Czy lato to dobry czas na dekoloryzację włosów? Odpowiadamy!

  • 27.07.2021, 10:53
  • redakcja
Czy lato to dobry czas na dekoloryzację włosów? Odpowiadamy!
Dekoloryzacja jest zabiegiem fryzjerskim, który wzbudza wiele kontrowersji. Wszystko dlatego, że ściąganie koloru odbywa się przy pomocy silnych preparatów, oddziałujących na ciemne barwniki. Czy rzeczywiście usuwanie niechcianego pigmentu jest szkodliwe? Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg, żeby ten zapewnił satysfakcjonujące efekty? Dowiedz się więcej na temat dekoloryzacji i ruszaj do salonu fryzjerskiego bez jakichkolwiek obaw.

Farbowane włosy można rozjaśnić poprzez dekoloryzację. Czy jest się czego bać?

Wokół dekoloryzacji narosło wiele mitów, z czego większość jest krzywdząca. Niektórzy twierdzą, że usuwanie ciemnych pigmentów z włosów farbowanych powoduje ich znaczne osłabienie i prowadzi do trwałych uszkodzeń. Są to stereotypy, wynikające głównie z niewiedzy. To prawda, że rozjaśnianie włosów w domowych warunkach, przy wykorzystaniu tanich preparatów z drogerii, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Jednak zabieg wykonany przez profesjonalnego fryzjera jest w pełni bezpieczny!

Specjalista najpierw ocenia kondycję włosów i decyduje o tym, czy nadają się one do zabiegu dekoloryzacji. Adekwatnie do rodzaju i stanu pasm, dobiera stężenie preparatów oraz czas ich stosowania. Tu nie ma miejsca na przypadki – każde działanie zostaje zaplanowane – dzięki czemu udaje się usunąć niechciany pigment bez szkody dla włosów, jak też skóry głowy.

Przekonanie o tym, że dekoloryzacja jest szkodliwa i prowadzi do widocznego osłabienia włosów, nie do końca jest więc zgodne z prawdą. Przeprowadzona pod okiem doświadczonego fryzjera, pozwala osiągnąć rewelacyjny efekt. Jeśli chodzi o czas, w którym najlepiej wykonywać zabieg, pora roku nie ma tu znaczenia. Istotny okazuje się bowiem stan włosów, a nie temperatury, panującej za oknem. Bywa, że jeden zabieg nie wystarcza, by rozjaśnić pasma do oczekiwanego poziomu. Wtedy dekoloryzację trzeba powtórzyć. Jeżeli rozważasz zmianę koloru na jaśniejszy, umów konsultację z fryzjerem z T&T Studio Urody. Na stronie salonu ttstudiourody.pl  znajdziesz bogate portfolio i ważne informacje na temat dekoloryzacji o różnym stopniu skomplikowania.

Po dekoloryzacji włosów pora na kompleksową pielęgnację. To konieczne!

Kluczowa okazuje się także pielęgnacja: po zabiegu rozjaśniania włosów trzeba je nawilżyć i odbudować. Nawet, jeśli dekoloryzacja zostanie przeprowadzona w salonie fryzjerskim, przy użyciu utleniacza o niskim stężeniu, włosy to odczują. Ich elastyczność może się zmniejszyć, pasma mogą też stać się bardziej przesuszone i podatne na złamania. Aby pozbywanie się pigmentu z włosów nie zaszkodziło im w dużym stopniu, dobrze jest zdać się na doświadczenie fryzjera. Będzie on wiedział, jak wykonać zabieg oraz późniejsze farbowanie i pielęgnację. Czasem lepiej dłużej poczekać na wolny termin w profesjonalnym salonie, niż działać na własną rękę i zniszczyć włosy. Odwracanie skutków nieudanej dekoloryzacji to złożona procedura i warto zrobić co tylko się da, by jej uniknąć.


 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe