Pozytywne emocje Beaty Będerz

  • 28.07.2021, 09:24 (aktualizacja 28.07.2021, 09:40)
  • Agnieszka Drzewoska Kovač
Pozytywne emocje Beaty Będerz
Całe nasze życie to proces uczenia się. „TANIEC, EMOCJE, ŻYCIE” tak Beata Będerz nazwała swoje pilotażowe warsztaty, które odbyły się w lokalu naszej fundacji (19-23 lipca br.). Dziś przyszedł czas aby o nich napisać. W dwóch wymiarach czyli jako uczestniczki i współorganizatora.

Jak nigdy, z dużą dozą niepokoju (dobrze, że ciekawość świata wzięła górę) zdecydowałam się w warsztatach być całą sobą. Dlatego to, co piszę teraz ma dla mnie wyjątkowe znaczenie. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Postaram się wyjaśnić najlepiej jak tylko potrafię. Te kilka dni spędzonych razem w grupie dało mi odpowiedź na pytanie „Czy przypadkiem nie jestem ofiarą własnych emocji”, oczywiście zakładając, że są one częścią każdej minuty naszego życia… Pewnie zgadzacie się ze mną w tej kwestii.

Długo zastanawiałam się czy o tak wrażliwych, indywidualnych sprawach powinnam pisać. A jeśli tak, to w jaki sposób? Jak bowiem ująć to, w jaki sposób jak pracowałyśmy warsztatowo, aby nie zdradzić tajemnic, a pokazać cały proces. Może powinna to być jednak tajemnica? Za zgodą wszystkich i pod okiem prowadzącej długo szukałam drogi , aby to co robiłyśmy ujrzało w pewnej części światło dzienne. Zdecydowałyśmy zatem kolektywnie, że warto, aby i inni mogli się zastanowić jak w tych trudnych dla nas wszystkich czasach podejmowania codziennie różnych ważnych decyzji pracować nad swoimi emocjami.  Oczywiście zawsze zostawiamy swobodę wyboru postępowania w określonych sytuacjach. Każdy z nas powinien iść swoją drogą, warto jednak nie być w tej podróży „ofiarą własnych emocji”, co więcej warto nie być samą (samym).

Czy wiecie, że to od nas samych zależy jak chcemy się czuć codziennie? Dobrze czy źle? Wybór należy tylko do nas. Jeśli rozkręcamy codziennie od rana w naszych głowach spiralę negatywnego myślenia, bo na przykład pada, bo z kolei jest za gorąco, bo może duszno, bo ciężko w pracy itd. nigdy nie będziemy mieć szans pochwalić się inteligencją emocjonalną, która w każdym z nas drzemie.

Warsztaty prowadzone przez Beatę Będerz poprzez zajęcia grupowe prowadzone między innymi z choreoterapii, arteterapii, muzykoterapii, sensoterapii udowodniły nam jako ich uczestnikom, że wszystkie nasze emocje mają określony cel. Bo to one w efekcie wskazują drogę, którą podążamy. To my jednak mamy prawo wyboru i to my w danej chwili decydujemy o tym czy chcemy zrozumieć siebie i pracować z własnymi emocjami. Nasza inteligencja emocjonalna polega właśnie na tym, aby wybierać dobrze, a nie reagować automatycznie.

Zatem kiedy uda nam się świadomie odrzucić łatwą drogę „zamiatania brudów pod dywan” i życia złudzeniami, że mamy nad własnymi emocjami kontrolę będziemy na najlepszej drodze, aby porozmawiać ze sobą samym. W efekcie nie będziemy czuć się pozbawieni sił, a życie w konflikcie zastąpi rozmowa. W grupie oczywiście dużo łatwiej przyjąć ze zrozumieniem i budować naszą świadomość, że to my samodzielnie odpowiadamy za nasze codzienne samopoczucie. To ono ma wpływ na nasze zdrowie. Warto w procesie nauki o tym pamiętać.

Nerwice, nerwobóle, depresje, alkoholizm najczęściej dotykają wrażliwych nie radzących sobie z własnymi emocjami ludzi. Dobrze czy źle się dziś czujesz? Dlaczego dobrze, dlaczego źle? Pozytywną rzeczywistość tworzymy, kreujemy my sami. Warsztaty wprowadzając nas w pozytywne doświadczanie emocji (taniec, sztuka, muzyka, praca w grupie, wspólne rozwiązywanie problemów, rozmowa, kreatywność) pokazały, że dla każdego mają inne wnioski. Wyznaczyły jednak drogę, kierunek, którymi chcemy podążać.

