu wypowiedzi - są potulnymi głupcami, więc najlepsza grupa do rządzenia i manipulacji? Ciekawy punkt widzenia :)
Mikro biznes
Mikro biznes 28.07.2021, 10:58
Tak. Stardard życia sie niebezpiecznie podniósł co nie wszystkim sie podoba. Wiec trzeba ukrocic podroze, migracje, przywrócić granice i pozyskać na nowo niewolników jak mowił Morawiecki tyrajacych za miskę ryzu. A choroba zakazna i straszenie swiatowe i upadek gospodarki, brak pracy, iinflacja to idealne rozwiazania niewolnicze. I znow wielcy gracze maja zniewolonych, biednych, zastraszonych ludzi do bicia. To juz bylo ale trudno uwierzyc ze dajemy aby powróciło.
X
X 28.07.2021, 18:07
PS Dodatkowo zastanawiam się, czy skoro - jak twierdzą niektórzy - tak łatwo dało się zorganizować tyle różnych podmiotów medycznych do oferowania i aplikowania trucizny, to czy z perspektywy "światowej elity" nie byłoby łatwiej dodawać truciznę np. do leków na ból głowy, bez potrzeby wywoływania tematu pandemii? Musieli sobie zdawać sprawę, że część ludzi będzie podejrzliwych co do istnienia pandemii, a już na pewno co do szybko opracowanej szczepionki. Przypuszczam, że z leków na ból głowy chętnie korzystają nawet "wolnościowcy". (oczywiście, to przy założeniu, że rzeczywiście rządy chcą przeprowadzić depopulację na prawie wszystkich warstwach społecznych).
X
X 28.07.2021, 17:44
O ile pomysł na podbijanie inflacji, wyeliminowanie gotówki, lockdowny etc. jest w miarę logiczną drogą do zniewolenia obywateli, o tyle bez sensu wydaje się zabijanie lub okaleczanie znacznej grupy społeczeństwa, która z łatwością mogłaby zostać wykorzystana jako ci niewolnicy, o których piszesz. Po co pozyskiwać nowych niewolników, skoro stabilne i duże grono jest już dostępne? Nie lepiej przeprowadzić atak na te grupy, które rzeczywiście stwarzają zagrożenie, tzw. "inteligencję" i "wolnościowców"? Taki masowy mord mogłyby mieć sens (z punktu widzenia totalitaryzmu), gdyby robiono je bez przykrywki, tzn. w celu wywołania strachu wobec rządzących, a nie sił zewnętrznych (tu: wirusa).
Git
Git 28.07.2021, 22:23
Twoje rozwiązanie byloby za wulgarne i nie do przyjecia. Ta forma ma tworzyć solidarność wobec choroby i szczucie zaszczepionych na niezaszczepionych. Wspolny strach, wspolna walka, tlumaczenie NOPow dobrem ogolnym i inne socjotechniki. Akurat w tym przypadku czym ludzie bardziej wyksztalceni tym bardziej naiwni i oczywiscie nje nadajacy sie do czynnego oporu. Prawdziwy majstersztyk plan.
KUL
KUL 26.07.2021, 15:06
"Przypominam sobie szczepienia z dzieciństwa m.in. na choroby: Ospę, Odrę, Dur brzuszny i inne które były podawane za zgodą rodziców dzieciom. Jednak nie trzeba było powtarzać tych szczepień drugi/ trzeci/ czwarty/piąty i dziesiąty raz.
To wielka globalistyczna ściema te współczesne tzw. "szczepionki na Covid - 19". Poza tym przypomnę że Białoruś na czele z Prezydentem Łukaszenką nie dała się przekupić przez WHO 90 a później 900 milionami dolarów i Covid - 19 tam nie ma swej egzystencji."

https://www.grzechy.com/covit-…
A
A 26.07.2021, 20:52
KUL, to sobie spójrz w kalendarz szczepień i przekonasz się, że prawie wszystkie szczepionki w tym na odrę podaje się w więcej niż jednej dawce i robi się tak od dziesięcioleci. Co za bzdury opowiadasz niedouczony człowieku. Zanim wstawicie minusa spójrzcie w kalendarz szczepień i zobaczcie że "KUL" kłamie. Że też antyszczepionkowcy zawsze wzorują się na Białorusi lub Rosji.
wp
wp 27.07.2021, 08:13
Niedoczonym jesteś ty człecze A! Zainteresuj się poczytaj, poszukaj, posłuchaj mądrych niezależnych lekarzy i naukowców to może ci jakaś klepka wskoczy na prawidłowe miejsce i KONIECZNIE WYŁĄCZ tv!!!
A
A 27.07.2021, 14:04
wp, i co nie zajrzałeś ko kalendarza szczepień bo pewnie nawet nie wiesz gdzie go szukać
t
t 26.07.2021, 22:53
Prawdą jest "że prawie wszystkie s z c z e p i o n k i w tym na odrę podaje się". Przy szczepieniach mówimy o szczepionkach, a nie p r e p a r a t a c h.
wp
wp 26.07.2021, 14:56
Po co piszecie takie bzdurne artykuły? Bawicie się w to samo co mainstreamowe ścieki medialne? Chcecie jeszcze bardziej podzielić Polaków? Jak można tak segregować ludzi? A może napiszecie w końcu prawdę na temat szkodliwości PREPARATÓW GENETYCZNYCH które nie są szczepionkami i ilości nierejestrowanych NOP-ów i śmierci ludzi???
Robert
Robert 26.07.2021, 14:42
Segregacja?Dyskryminacja?A w czym obywatel nie ukłuty jest gorszy od ukłutego?Bo nie przyjoł preparatu?Skoro ktoś przyjoł preparat to znaczy że jest bezpieczny.Więc nie musi bać się osoby która nie przyjeła preparatu...Tym bardziej że minister zdrowia twierdzi,że można mieszać szczepionki,co na początku tego cyrku było niedopuszczalne...Czas pokaże jakie one są skuteczne.Natura to zweryfikuje.A może nie chodzi o żadnego wirusa...I przestancie dzielić ludzi na lepszych i gorszych...Kto wie czy tym niezaczszepionym okaże się wasz mechanik ,elektryk,listonosz czy sąsiad...a może ktoś z rodziny.Przez telefon,internet każdy jest mądry w wypowiedziach.Segregacja może być początkiem zataczania koła przez historie.
POLAK
POLAK 26.07.2021, 14:08
NIE mają prawa ! czegokolwiek zabronić.
...)
...) 27.07.2021, 08:17
nie masz prawa zarażać innych!
Obserwator
Obserwator 27.07.2021, 16:30
Biedny czlowieku nie powtarzaj tego medialnego scieku. Bo nawet w tym scieku juz mowia ze zaszczepieni takze zarazaja. Wiec juz sie zabezpieczaja ale tacy jak ty nie widza podstepu jaki sie za tym kryje. Tu nie o zdrowie chodzi, covid to plan gospodarczy dlatego taki skuteczny. Choroba mozna ludzi szybko zastraszyć.

Pozostałe