Jak stworzyć miejsce przyjazne młodym matkom?

  • 26.07.2021, 14:08 (aktualizacja 27.07.2021, 21:50)
  • redakcja
Jak stworzyć miejsce przyjazne młodym matkom?
Ławka ogrodowa wydaje się być tym idealnym patentem na miejsce przyjazne młodym matkom. Mowa tu dokładnie o tym, że taka ławka nie musi być drewnianą, czyli może być wykonaną i z drewna i ze stali i na dokładkę posiadać coś w formie takiej narzuty znacznie zwiększającej komfort młodej mamy. Wiele znaczy też i to, że ta tapicerowana część może być zdejmowaną i można ją schować do tego pojemnego kosza ogrodowego.

Komfort.

Nie od dziś pewnym jest to, że młode mamy potrzebują ławki ogrodowej, a nawet ławek ogrodowych, bo takowe dają komfort po tym dłuższym spacerze z wózkiem i co równie istotne takie ławki kupuje się w formie wyjątkowo popularnych modeli dostępnych w wielkich marketach budowlanych. Właśnie w nich da się także zakupić te bujawki ogrodowe z zadaszeniem. One także dają sporo wygody i dostępnymi są w dość wielu opcjach jeśli chodzi o stylistykę wykonania. Dlatego ludzie je kupują i to dość regularnie, bo często można je nabyć w cenach promocyjnych, zwłaszcza wtedy gdy ten sezon letni się kończy. Kończy się on na przełomie sierpnia i września i wtedy promocje są czymś typowym i co równie istotne dotyczą one wielu ogrodowych gadżetów, w tym tych prowadzanych kosiarek do trawy, które przed początkiem sezonu są w cenie, a gdy sezon zbliża się do końca pojawiają się promocje na tego typu sprzęty.

Ławka i drzewo.

Dość wielu z nas jest też pewnymi tego, że taka wygodna ławka ogrodowa powinna stać pod drzewem owocowym rzucającym na tę ławkę cień, bo tego typu rozwiązanie daje komfort temperaturowy. Natomiast sama ławka nie nagrzewa się od słońca i w tym właśnie tkwi ten olbrzymi plus. Od słońca mogą się nagrzać deski tworzące siedzisko, a nawet te długie poduszki, które kładzie się na konkretne siedzisko. Zjawiska tego warto unikać i unika się go na bujawkach z tym specjalnym materiałowym zadaszeniem. Tego typu zadaszenie chroni także przed zabrudzeniami w formie odchodów ptaków i dlatego jakiś daszek lub ławka pod drzewem to wygodna opcja dla młodych mam, które szukają wygody i temperatur na tym odpowiednim poziomie. Wiele znaczy też i to, że zadaszenie chroni przed tym zepsuciem się pogody, choć nie zawsze w ten najefektywniejszy sposób.

Typy ławek.

Wiadomo nie od dziś, że te tanie ławki ogrodowe z marketu mają niezbyt głębokie siedzisko i na dokładkę niskie oparcie. Dlatego też jeśli chodzi o tych wysokich ludzi to są one raczej rozwiązaniem średnim. Właśnie ze względu na tę konkretną przyczynę wielu z nas inwestuje w te nieco większe ławki. Takowe też i więcej kosztują, ale warto zainwestować w coś w tym stylu, czyli w coś na poziomie, bo większa ławka to też i więcej komfortu i to nie tylko dla jednej osoby. Natomiast młode mamy doceniają komfort, bo noszenie małego dziecka na rękach jest czynnością męczącą. Odczuwa się to pod postacią bólu pleców, który jest normą u rodziców i to zwłaszcza wtedy gdy ich pociechy są dość masywnymi jak na swój wiek. Ważnym jest też i to, że ławka w ogrodzie to nie tylko komfort, ale też ciekawa okolica powiązana z urodziwymi roślinami ogrodowymi i drzewkami owocowymi, czyli to nie to samo co typowy pokój w domu.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

madka brajana
madka brajana 26.07.2021, 15:01
Artykuł - strzał w 10
Proponuję ławkę niepodległości dla matek - będą rodzić i chować prawdziwych patriotów z konserwatywną nauką kościelną i z programem czarnka:

1) Korpus ławki ma być wykonany z betonu GRC (Glass Reinforced Concrete) metodą natryskową z użyciem szablonu literniczego w formie oryginalnego przeskalowanego logo „niepodległa”
2) Siedzisko multimedialne ma być wykonane z blachy nierdzewnej kwasoodpornej – elektro– polerowanej wraz z nakładką izolująca w kolorze biało/ czerwonym.
Siedzisko multimedialne na być wyposażone w następujące wyposażenie elektryczne, elektroniczne, oświetlenie, multimedia:
- wyłącznik różnicowo – prądowy (zabezpieczenie przeciwzwarciowe),
- wyłącznik nadprądowy,
- zasilacz,
- komputer Raspberry Pi3 z obudową i kartą pamięci,
-router WiFi,
-ładowarka NFC,
- gniazdka 230 VAC-,
- głośnik,
- przyciski wandaloodporne ze stali nierdzewnej,
- gniazdo USB,
- wyposażenie szafki sterowniczej,
- listwy LED (czerwona, biała), z zasilaczem do LED,
- szyba hartowana,
- osuszacz + termostat,
- przewody wodoodporne.
3) Na ławce powinna zostać zamieszczona inskrypcja:
ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI PAMIĘCI WYBITNYCH PATRIOTÓW, DOWÓDCÓW I MĘŻÓW STANU ORAZ CZYNU ZBROJNEGO ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ

wiencej 500 + wiencej 12000 + wiencej wiencej
Pawełek
Pawełek 26.07.2021, 17:11
_madka brajana... szkoda ci, czy raczej brak już możliwości na obecnym etapie tego miernego myślenia. Nie martw się tak o innych dziubasku, jakoś dowegetujesz sama do końca swoich dni :-))

Pozostałe