Dlatego każde zajęcia będą inne, uzależnione od uczestników i ich potrzeb. Wyniesiona z nich wartość to akceptacja własnych emocji, z którymi warto codziennie pracować w poszukiwaniu osobistej drogi do doświadczania codziennego szczęścia, kolekcjonowania tylko dobrych wspomnień, wyznaczania sobie zdrowych granic, udowadniania, że potrafimy właśnie dziś żyć pozytywnie. Bo to przecież my sami teraz tworzymy najlepiej jak umiemy naszą rzeczywistość.

Poniżej zapraszam do obejrzenia zdjęć i przeczytana kilku opinii uczestniczek warsztatów 

Cóż warte byłoby życie bez tańca, muzyki, pasji, ekspresji w wyrażaniu siebie... tej codziennej uważności, miłości, rozmowy. Żyć i karmić się tylko pozytywnymi emocjami jest w każdych czasach niezwykle trudno, ale trzeba się starać i uczyć. Wszystkie zajęcia warsztatowe pokazują, że trzeba wierzyć w siebie i wtedy jest lżej. Jednocześnie uczą tego co ma najważniejsze znaczenie w życiu. Poprzez dobrą znajomość nas samych, otwarciu na nieznane i spojrzeniu w siebie głębiej jest łatwiej. 

Warsztaty pozwalające na głębokie wejście w siebie, w najgłębsze zakamarki duszy. Dające wiarę w siebie, podnoszące na duchu i wspierające. A wszystko to dzięki Twojemu profesjonalnemu podejściu. Dałaś mi nadzieję, że i ja mogę żyć normalnie, wyzbyć się stresu , lęku i bólu... Dziękuję " Co dały mi Twoje warsztaty: "To był czas tylko dla mnie. Wyciągnęłam ile mogłam dla siebie najlepszego. Zależało mi na osiągnięciu spokoju i harmonii. Osiągnęłam spokój dzięki któremu buduje swoją harmonię w domu i w firmie. Pędziłam każdego dnia. Teraz każdego dnia łapie sama siebie, zatrzymuje i podziwiam świat - chmury na niebie, zielona trawa, drzwi na wietrze i zamykam oczy i słucham

 

 I to jest właśnie To: żyje Tu i Teraz. Nie pędzę, bo przepędzę życie a mam je przeżyć całym sobą a nie fragmentem bo albo część mnie żyje w przeszłości, część w przyszłości a na Teraz mnie brak Cudowne uczucie zatrzymać się na chwilę....popatrzeć na siebie przez różowe okulary...zobaczyć coś czego się nie widziało... odkryć coś o czym się nie wiedziało... poczuć coś nowego, innego...i uświadomić sobie że to JA jestem taka sama ale jednak inna bardziej pewna,, świadoma siebie i otoczenia... Dziękuję Beatko za zorganizowanie i zaproszenie na cudowne warsztaty czegoś takiego brakowało w Tomaszowie. Poznałam piękne duszyczki podniosłam swoją energię życiową. Zatrzymałam się na chwilę... Czuję, że zrobiłam krok do przodu na mojej drodze... Świetne ćwiczenia, taniec w kręgu kobiecym to tylko mała namiastka co zabrałam dla siebie... dziękuję i czekam na kolejne... Zachęcam kobiety do wzięcia udziału bo naprawdę warto...

„Dzięki Twoim warsztatom poznałam nowe, cudowne istotki każda inna, a jednak w jedności patrzące tak podobnie. Na zajęciach czułam fajną, pozytywną energię i jestem pełna optymizmu, że w przyszłości któraś znajomość rozkwitnie bardziej... ( chyba wiem nawet która ) Z wdzięcznością serdecznie pozdrawiam i tulę wszystkie do serducha. Ps. Wierzę, że zdjęty przez Ciebie kod emocji wkrótce zaowocuje.. Już się piszę na następne warsztaty, jeśli to tylko będzie możliwe. KOCHAM”

Agnieszka Drzewoska Kovač

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe