Nie ma pomocy, bo nikt o nią nie zabiegał

  • 28.07.2021, 09:50
  • redakcja
Nie ma pomocy, bo nikt o nią nie zabiegał
Wczoraj odbyła się zdalna nadzwyczajna sesja sejmiku województwa łódzkiego. Jak poinformował nas radny Arkadiusz Gajewski, tematem posiedzenia  było udzielenie pomocy materialnej 4 gminom z powiatów: łowickiego i kutnowskiego, które wyjątkowo ucierpiały w ostatnich wichurach i ulewnych deszczach.

- Niestety nie ma dziś opcji pomocy dla gmin z naszych powiatów: Opoczyński, Piotrkowski, Rawski i Tomaszowski, w tym dla Tomaszowa, o których pisałem w swojej interpelacji do Marszałka z zeszłego tygodnia - mówi Gajewski i  dodaje, że na pytania dotyczące naszego powiatu Marszałek stwierdził, że nie wpłynęły żadne wnioski o pomoc finansową. 

Według informacji Grzegorza Schreibera lista ewentualnej pomocy nie jest jeszcze zamknięta i wciąż można się o taka ubiegać.

-Mam wrażenie, że nikt nie wiedział, że jest taka możliwość i stąd brak takowych wniosków. Według słów Marszałka trzeba zabiegać i dalsza pomoc jest możliwa - także dla gmin, które dziś otrzymały po 100 tys zł. . Ponadto specjalną pomoc oferuje WFOŚIGW po 200 tys zł dla gminy. Może tematem zainteresują się lokalni samorządowcy  - komentuje radny. 

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 28.07.2021, 18:22
POCO - wschodzaca marka solidnych telefonów. Trochę zaskoczyło mnie, że Arek nie wali z ajfona, że ma w tym asortymencie rozeznanie.

Za 5 lat POCO nie będzie już w tak korzystnych cenach. Tak jak kiedyś było z Huawei.
t
t 28.07.2021, 13:09
Czy taka pomoc dotyczy mieszkańców.

Pozostałe